Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Ce carcasa sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
Pe principiu asta....dai un bani dar face?
Care mi-o recomandati ??
NZXT Phantom 410 ( 350 ron  )
NZXT H440 ( 409 resigilata , 439 noua)
sau Fractal Design Define R4 Black Pearl...e la 400 la pcgarage..foarte buna tabla...are 13 kg si aerisire super...
Carcasa Super Flower SF-2000B Black  + ursa NOX Urano VX 650 = 426 la pcgarage..pachetul asta...la fel la reducere destul de mare

e asa greu cand ai multe optiuni :))

#2
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,512
  • Înscris: 15.02.2011
Fractal cu siguranta.
Mare, solida, ventilata cum trebuie, aspect clasic, antifonata. Mai continui?

#3
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
Nu : ))...am citit despre ea si toti o lauda...asa ca design nzxt mi se par mai frumoase , si despre alea am citit doar de bine...

#4
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Am o carcasă NZXT care vibrează . Nu recomand cu toate că au un design frumos .

#5
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,512
  • Înscris: 15.02.2011

 AlexB23, on 19 decembrie 2014 - 10:33, said:

Nu : ))...am citit despre ea si toti o lauda...asa ca design nzxt mi se par mai frumoase , si despre alea am citit doar de bine...
H440 e decenta spre ok, dar 410-le personal nu-mi place, nu-ti ofera nimic in plus fata de alte solutii la banii aia, care sunt mai solide.
Nimic, in afara de design.

Personal, raman la Fractal.

#6
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014
Fractal - buna alegere.

Prea multi din pacate prefera sa arunce banii pe orice altceva decat carcasa buna si incapatoare, aerisita. Nici nu inteleg cat de importanta este pentru durata de viata a componentelor.

#7
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
Eu as incerca Enermax. Mult mai profi.

#8
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
dar unde le as gasi in tara? pe ce site?

#9
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 16.07.2008
Pai chiar PcGarage au:
http://www.pcgarage....arcase/enermax/
Eu am carcasa NZXT H230 si sunt foarte multumit de ea. Totusi am citi doar lucruri bune despre Fractal Design. Ai putea sa vezi si de la Cooler Master sau Corsair mi s-au parut foarte ok dar nu am avut ocazia "sa pun mina" pe ele.

#10
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,212
  • Înscris: 29.04.2008
mi-am luat de curand un fractal: foarte buna. foarte incapatoare, este mai lata decat carcasele obisnuite. bine aerisita, incape in spate ventilator de 14 (eu am avut nevoie pentru colerul corsair H90) plus ca poti monta sigur racire pe apa si pe tavan, este loc destul. silentioasa. tabla este foarte groasa.

singura parte care nu-mi place sunt  chestiile albe din interior: capacele extensiilor si custile HDD.

Edited by iladi, 19 December 2014 - 13:06.


#11
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
intre h440 si acel model de fractal vad ca majoritatea mergeti pe fractal. diferenta aia de pret ( cam 1 mil , 1 jum mai mare pt nzxt, nereduse, e doar pt design si firma poate....) Bine, acum fiind la oferta una e 400 , alta e 410 deci e nula diferenta . multumesc pentru pareri

#12
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
asa ca idee, Nanoxia fac carcase f bune (eu am Deep Silence 1) si pot sa spun ca geniala. pacat ca nu prea sunt in stoc.

#13
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
pana la urma mi-am luat Antec P280 ( 379 RON ) la oferta...am citit multe comentarii despre si foarte multi ii acordau o parere excelenta. Am ezitat mult intre asta si nzxt h440 fractal r4 ( 394 ron ) si Thermaltake Armor revo gene ( 309 ron ) dar sper sa fii facut alegerea cea mai buna...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate