Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Cum se pot integra update-urile in Windows installer?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
petruspc70

petruspc70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 09.11.2012
Am o întrebare în legătură cu instalarea Windows-ului: s-ar putea adăuga un folder cu toate updata-urile în programul de instalare?...Nu de alta ,dar e enervant să stai 2 ore să se updateze...

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Imi cer scuze,am inteles gresit cerintele.

Edited by xeleron, 26 December 2014 - 22:26.


#3
petruspc70

petruspc70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 09.11.2012
Nu apare nimic pe link...

#4
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View Postpetruspc70, on 26 decembrie 2014 - 22:20, said:

Nu apare nimic pe link...
Completează link-ul manual cu   ).aspx

Edited by Mircel, 26 December 2014 - 22:27.


#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Candva se facea Slipstream, dar pe langa SP1, Windows 7 mai descarca inca 500+ Mb update, pe care din pacate nu ai cum sa le pui pe DVD :/

"Solutia" e Windows 8.1, care are acum in imaginile ISO MSDN toate update-urile de pana in Noiembrie :)

#6
petruspc70

petruspc70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 09.11.2012
Exact de la premiza faţă de Windows 8.1 am plecat cu ideea...

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Poti incerca. Instructiuni exista pe Internet. Exemplu: http://community.spi...tallation-media
Dar poti tine cont si de faptul ca Windows 7 va intra curand in perioada de suport extins ceea ce inseamna ca se vor mai oferi doar update-urile strict necesare, nu va mai exista compatibilitate cu versiunile noi ale anumitor aplicatii sau versiunile compatibile ale anumitor aplicatii vor fi limitate ca functionalitate sub Windows 7...
Daca planuiesti sa migrezi curand spre Windows 8.1 sau Windows 10 cand va fi disponibil, atunci nu stiu daca ar mai merita efortul sa faci slipstream.
Merita doar daca esti sigur ca te vei multumi multa vreme de acum inainte cu o versiune de Windows deja invechita in conditile in care tehnologia avanseaza intr-un ritm tot mai rapid (atat din perspectiva hardware cat si software) sau daca ai suficient timp de sacrificat ca sa faci o selectie a update-urilor in asa fel incat sa iti incapa totul pe un DVD. Mai trebuie sa tii cont de faptul ca unele update-uri sunt dependente de altele, ca unele nu mai sunt necesare si ca trebuie respectata o anumita ordine de instalare. Ca sa te asiguri ca nu vor exista probleme ar trebui sa faci mai multe experimente pana cand iti iese un disk de instalare care sa permita o instalare fara erori si care sa reduca la minimum numarul de update-uri ce vor fi instalate ulterior sau numarul de update-uri esuate. Esti dispus sa faci aceasta?

#8
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
@petruspc70

Poti folosi softuri sau cu WAIK

http://msdn.microsof...y/ff794819.aspx

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate