Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cum bag jocuri pe un Motorola E1000?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
WALTERC74

WALTERC74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.10.2005
MI-AM luat acum 3 zile un e1000 si de atunci tot ma chinui sa bag ceva jocuri in el,si nimic.nu le vede.am inteles ca trebuie un program special ?sau ca nu se instaleaza decit prin adaptor bluetooth p-tru pc ?si cu cablul de date nu merge ?pleasa invatati-ma si pe mine. :worthy:

#2
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
daca ai fososi functia search nu ai mai intreba asta....

#3
WALTERC74

WALTERC74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.10.2005
unde frate ca am cautat si nu gaseste nimic

#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostWALTERC74, on Nov 25 2005, 20:20, said:

MI-AM luat acum 3 zile un e1000 si de atunci tot ma chinui sa bag ceva jocuri in el,si nimic.nu le vede.am inteles ca trebuie un program special ?sau ca nu se instaleaza decit prin adaptor bluetooth p-tru pc ?si cu cablul de date nu merge ?pleasa invatati-ma si pe mine. :worthy:

Hai ca iti zic eu ca astia sunt rai pe aici cu search - ul lor care returneaza 1 milion de rezultate da nici unu ce iti trebuie:

Pasul 1 ptr legatura pe cablu:

downloadezi de la
http://www.leadergl.net/
programul flexeditor

cu asta o sa trebuiasca sa iti actuvezi tu in meniul telefonului functia de upload a aplicatiilor java, functie care exista dar nu este activa la telefoanele motorola. nu te teme ca nu se strica mobilul.
alegi de la model motorola e1000, apoi phone> load flex from phone, bifezi prima chestie de sus aia cu download java si apoi dai save flex to phone.
PS vezi ca aici o sa ai nevoie de driverele pe care le gasesti in arhiva aia atasata de mine... sper sa te descurci daca nu te descurci, imi trimiti o sticla de cola la 2,5 litri prin posta si iti explic mai pe larg :)


Pasul 2 ptr cablu: iti trebuie programul de upload numit midway
ca sa nu te mai chinui sa il cauti am sa il postez eu aici

instructiuni despre midway gasesti in fisierul pdf...
in linii mari tre sa vezi pe ce port se instaleaza motorola ca modem, acelai port este folosit si de catre midway la transportul datelor catre mobil, functioneaza cu cablul usb, probabil ca nu o sa iti iasa din prima decat daca ai noroc. problema cea mare e ca ptr o functionare ireprosabila a uploadului de aplicatii java tre sa lucrezi cu flexeditor si cu midway pe un pc pe care nu a fost instalat softul oficial de pe cd ptr ca am vazut ca apar niste conflicte la drivere si din cauza asta e posibil sa intampini dificultati la uploadul de java

Daca iti da timer expired, nu dispera, dezinstaleaza modemul motorola din device manager si instaleaza driverele pe care ti le-am dat eu prin click dreapta pe inf -uri si install.

Hai daca nu te descurci, nu uita de cola aia si sa nu ma intrebi de unde faci rost de jocuri sau aplicatii, asta te descurci tu...

Attached Files



#5
WALTERC74

WALTERC74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.10.2005
man,am facut ce mi-ai zis,dar cind ajung la faza cu ,,load flex from phone,,i-mi spune ca,,the phone is not in the right mode,, si nu mai stiu ce sa-i fac.

si nu-ti face grija ptru sticla de cola,ca daca rezolv problema dau 3 sticle nu una,ca nu e asta o mare problema,ne intalnim si te cinstesc.cauta-ma daca poti si pe ym walterc74    sau da-mi un bip la 0724349455 si te sun eu

#6
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
trece mobilul in normal mode , daca iti apare not connected instaleaza driverele p2k 2.9 la niste device-uri care iti apar in control pannel-  administrative tools - computer management - device manager la "motorolaUSB device".Dai click dreapta > update driver si selectezi locatia driverelor p2k 2.9.

#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Si eu am acceasi problema cu normal mode . Daca ii dau normal mode telfonul da eroare ca dispozitivul atasat nu este recunoscut. Daca deconectez tel si il pun la loc merge perfect (mentionez ca am instalat driverele P2K date de catre tine) . Al meu (E1000) este cumparat din Connex si are niste restrictii pron meniu fata de un E1000 vers standard: Lipseste inclusiv meniul din care sa comuti tel din modem mode in altceva , ca setarile trebuia sa le vedem (Setari USB) in meniul Connection langa Sync si Bluetooth . Al meu este blocat in modem mode .

#8
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
nu exista asa ceva - blocat in modem mode auzi tu :)
instalezi driverele la dispozitivele alea 3 care iti apar cand dai normal mode din Flexeditor si o sa intre in normal mode....

#9
Mariuswsw

Mariuswsw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2005
Voi cand incarcati E1000,se inchide si apoi se incarca bateria???

#10
Mariuswsw

Mariuswsw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2005
AJUTOR!!!
M modificat nu stiu ce si nu mai merge Browserul si camera video...tasta debrowser e inactiva,adica degeaba apas pe ea nimic nu face iar camera video spune ca SISTEM ERROR...ce ma fac?

#11
Mariuswsw

Mariuswsw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2005
AM NEVOIE DE SERIA SAU DE FLEX-UL ORIGINAL

#12
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
fi mai explicit cand postezi si nu urla ...

#13
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am decis ca pe al meu decat sa-l stric il duc la service-ul din colt si ii pun pe aia sa-mi faca modificarea aia in flex si daca e posibil sa schimb functia butonului "Camera" .

#14
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
http://rapidshare.de...R2602C.rar.html descarca si pune flex-ul asta daca ai un frimware "U_83.xx.xxx"
sau flex-ul asta http://da-phreakz.de...1000_Retail.rar daca ai un firmware de tipul U_80.xx.xxx.
stii cu ce sa-i scrii flex-ul ?daca nu descarca asta http://rapidshare.de...elease.exe.html . rulezi programul , conectezi tel in bootloader , selectezi fisierul de flash si dai start. Daca tot o sa-ti mai apara sistem error rescrie soft-ul.
si data viitoare nu mai modifica nimic din flex daca nu stii cu ce se mananca...

@conector xp , decat sa il duci la service sa ii setezi butonul de camera , mai bine bifezi draq o casuta din flexeditor ca nu e greu!!!! se duce draq generatia  voastra cu mobile 3G dar creier 0G.

#15
Mariuswsw

Mariuswsw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2005
Pai uite ce am facut,am selectat ce a spus mai sus ONLYONE si nu mai stiu care e treaba...ce era selectat...


De unde stiu ce firmwere am?

#16
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
daca faceai ca la carte ce a scris Onlyone care probabil stie ca a scris , nu se intampla nimic. Ai scris flex nou in tel cum ti-am scris mai sus?

#17
WALTERC74

WALTERC74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.10.2005
up,ca informatia e foarte cautata

#18
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Si eu am avut probleme cu instalarea driverelor P2K si am renuntat si ma gasit metode ocolitoare si care nu-ti afecteaza garantia .

Un dintre ele este de cea cu transferul lor cu cardul , folosind un card reader , numai card reader ca softul MPT face niste figuri.
Se pun jocuri in folderul kjava de pe card nu in cel care are imei drept nume.

Cardul la tel daca il pui in card reader arata 3 foldere dar ele sunt ascunse(ele nu se vad nici daca activezi optiuinea din WIN) .

Trebuie sa te duci in meniul START>RUN>TASTEZI:"  J*:\mobile\kjava  " si iti va aparea un folder in care pui fisierele .jar ale jocurilor , numai astea , ca la .jad  da tel eroare cand sunt accesate din tel.

Si dupa aia cand termini ii dai click dreapta pe drive-ul care arata cardul si ii dai "Eject" ca daca il scoti asa simplu din card reader el iti va aparea ca si cum ar fi corupt si nu-l va accesa si trebuie reformatat .


NOTA : * inseamna ca litera rspectiva de la drive poate sa difere pe sistemele voastre .
Da-ti si voi o bere ca metoda asta merge pe orice tel MOTOROLA si chiar si pe unele tel marca SAGEM si nu afecteaza cu ceva softul sau grantia .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate