Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

DHL

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
baietzelu

baietzelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.05.2008
Salut . Zilele astea am dat o comanda pe internet prin DHL . Expeditorul mi-a trimis coletul de 3 zile , momentan inca e in HONG KONG .

Azi ma uitam pe AWB si am vazut ca expeditorul mi-a gresit numarul de telefon . Trebuie sa ma sune(DHL-ul) sa ma intrebe ce am in colet , cat ajunge TVA-ul , cum o cheama pe vecina de la 4 , etc ... "mi se pare corect" , plus ca niciun curier nu a ajuns la mine la usa daca nu ma gasea la telefon , cu toate ca eu eram acasa .

A trecut cineva prin aceasta problema ? Pana maine cand voi suna la DHL , ma poate ajuta cineva cu vreun sfat/informatie ? Ma tem ca o sa sun la ei si cu o ignoranta totala sa-mi spuna :

-Ti-a gresit numarul de telefon ? Te salutam din mers .

Mersi frumos in avans .

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Depinde ce e in colet. Eu nu am fost sunat decit cind am primit niste caucioace si un frigider, altminteri cred ca am 300 junkuri venite cu DHL-ul de-a lungul anilor. Chiar daca vreunii insista sa bag vreun telefon oricum bag unul care are numai voicemail, asta mi-ar mai lipsi sa ma bintuie pe la 3 noaptea vreun ametit de pe alt continent ca de ce i-am dat feedback negativ pe ebay.

#3
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Cei de la DHL nu suna intotdeauna.  
In alta dezordine de idei, in pagina aia de urmarire a coletului ai si-un link pt a te inregistra ca sa te anunte prin telefon / SMS cand se apropie de tine.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Suni la DHL spui AWB si le spui ca e inchis acel nr de telefon si sa te caute pe cel nou.
Nu ii intereseaza nr tau de telefon, cat ii intereseaza numele de pe colet si de pe CI.

#5
baietzelu

baietzelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.05.2008
Multumesc frumos pentru raspunsuri . M-am inregistrat cu AWB-ul pentru notificari pe numarul de telefon , iar maine sun la ei sa le spun ca am un nr nou .

Sarbatori fericite . Va salut .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate