Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

cum pun parola pe wireless

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
cretzu21

cretzu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2008
re...am si eu o problema...vreau sa pun parola pe wireless si nu prea am habar cum....se conecteaza cu gramada la retea, fac trafic...bla bla
\

#2
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Trebuie sa intri pe router la wireless security si sa setezi pe WPA - AES si pune parola care doresti sa fie, pentru siguranta ta peste 10 caractere. Daca vrei sa fi si mai sigur ca nu iti intra nimeni poti sa activezi si protectia pe mac, unde poti sa specifici ce placi de retea wireless pot sa se logheze pe routerul tau. Daca vrei indicatii mai exacte, spune ce model de router ai. Ciao.

Edited by apollo_expert, 11 April 2008 - 14:14.


#3
cretzu21

cretzu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2008
Belkin G + mimo

#4
cretzu21

cretzu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2008

 cretzu21, on Apr 11 2008, 12:07, said:

re...am si eu o problema...vreau sa pun parola pe wireless si nu prea am habar cum....se conecteaza cu gramada la retea, fac trafic...bla bla
\


#5
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Nu mai posta aiurea.
Ce rost are ultimul post? Ai adaugat ceva nou?

Ti-a fost recomandat clar ce trebuie sa faci.

#6
florinnitu

florinnitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 25.03.2007
Ce s-a spus mai sus e valabil cu mentiunea ca daca ai vista sau o aplicatie dedicata pentru placa wireless poti selecta WPA2-AES. In nici un caz sa nu selectezi WPA-TKIP. Succes!

#7
cretzu21

cretzu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2008
da man am incercat...dar dupa ce fac chestia aia nu mi se mai conecteaza

#8
cuculean

cuculean

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 20.06.2004
Ai pus parola cu pricina si pe calculator???

#9
cretzu21

cretzu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2008
ieap...

#10
crybes

crybes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2008

 apollo_expert, on 11th April 2008, 15:12, said:

Trebuie sa intri pe router la wireless security si sa setezi pe WPA - AES si pune parola care doresti sa fie, pentru siguranta ta peste 10 caractere. Daca vrei sa fi si mai sigur ca nu iti intra nimeni poti sa activezi si protectia pe mac, unde poti sa specifici ce placi de retea wireless pot sa se logheze pe routerul tau. Daca vrei indicatii mai exacte, spune ce model de router ai. Ciao.

Salut , eu am un model HG520s de la clicknet . aceeasi problema , cum setez parola de internet ?

#11
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008

 crybes, on 30th September 2010, 23:38, said:

Salut , eu am un model HG520s de la clicknet . aceeasi problema , cum setez parola de internet ?

ar fi fost util daca citeai regulamentu ariei si topicul dedicat modelului tau de router/modem

deci ai trei parole diferite.


1.user + parola primite de la romtelecom cu care te autentifici la ei ca clientu xyz

2.user + parola  ptr Huawei HG520 ptr al putea accesa si modifica la nevoie setarile implicite

3. o parola ptr reteaua wireless ca sa te poti connecta la router si prin intermediu lui sa primesti internet.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate