Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Confirmare PayPal

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Salut !


Dupa ce am adaugat datele de la card pe site la paypal, din cate am inteles trebuie sa astept dupa o confirmare cum ca ei mi-au luat 1,5 euro (pe care o sa mi-i vor da inapoi) unde mi se va da un cod din 4 cifre pe care trebuie sa il introduc in final pentru confirmarea FINALA (sper) .

Pentru cunoscatori. Cat dureaza ?
Din cate am inteles poate dura de la cateva zile (1-2) pana la 30 de zile. Ce se intampla in acest timp ? Se verifica cardul la banca ?
Sau trebuia sa il primesc imediat dupa ce am dat una din confirmari dar a intervenit o problema.. ?
Unde primesc acel cod ? La PayPal - - > Payments sent sau intr-un mail ?

P.S Ieri la ora 3 am dat acea confirmare.

#2
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 08.03.2007
Acel cod il primesti in detaliile tranzactiei, adica in extrasul de cont. Daca ai internet banking, il vezi instantaneu, fie in extras de cont, fie in detalii tranzacii/tranzactii in asteptare. Daca nu ai internet banking, mergi la banca si solicita extras de cont.

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
ce vorbiti acolo?   :huh:

eu mi-am facut cont paypal alaltaieri, la 1:39 pm am primit primul mail de la paypal ca am cont si la 1:42 am primit prima confirmare de plata prin paypal. voiam sa fac printscreen din mail, dar din pacate inbox-ul de gmail nu arata si ora pentru mailurile din zilele precedente. fara nicio confirmare, fara internet banking, fara sa ma misc de pe scaun.

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Omul se referea la actiunea de adaugare si validare a unui card pe un cont existent, nu la crearea contului.

#5
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 08.03.2007
Ca sa faci tranzactii peste 100 eur ai nevoie de confirmare a cardului. Sub 100 eur nu ai nevoie de asa ceva. Ce valoare avea tranzactia ta?

#6
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

 born2lose, on 17 decembrie 2014 - 15:26, said:

ce vorbiti acolo?   Posted Image

eu mi-am facut cont paypal alaltaieri, la 1:39 pm am primit primul mail de la paypal ca am cont si la 1:42 am primit prima confirmare de plata prin paypal. voiam sa fac printscreen din mail, dar din pacate inbox-ul de gmail nu arata si ora pentru mailurile din zilele precedente. fara nicio confirmare, fara internet banking, fara sa ma misc de pe scaun.
Tu esti mai special...

Da` carduri ai adaugat contului?

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
mai oameni buni, recunosc ca n-am experienta cu paypal, am cont de 2 zile - dar la 1:39 am creat cont, la 1:40 am adaugat un card, la 1:42 am facut o plata de 578$ in china. tot la 1:42 am primit si confirmarea comenzii de la comerciant, deci si-au primit banii. mi-e greu sa fac printscreen-uri la fiecare mail in parte, pot doar sa povestesc ce s-a intamplat.

#8
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

 pisoiu2, on 17 decembrie 2014 - 15:14, said:

Acel cod il primesti in detaliile tranzactiei, adica in extrasul de cont. Daca ai internet banking, il vezi instantaneu, fie in extras de cont, fie in detalii tranzacii/tranzactii in asteptare. Daca nu ai internet banking, mergi la banca si solicita extras de cont.


Am sa verific, dar din cate am citit si pe alte forumuri nicaieri nu a scris asta...
Am sa verific online ca am 'internet banking'.

 alexx1402, on 17 decembrie 2014 - 15:34, said:

Tu esti mai special...
Da` carduri ai adaugat contului?
Am scris ca da...

 pisoiu2, on 17 decembrie 2014 - 15:33, said:

Ca sa faci tranzactii peste 100 eur ai nevoie de confirmare a cardului. Sub 100 eur nu ai nevoie de asa ceva. Ce valoare avea tranzactia ta?


1. N-am cum sa fac tranzactii daca nu am cardul confirmat.
2. E vorba de confirmarea aia de 1.50 euro...

#9
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 08.03.2007

Quote

born2lose...
Nu imi imaginez de ce nu ti-a cerut. Eu am folosit pana acum vreo 5 carduri de debit de la banci diferite si la fiecare a fost necesara confirmarea pentru tranzactii mai mari.

https://www.paypal.c...&topicID=&m=ARA

Edited by pisoiu2, 17 December 2014 - 15:47.


#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Tranzactii poti face si fara card verificat. Ai nevoie de verificare, in primul rand, cand vrei sa transferi bani din contul paypal pe card, sau la sume mari.
Daca zici ca ai internet banking, in dreptul sumei de 1,5 euro, catre paypal, ai un numar, id-ul tranzactiei. Acel numar trebuie sa-l introduci pe site la paypal, asta-i dovada ca intradevar tu esti titularul.

#11
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Are paypal o adresa de email?

#12
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
https://www.paypal.c...r/helphub/home/ -> in dreapta ai modalitati de contact telefon si email.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate