Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Tipic romanesc: organizare infecta a concertului Whitesnake

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Stan P.

Stan P.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.10.2006
Ce rau imi pare ca nu l-am batut pe Ciubuc* pe vremea cand umblam prin Gradinita si Cina! Poate astfel nu si-ar mai fi permis sa se pise pe spectatorii veniti la Whitesnake. Cum, mah, nesimtitule, roman ciubucar, ai nesimtirea sa pui doar 2 puncte de vanzare a berii si sucului la atatea mii de oameni?! Sau prea putin WC-uri, ca era o coada uriasa?! Sau ca tampitul care vindea jetoane sa inchida pentru 5 minute, ca voia si gura lui sa fumeaza o tigara, in timp ce la coada erau vreo 40 de oameni?! Sau ca sunetul sa fie jalnic, sa se auda ca un cur ce canta, plm, nu vreo trupa din Faurei, ci Whitesnake si Def Leppard?!
Cum era, bai labelor de la Fun Time, daca nu am fi platit biletul intreg, ci doar 50.000, ca mai mult nu meritati?
Pai unde sunt rockerii de altadata, care ar fi daramat taraba cu bere in capul organizatorilor nesimtiti?!
Sunt foarte, foarte suparat. Ma mai inveseleste doar faptul ca Fun Time sunt atat de imbecili incat, desi lucreaza cu clienti, nu au nici macar un numar de telefon de contact, o adresa de mail nimic, pe site-ul lor  :lol:  

*Dorian Ciubuc, General Manager al Fun Time Production, organizator al evenimentului.

#2
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
Stai sa vezi ce frumos a fost la Armin Only, concert organizat de The Mission...

- nu aveai voie sa intri cu bauturi (nu pentru ca aruncai altora in cap, deoarece inauntru se vindeau cutii si sticle de bere/sucuri si alte chestii)
- a plouat cam 2-3 ore, iar tampitilor nu le-a trecut prin cap asta, in concluzie a plouat pe deck-urile dj-ului si desteptii le-au acoperit cu o folie de plastic :huh: apoi s-au gandit ca ar merge o umbrela mare, insa dj-u a zis ca nu e nevoie
- sunetul evident oribil, tipic The Mission, mi-au tiuit urechile vreo 3 zile (ceea ce e bine, pentru ca anul trecut tot la un event marca The Mission, mi-au tiuit vreo saptamana :rolleyes: )

Totusi oamenii s-au distrat, atat noi, cat si ei (dj-ul - Armin van Buuren si vocalistii)

Cel mai bine organizat event la care am fost pana acum a fost House Parade la Timisoara... sunet superb, n-a fost plin de cocalari si de pitzipoance, atmosfera super, insa cred ca firma cu sonorizarea a fost adusa de afara

Oricum, m-am convins... in Romania nu se poate :rolleyes:

#3
Stan P.

Stan P.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.10.2006

 nightfever, on Jul 10 2008, 18:40, said:

Stai sa vezi ce frumos a fost la Armin Only, concert organizat de The Mission...

- nu aveai voie sa intri cu bauturi (nu pentru ca aruncai altora in cap, deoarece inauntru se vindeau cutii si sticle de bere/sucuri si alte chestii)
- a plouat cam 2-3 ore, iar tampitilor nu le-a trecut prin cap asta, in concluzie a plouat pe deck-urile dj-ului si desteptii le-au acoperit cu o folie de plastic :huh: apoi s-au gandit ca ar merge o umbrela mare, insa dj-u a zis ca nu e nevoie
- sunetul evident oribil, tipic The Mission, mi-au tiuit urechile vreo 3 zile (ceea ce e bine, pentru ca anul trecut tot la un event marca The Mission, mi-au tiuit vreo saptamana :rolleyes: )

Totusi oamenii s-au distrat, atat noi, cat si ei (dj-ul - Armin van Buuren si vocalistii)

Cel mai bine organizat event la care am fost pana acum a fost House Parade la Timisoara... sunet superb, n-a fost plin de cocalari si de pitzipoance, atmosfera super, insa cred ca firma cu sonorizarea a fost adusa de afara

Oricum, m-am convins... in Romania nu se poate :rolleyes:
Da, te cred, e enervant si umilitor. Si in acelasi timp exemplele pozitive arata ca e posibila si o organizare de calitate, cum a fost la House Parade Timisoara, de care zici tu, sau la B'estfest, care, vorba aia, a fost organizat in acelasi loc si cu numai  cateva zile inainte de concertul Whitesnake, si totul a fost gandit si aplicat perfect... Da' nu, Fun Time nu poate...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate