Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Vreau sa slabesc

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Aerow

Aerow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2008
Salut sunt baiat am 15 ani 1 metru si 67 de cm,65 de kg vreau sa slabesc cat mai mult cat mai repede pentru ca sunt gras am 3 randuri de grasime pe mine, ce trebuie sa fac sa slabesc cat mai mult si sa am un abdomen frumos? am tinut 1 dieta stricta am mancat 2-3 saptamani numai 1 mar si 1 iaurt pe zi si nu am vazut rezultate.sfaturi va rogg

Edited by ciutacu, 01 August 2008 - 15:56.
Nu mai folosi prescurtari de IRC, puncte de suspensie aiurea si sh, tz, k! Scrii infect!


#2
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Fa sport, doar dieta aia aiurea nu e de ajuns!

#3
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Cu infometare nu rezolvi nimic. Sport + dieta = slabire.
Fa-ti un abonament la o sala si pune-te pe alergat si abdomene.

#4
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007

View Postciutacu, on Aug 1 2008, 16:57, said:

Fa sport, doar dieta aia aiurea nu e de ajuns!
Ca sa slabesti trebuie sa reduci nr carbohidratilor deoarece un numar peste limita organismului este depus ca grasime.1 gram de carb =1 gram proteine=4 calorii
Pentru a slabi reduci calorii ,ajungi la 16-17 calorii per pound(1 pound=2.2kg)insa reduci doar carb.Apoi apare o lipsa de calorii pe care nu trebuie sa o neglijezi.Nr pierdut de calorii adaugi prin marirea nr de proteine.Pentru a slabi eficient incearca sa consumi 1.5g proteine per pound si 1-1.5 gr carb.
Tu ai 143 pounds ceea ce inseamna ca trebuie sa ai un necesar de 2288-2431 de calorii zilnic:dintre care 214g proteine 143-214 g carb si 0.7gr grasimi per pound(nu neglija grasimile-omega 3 acizi saturati si nesaturati-alune,migdale,nuci,masline,etc..)

#5
jig_saw

jig_saw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.07.2008
Nu manca asa de putin pe zi deoarece cand vei manca obisnuit vei pune kilogramele inapoi foarte repede ..


Ca sa slabesti trebuie sa mananci sanatos ( fara prajeli , sucuri de orice fel , dulciuri ) . Poti sa mergi la o sala sa faci cardio workout , sau poti sa faci tae bo acasa ( Taebo workout 8 min pt abdomen ) sau poti sa faci 45 de min ( prima parte ) ... mai poti lua un fat burner dar nu cred ca parintii te lasa ...


ps : daca ai probleme cu inima nu cred ca ar fi bine sa faci cardio

#6
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Daca ai probleme cu inima trebuie sa faci cardio! Mai usor dar trebuie, daca nu faci problemele au sansa sa se agraveze!

#7
Aerow

Aerow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2008
ce inseamna fat burner ?
si ce ar trebui sa mananc ?cum a zis ala fara carbohidrati si fara roteine?

#8
Aerow

Aerow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2008
si inca ceva ce anume ar trebui sa mananc pt.ca pot tine o cura destul de stricta

#9
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007

View PostAerow, on Aug 1 2008, 22:58, said:

ce inseamna fat burner ?
si ce ar trebui sa mananc ?cum a zis ala fara carbohidrati si fara roteine?
fara carb si cu multe proteine ;)
proteine:somon,piept de curcan,piept de pui,branza dulce de vaci,branza dietetica
carb:orez brun,fulgi de ovaz,cartofi dulci,legume(cat mai multe pentru ca contin fibre si incetinesc absortia in stomac si poti manca mai putin astfel)etc..

#10
Aerow

Aerow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2008
deci fara legume?

#11
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007

View PostAerow, on Aug 4 2008, 14:59, said:

deci fara legume?
tu ori faci pe prostu,ori nu intelegi.
Am zis sa consumi cat mai multe legume intre 3-5 cani pe zi.

#12
Torkay

Torkay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 23.06.2007
Nu a inteles, pt ca te-ai exprimat ambiguu. I-ai zis fara carb si cu multe proteine. Dupa care ai insirat o lista de carb, printre care si legume. Deci legumele sunt carb si i-ai zis ca nu are voie carb. Vezi?

Edited by Torkay, 05 August 2008 - 08:27.


#13
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostTorkay, on Aug 5 2008, 09:27, said:

Nu a inteles, pt ca te-ai exprimat ambiguu. I-ai zis fara carb si cu multe proteine. Dupa care ai insirat o lista de carb, printre care si legume. Deci legumele sunt carb si i-ai zis ca nu are voie carb. Vezi?
legumele(nu toate) au extrem de putini carbo, si carnea are carbo!!!, dar legumele au extremd e multe fibre , ce ajuta la digestie

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate