Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Scoala De Soferi

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Voi ce ati invatat in primele sedinte de scoala, vreau sa stiu la ce sa ma astept.

Erati bata, la a cata sedinta ati inceput sa pricepeti? :)

#2
SchumyAlex

SchumyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 27.02.2006
Poi n-ai exersat si tu din timp??Eu acum daca ma duc sa dau la scoala deja stiu cam tot :D Poate ala sa vorbesca si sa explice peretiilor :P

#3
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
in primele sedinte eu am facut cursuri de legislatie. ne dicta un instructor pasaje din Codul Rutier

#4
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Pai azi am avut prima sedinta, eu mai stiam ceva dinainte am mai mers putin cu o Dacie la tara.

M-am plimbat pe niste strazi de am ametit, a tipat instructorul la mine ca dadeam drumul la ambreaiaj prea repede :) , mie mi s-a parut cam mult pentru prima sedinta.

#5
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005

View PostSchumyAlex, on Jul 16 2007, 10:08, said:

Poi n-ai exersat si tu din timp??Eu acum daca ma duc sa dau la scoala deja stiu cam tot :D

Dialog intre mine si instructor inaintea primei sedinte:
-Ai mai condus? Sa stiu daca te pun la volan sau nu
- Da, asa un pic  ;)

peste 2 minute:
-Cat e limita de viteza aici stii?
-Da, 60
-Si noi cat avem?
- 80  :D

mai tarziu un pic, aceeasi zi:
- (eu) Sefu, pe unde o luam acu?
- pe unde vrei tu, numai sa mergem sa ne ventilam putin nu vezi ce cald e?  :D

#6
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
prima data in mod normal iti explica ce fac becurile, indicatoarele si manetele de la bord, cum se baga in viteza, ce e cu pedalele acelea de la picioare; dupa 20-30 min de explicatii si exercitii incerci sa pleci de pe loc cu masina (ar trebui sa fii pe poligon sau pe o strada inchisa (macar extrem de putin circulata) sa nu ai "emotii" :)
dar, pe la noi, fiecare gogorita de intructor face cum il taie capul
iar daca mai si tipa la tine recomand o frana brusca sa dea cu capul de parbriz (daca nu are centura e si mai bine) si la director cu reclamatia; sa se urle la tine pre banii tai e prea de tot, normal ca nu stii ca deaia te duci la scoala, sa inveti su sa tipe individul la tine

#7
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Am o problema cu pedala de ambreiaj, ii dau drumul prea repede si a tipat la mine instructorul de cateva ori, imi venea sa-l dau cu capu de parbriz :)

#8
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Nu e bine sa fii asa frustrat :P

Cand am inceput scoala am petrecut cam 15 minute cu prezentarea masinii (nu ca nu o stiam da omu' si-a facut treaba ca la carte) ap oi restul pana la doua ore in poligon :boredlook:. Stiam deja ce si cum, insa cand m-am urcat prima oara in masina (nu la scoala) am omorat motoru de vreo 3-4 ori si atat.

#9
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
eu cand am facut testul psihologic ieri, imi tremurau picioarele pe pedale. :huh:
oare e posibil sa fiu inapt ?  :lol:

#10
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
De emotie..cred ca se intampla frecvent :P;)

#11
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006

View Postv3lsatis, on Jul 17 2007, 18:19, said:

eu cand am facut testul psihologic ieri, imi tremurau picioarele pe pedale. :huh:
oare e posibil sa fiu inapt ?  :lol:

Pai l-ai dat in masina sau cum? La mine testul psihologic a constat in trasare de bare si bifarea a unor chestii pe o hartie.

#12
Sky_Leader

Sky_Leader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 02.09.2006

View Postaeon, on Jul 16 2007, 11:59, said:

prima data in mod normal iti explica ce fac becurile, indicatoarele si manetele de la bord, cum se baga in viteza, ce e cu pedalele acelea de la picioare; dupa 20-30 min de explicatii si exercitii incerci sa pleci de pe loc cu masina (ar trebui sa fii pe poligon sau pe o strada inchisa (macar extrem de putin circulata) sa nu ai "emotii" :)
dar, pe la noi, fiecare gogorita de intructor face cum il taie capul
iar daca mai si tipa la tine recomand o frana brusca sa dea cu capul de parbriz (daca nu are centura e si mai bine) si la director cu reclamatia; sa se urle la tine pre banii tai e prea de tot, normal ca nu stii ca deaia te duci la scoala, sa inveti su sa tipe individul la tine
Cu grandomania asta nu o sa inveti niciodata sa conduci..Instructorul nu tipa din rautate ci cauta ca tu sa ai mai multa atentie si sa nu mai comiti acele greseli flagrante pe care orice incepator le comite...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate