Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Strong srt4155 evo si parabola cu motor hh

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
djdany37

djdany37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2014
Salut am acest receiver are un soft din 2002 pe el  unele canale fta merg prinse cu el dar am o problema... mai demult cred ca a luat fulger si mi-a zis taicamiu ca nu mai mergea ieri l-am montat si surpriza merge.
Am prins hotbird 13D pe 13 grade E am prins semnal pe frecventa 11179 H dar nu intra acele programe romanesti in schimb pe o alta frecventa 11366 parca au intrat altele straine... iar acum am incercat sa o rotesc spre intelsat 12 45 grade est s-a rotit putin si a ramas asa blocata ledurile de la motoras nu se mai aprind rosu sau verde nu merge nici butonul de rotire din motoras nici acela de reset nu au nici un efect .Cand am prins hotbird si incercam sa o rotesc din telecomanda mi se bloca receiverul si ledul verde ON licarea intermitent cu cel rosu de st.by de pe receiver si am rotito din butonul de pe motoras .Apoi am zis sa o rotesc spre intelsat 12 am incercat din telecomanda si imi arata ca se roteste fara sa se mai blocheze receiverul dar antena nu face nimic am zis sa o rotesc manual de la motoras degeaba butonul nu merge ledurile nu se mai aprind e moarta .Am incercat Intrarea de LNB din receiver si are tensiune 8.2 V constant
Parabola are diametrul de 120 cm
Ceva ajutor? Mai fac ceva cu ele sau le dau la gunoi

#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Montura e H-H?

#3
djdany37

djdany37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2014
da este hh montura scuze ca raspund asa tarziu dar am fost plecat...
Am schimbat strongul acum merge dar nu imi memoreaza pozitia satelitilor sa se schimbe singura cum facea demult

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate