Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Geaca piele

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MontanaRo

MontanaRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 17.12.2008
Salut,

Am o geaca de piele, luata anul trecut, insa este mai mare decat am nevoie (nu se aranjeaza chiar cum trebuie).

N-as vrea sa dau alti bani pe o geaca noua. Unde ar trebui sa o duc pentru a o modifica pentru corpul meu? Am inteles ca o croitoreasca poate sa faca asa ceva.

#2
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

 MontanaRo, on 8th August 2009, 21:13, said:

Salut,

Am o geaca de piele, luata anul trecut, insa este mai mare decat am nevoie (nu se aranjeaza chiar cum trebuie).

N-as vrea sa dau alti bani pe o geaca noua. Unde ar trebui sa o duc pentru a o modifica pentru corpul meu? Am inteles ca o croitoreasca poate sa faca asa ceva.

Nu chiar orice croitoreasa.Trebuie masina de cusut care sa coasa si piele,ace pt piele ,ata pt piele si experienta in cusutul pielii.Intreaba de o croitorie care lucreaza si cu piele

#3
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009
o blanarie specializata care lucreaza si cu piele ti-o rezolva in 3zile maxim...
incearca la SC.Blanarie impex SRL(din centru) stiu ca lucrau si cu piele si mesterii de acolo sunt foarte priceputi... nu mai stiu exact adresa... dar poti da un search pe goagal(stiu ca au scris adresa undeva pe net)
a... si daca te duci, nu te duce in weekend, mesteru' care lucreaza cu piele e acolo doar in timpul saptamanii, bafta

#4
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Eu nu as avea curaj sa modific o haina de piele facuta de o firma de renume dupa ce am vazut pe discovery cum se face o astfel de haina. E o intreaga inginerie. Trebuie sa fii foarte iscusit sa faci asa ceva si de doua ori mai iscusit sa faci o modificare dupa aia. Pentru ca lucrul dupa tipar e mult-mult mai simplu decat o modificare.

#5
MontanaRo

MontanaRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 17.12.2008
Da SPF, dar decat sa stea rau pe tine, mai bine o modifici. Sti, alegi raul cel mai mic.

@iloveshaworma - in Bucuresti da? Am sa caut, multumesc de indicatii.

#6
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Nu frate, decat sa stea rau pe mine mai bine o vand sau o fac cadou si iau alta care sta bine pe mine. Nu exista o singura haina de piele pe pamant.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate