Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Omnis Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Pentru lamurirea discutiei, trebuie stiu ca utilizatorii ene_eduard, Mcamelia, kosmin_st scriu din acelasi IP.

#56
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 kosmin_st, on 10th January 2012, 09:16, said:

Am cumparat o casa in ansamblul Omnis din Domnesti in septembrie. Pot spune ca taxa e de 0.9euro pe metru patrat construit si ca depinde de ce casa alegi. Taxa asta include mai multe servicii (gunoi, curatenie, lumina de pe strada, paza etc) si nu mi se pare o taxa "uriasa", ci una realista pentru ce se ofera. Eu si familia mea locuim din decembrie in complex si am avut parte de tot suportul celor de la firma. Din cate stiu taxa de bransare se achita in momentul bransarii efective si include si crearea documentatiei necesare pentru dosarele pe numele nostru la gaz si la enel, ceea ce pentru noi e in regula pentru ca nu dispunem de timp. Noi am avut aceasta bransarea gratuita, ca un discount, pentru ca cei de la Omnis au fost flexibili si ne-au lasat sa alegem pentru ce anume dorim reducere (erau mai multe optiuni din care noi am ales-o pe aceasta). Banuiesc ca am semnat acelasi contract care v-a fost prezentat si dumneavoastra: nu am gasit clauze dubioase, au fost doar unele articole pe care le-am negociat cu cei de la firma si, in final, am ajuns la un acord comun.

 kosmin_st, on 12th January 2012, 16:05, said:

Eu continui sa cred ca am facut o investitie buna, sunt multumit de afacerea pe care am facut-o
O casa cu teren , intr-o zona linistita, cu toate facilitatile pe care le-am fi avut si in oras.
Mie personal oamenii de la vanzari imi raspundeau in maxim 3-4 zile! Dar presupun ca fiecare dintre noi are dreptul la o parere.

 kosmin_st, on 1st February 2012, 09:24, said:

Domnul Inginer Gabi lotul despre care vorbiti este lotul 9, nu mai stiti pe ce lot ati proiectat casa? Nu cred ca are rost sa discut fiecare aspect al povestii dumneavoastra pentru ca oricum se pare ca aveti un ghimpe impotriva acestui proiect. Eu sunt client si momentan locuiesc in Domnesti. Avem si apa si nu de la un put din curte( vecinii nostri au si put in curte dar a fost optiunea lor pentru a uda gradina ) si gaz si din fericire am trecut si peste o iarna foarte grea si un vant f puternic deci nu stiu de unde luati dumneavoastra informatiile.
Nu sunt arhitect deci nu stiu cum sunt facute casele, daca aveti dreptate sau nu, dar pot sa spun sigur ca acuzatiile referitoare la utilitati si inca altele nu sunt reale. Ca orice om normal care a facut eforturi sa isi cumpere o casa, normal ca ma intereseaza aspectele legate de structura si fundatie: dati-mi si mie o modalitate reala de a combate documentatia referitoare la constructie care a stat la baza semnarii contractului.
Iar referitor la faptul ca a plecat echipa manageriala, sunt un client destul de vechi ca sa imi fac si eu o parere de cum au stat lucrurile defapt... asa cum am vazut eu ca sau derulat lucrurile nu prea au avut o optiune( am cunoscut si echipa manageriala de pe Decebal si noua echipa si pot sa vad o diferenta). Noi am cumparat prin prima casa, nu ne-a interesat cum a fost semnat parteneriatul cu banca intrucat am primit tot suportul atat a celor de la banca cat si a celor de la birou.


 ene_eduard, on 17th February 2012, 13:22, said:

Buna ziua,

Si noi putem sa facem useri cati vrem si sa ne dam drept clienti satisfacuti, dar nu are rost.

Aºa este Domnul Edi, nu are rost sã vã faceþi conturi drept client satisfãcut. Sã-nþeleg cã kosmin_st, cumpãrãtor în ansamblul Dumneavoastrã era-n trecere pe la birou la o cafea ºi ºi-a fãcut repede cont ca sã ne scrie ce bine e în cartier. Încã o datã, nu are rost sã vã faceþi cont în care sã vã daþi drept clienþi satisfãcuþi.
E cam ruºine, nu se poate nega aºa ceva.
Mesaje scrise la 3 dimineaþa de cãtre useri neimplicaþi (culmea, mã-ntreb ce orã e la New York când aici e 3 dimineaþa :lol:), clienþi satisfãcuþi, nu vreþi sã contracaraþi cu nimic concret ce semnale de alarmã am tras eu pe aici...Aºa este, sunteþi niºte oameni selecþi. Mai am o surprizã pentru voi, la momentul potrivit însã.
Mulþumesc administratorului acestui forum pentru informaþie ºi pentru timpul pierdut ºi încã o datã, oricând accept orice fel de verificare pentru a se stabili dacã contul meu Al1 a avut vreo clonã, pe întreg forumul, nu numai pe acest subiect.
Ca un disclaimer de final, eu nu pot spune nimãnui sã nu cumpere de la voi. Este problema fiecãruia ce face cu banii de care dispune ºi cu viaþa sa. Eu doar mi-am expus o pãrere personalã, argumentatã de niºte date strânse de-a lungul timpului ºi pe perioada cât am avut ghinionul sã fiu implicat în acel proiect. În rest, fiecare-i liber sã ia ce decizie doreºte.
Ce am avut de spus, am spus.

P.S.: Am editat ca sã bolduiesc chestiile interesante scrise de Domnul Cosmin. :lol: Acuma îmi explic ºi mesajele private în care mi se oferã bani în schimbul documentelor ce le am. :) ªi acest lucru se poate verifica dacã cineva considerã cã mint.

Edited by Al1, 01 March 2012 - 11:45.


#57
eugenexclusiv

eugenexclusiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.03.2012
Fratilor, baiatu  are dreptate asta madraxi, lasati lexus construct in pace , baiatul este smecheras, stie sa faca afaceri. Domnu alex este romanas de romanas, vrea sa faca si el afaceri de pe seama fraierilor.Cand am fost eu la Domnesti m-am intalnit cu domnu alex, m-am uitat si eu la case si am facut si eu pe negociatorul ca vezi doamne casele arata bine dar sunt prea multi bani, locatia este aiurea, cine dracu vrea sa stea acolo si alea alea... Si domnu alex zice el ca daca nu imi place locatia are el cu un prieten terenuri in Domnesti mai tari, mai smechere la troienita in Domnesti dupa calea ferata pe partea dreapta. Acolo este civilizat fratilor ca am fost cu domnu alex si este mai mare smecherie. Si acum domnu alex mi-a propus sa imi aleg orice fel de casa de la fraierii astia si ca mi-o construieste el la fel, pe o locatie mai smechera cu 8-10 mii  de coco mai ieftina ca la astia. Fratii mei dar exista un singur spil si ala ca domnu alex trebuie sa construiasca in paralel cu americanii astia care construiesc casele astea ca sa poata face si el manevrea la materiale, mana de munca, alea alea stiti voi...
Fratilor ascultati la mine, la gara cu americanii astia care vor sa faca bani la noi in tara care ne cred pe noi fraieri. Sunati pe donmu alex si va face aceleasi case cu terenuri mai smechere nu in balariilea alea. Traiasca domnu alex, se stie sunt eu eugen din vitan, tot respectul pentru smecherasi

#58
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
:roflmaofast:

Deci e mult prea tare. Tocmai l-ai concediat pe Ghiunea. Camelia o sã citeascã, o sã-i zicã lui Gast ºi-n clipa urmãtoare zboarã.
Doamneeeee, la ce s-a ajuns. :lol:
M-ai distrat copios.
ªi da oameni buni, faceþi afaceri cu-n românaº de românaº, ºmecheraº. Aºa vã recomandã cu tot respectul pentru ºmecheraºi un om de mare caracter ºi mare lingvist. Cu ãºtia sã faceþi afaceri în România. Succes ºi multe manele, e singura urare pentru tine ºi pentru Ghiunea.
Sunt complet distrat de modul cum, cu fiecare zi care trece, aceºti oameni se fac ºi mai de rahat. Chiar ºi cu ajutorul unora de le iau apãrarea, culmea. :D

#59
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
hauleo, ce telenovela!

Am scris mai mult, am apasat aiurea o tasta, s-a dus dracului in pustiu. Asa ca o sa fiu mai scurt:

- ce zice Courage poate fi explicabil (conexiune birou, angajati, NAT, un singur IP). insa sunt si la echipa adversa utilizatori de pe acelasi IP (altul, evident). Si acolo deja e interesant. Nu voi da nume, este jenant!
- am dat din intamplare peste topic, si am crezut ca se discuta despre un rezidential. Cand colo: cum asculta ala manele in Infinity, cum pe alalalt l-a sunat "mama" de 7 ori sa se duca la o intalnire de job, ca nu stiu daca pot sa-i spun de afaceri, etc etc.

Daca veti continua in felul asta, nu veti reusi decat sa va faceti de cacat. Si sa duceti la o eventuala inchidere a unui topic ce s-a dorit util, in nici un caz un cumul de vendete stupide.

Sper sa aveti suficient bun simt incat sa reusiti sa intelegeti ce scriu mai sus.

Edited by Tyby, 02 March 2012 - 15:12.


#60
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Eu nu aveam de gând sã mai scriu decât dacã se vorbea direct pe chestii utile, dar e puþin nedrept ce spui aici. Eu am fost cel care l-a rugat pe Courage sã verifice clonele, inclusiv ºi ale mele dacã existã. Când spui tabãra adversã, se poate subînþelege cã te referi la mine ºi mi se pare chiar nedrept. Eu nu am, iar dacã la mine te refereai, doresc sã ºtiu exact. Eu n-am decât douã locuri. Acesta, cu ip fix ºi cel de la birou, unde din câte ºtiu, nu are lumea cont pe softpedia, apoi sã mai ºi scrie aici.
Cât despre discuþie, eu am încercat, dacã citeai în spate, sã port o discuþie pe o temã directã, structura de rezistenþã ºi finisajele ansamblului. Îmi pregãtisem ºi repertoriul. Cã discuþia a fost denaturatã, special sã se ajungã la vendete persoanel, singurul loc unde simþeau, greºit de altfel, cã pot sã atace, asta-i altceva. Iar ce spui, scoase din context, sunã urât, aºa e, dar nu e frumos sã te foloseºti în acest mod de cuvinte, mai ales cã au o altã conotaþie decât cea realã. Adicã nu e corect faþã de mine, care chiar consider cã nu am greºit cu nimic. Lumea însã trebuie sã ºtie cu cine face tranzacþii, afaceri, iar dacã despre persoane s-a vrut a discuta, am intrat în horã, deºi gata, mi-a ajuns ºi mie.
Eu, personal, am bunul simþ sã mã retrag din astfel de lucrui. Mulþumesc pentru avertisment.

#61
T_M_D

T_M_D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2012
Numele meu este Tudor Mihai Daniel, ceea ce pot spune este ca eu am vizitat ansamblul Omnis din Domnesti si m-am decis asupra vilei cu 3 camere Prosapia. Am citit expunerile Domnului Al1 insa din punctul meu de vedere sunt pure razbunari si nu ma convins cu nimic pentru a-mi schimba decizia. Caut de 2 ani sa achizitionez o locuinta la curte intr-un buget mic si nu am dat decat de bisnitari si asa zisi dezvoltatori imobiliari care vand case neterminate. Din cate am vazut, casele din ansamblul Omnis Residence se vand la cheie, practic eu trebuie doar sa imi comand mobila. Acest lucru ma incantat si sincer nu mai am rabdarea si posibilitatea sa mai caut si altceva.
As fi spus mai multe insa nu mai am timp.

#62
BogdanDumitru

BogdanDumitru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2012
As vrea sa discut legat de costuri daca se poate si rog un raspuns oficial din partea celor de la Omnis. Am avut un pliant si am vizitat cele 2 ansambluri, iar dupa o discutie cu doamna Camelia Moraru pot spune ca am mari semne de intrebare legat de pretul de achizitie a acestor case in fapt.

In primul rand pretul oricarui ansamblu este strans legat de locatie si teren. Daca discutam de locatia din Domnesti pot spune fara nici un menajament si fara suparare  - este complet in camp (am cerut planul parcelar de la Domnesti si in afara de parcela celor de la New Real Estate Capital care este intravilan restul parcelelor adiacente sunt extravilane, adica cu alte cuvinte cand ma uit pe geam o sa vad lanuri de grau, porumb sau ce doamne iarta! ceilalti sateni o sa mai cultive). Legat de Corbeanca locatia ete in Tamasi, de fapt ultimul sat ce apartine de Corbeanca dar nu numai ca este pe ultima strada de la iesirea din Tamasi si  nu mare mi-a fost mirarea sa constat ca dupa ce se termina toate casele apare un indicator pe care scria inca 2 km pana la ansamblu. Cu alte cuvinte de locatie si teren nici poate fi vorba.

In alta ordine de idei preturile nu includ BRANSAMENTELE, adica cu alte cuvinte imi vindeti o casa fara utilitati dupa care ma puneti sa platesc 4 mii respectiv 6 mii de euro pentru bransare. O trecere de pe numele dumneavoastra a utilitatilor pe numele meu sau pur si simplu bransamentul daca l-as face eu ar costa intre 400-600 de euro pentru curent si gaze in conditiile in care vorbim doar de bransarea de la un proprietar la celalalt. Eu cred ca de fapt noi platim in acel bransament costul total pentru aducerea utilitatilor in zona. O intrebare generala pentru toti : CE ANSAMBLU REZIDENTIAL DIN ROMANIA ITI CERE BANI SEPARATI PENTRU UTILITATI?

O alta mare suparare o am legat de discutia cu doamna Camelia Moraru la asa zisul up-grade de case, practic in acesti bani va da o casa fara absolut nimic exterior, nu tu balcon, nu tu terasa, toate acestea se platesc suplimentar. Si nu numai ca se platesc suplimentar dar costul este exorbitant de mare iar calitatea lasa mult de dorit.

Acum legat de drum, sunt 2 tipuri de drum: drumul de acces la cartier si drumul din incinta cartierului cu trotaore aferente. Drumul de acces este de aprox. 2km atat in Domnesti cat si in Corbeanca de o conditie foarte precara. In urmatorii 5-7 ani nu stiu daca acestea vor fi vreo data asfaltate si dumnezeu cu mila cum vei incerca sa ajungi sa ai acces la aceste cartiere. Legat de drumul din incinta cartierului va trebui noi sa il platim iar de trotoare nici nu poate fi vorba.

Finisajele interioare si exterioare cu scuzele de rigoare sunt de cea mai proasta calitate. Oricine cine viziteaza hipermarketurile de profil cum ar fi: Hornbach, Bricolage, Bricostore poate vedea cam cat costa materialele de finisaje pentru interioarele si extrioarele acestor case.

Plus si in final mai este si ideea de duplex, singura ce  are pret rezonabil ( deoarece  casele single pleaca de la cu  totul alt pret) ce este de fapt o casa impartita in doua cu un teren impartit si el tot in doua. Pana si cei de la Omnis folosesc cuvantul apartament foarte des.

Acum mai mult din principiu legat de ce a spus domnul de mai sus legat de casele la cheie este adevarat dar intrebarea mea mare este cand este ansamblul de case finalizat. Am 2 copii, ma mut intr-o casa la cheie si maine poimanie vad ca la langa mine se construieste alta casa aici implicand mult zgomot, praf, mizerie, practic cumpar o casa in santier cu scuzele de rigoare pentru ca nu vreau sa jignesc pe nimeni.

In incheiere o casa cu un pret ce nu are inclus balcoane, terase, drum asfaltat, bransamente (utilitati), finisaje medii, nu mai vorbim de drum de acces si locatie pretul mi se pare enorm. Si apropo preturile nu includ TVA.

PS: ca un sub topic poate vizitatorii acestui ansamblu sa posteze si ei pe acest forum impresiile fata de imaginile atat de minunate de pa pagina lor de web si realitatea din teren a acestui ansamblu.

#63
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
pentru a nu se crea confuzii, NU, nu ma refeream la Al1 cand am mentionat clonele "de parte adversa".

#64
vladutb

vladutb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.08.2002
Bogdan eu am vazut complexul anul trecut si iti dau dreptate 100% in ceea ce zici. Plus, am adaugat intr-o postare mai veche, faptul ca langa este un poligon de trageri (la care cei de la Omnis ii zic unitate de transmisiuni) - poligon care este inca activ ! Adica pe langa drumul de 2 lei, calitatea relativa a lucrarii demonstrata mai sus, preturi aberante, mai suporti si zgomotul infernal de acolo.

#65
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Mda...si eu am fost acum o saptamana si am ramas profund dezamagit. Dupa unitate, am intrat pe un drum desfundat, plin de hartoape, noroi si apa cat cuprinde. In zare se vedeau cateva case care, pe masura ce ma apropiam, imi lasau impresia unei asezari de stramutati: case fatoase parasutate in mijlocul unei zone mlastinoase din care te astepti in orice moment sa fi atacat de nu stiu ce jivina fioroasa. Am incercat sa-mi imaginez cum ar arata zona cu acest drum pietruit (dupa cum imi spusese cel care ne-a fost gazda) insa nu am reusit. Dupa ce am ajuns in complex, am crezut ca o sa rasuflu usurat, scapat fiid de noroiul gros prin care tocmai pasisem...eroare! Aceeasi mocirla ne-a facut sa asteptam cuminti in masina pana la sosirea gazdei. Ca sa nu mai ocum nici timp si nici spatiu, concluzionez:
- exteriorul este departe de a fi ceea ce se doreste-locuinta in cadrul unui ansamblu rezidential;
- interiorul are nenumarate retusuri facute asa, ca de carpaci, cu spaclul pe perete (pentru a acoperii nenumaratele crapaturi aparute in toti peretii celor doua case vizitate...nu stiu din care motiv);
- centrala termica este alimentata cu gaz din butelie de la Butangaz, bransamentul la reteaua de gaze a Domnestiului nefiind inca inceput (raspunsul fiind evaziv, la intrebarea mea: dar de unde anume o sa se traga teava de gaze?);
- balcoanele sunt optionale (in conditiile in care erau cuprinse in planul initial ca facand parte din casa) pentru ca, dupa spusele gazdei-Omnis, clientii care au achizitionat casele au solicitat demontarea acestora deoarece doreau sa scape de sindromul balconului de bloc (nu vad legatura)..."Oare cine are nevoie sa iasa pe balcon, cand sta la casa si are curte?" a pus, retoric, intrebarea gazda Omnis...
Imi pare rau sa aflu ca nu e nici pe departe reala imaginea din site-ul si mapele de prezentare (mapa pe care am primit-o la sosire in ansamblu), pentru ca vroiam sa achizitionam Vila Prosapia (atat ca spatiu cat si ca pret fiind ceea ce ne doream), pentru fata noastra.
Dupa lecturarea celor doua pagini ale acestui forum, sunt bulversat total. De fapt, pana si fiica mea mi-a pus intrebarea: in aceste conditii, in cine sa mai avem incredere?

Edited by videosuzy, 12 March 2012 - 15:59.


#66
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012

 videosuzy, on 12th March 2012, 15:51, said:

Mda...si eu am fost acum o saptamana si am ramas profund dezamagit. Dupa unitate, am intrat pe un drum desfundat, plin de hartoape, noroi si apa cat cuprinde. In zare se vedeau cateva case care, pe masura ce ma apropiam, imi lasau impresia unei asezari de stramutati: case fatoase parasutate in mijlocul unei zone mlastinoase din care te astepti in orice moment sa fi atacat de nu stiu ce jivina fioroasa. Am incercat sa-mi imaginez cum ar arata zona cu acest drum pietruit (dupa cum imi spusese cel care ne-a fost gazda) insa nu am reusit. Dupa ce am ajuns in complex, am crezut ca o sa rasuflu usurat, scapat fiid de noroiul gros prin care tocmai pasisem...eroare! Aceeasi mocirla ne-a facut sa asteptam cuminti in masina pana la sosirea gazdei.
Dupa sosirea gazdei-Omnis si vizionarea celro doua case (Familia si Prosapia), am tras urmatoarele concluzii
- exteriorul este departe de a fi ceea ce se doreste, adica locuinta in cadrul unui ansamblu rezidential;
- interiorul are nenumarate retusuri facute saa, ca de carpaci, cu spaclul pe perete (pentru a acoperii nenumaratele crapaturi aparute in toti peretii celor doua case vizitate);
- centrala termica este alimentata cu gaz din butelie de la Butangaz, bransamentul la reteaua de gaze a Domnestiului nefiind inca inceput (raspunsul fiind evaziv, la intrebarea mea: dar de unde anume o sa se traga teava de gaze?);
- balcoanele sunt optionale (in conditiile in care erau cuprinse in planul initial ca facand parte din casa) pentru ca, dupa spusele gazdei Omnis, clientii care au achizitionat casele au solicitat demontarea acestora deoarece vor sa scape de sindromul balconului de bloc (nu vad legatura)..."cine are nevoie sa iasa pe balcon, cand sta la casa?" a pus retoric intrebarea gazda Omnis...
Imi pare rau pentru ca vroiam sa achizitionam Vila Prosapia, pentru fata noastra si, dupa lecturarea celor doua pagini ale acestui forum, sunt bulversat total. De fapt, pana si fiica mea mi-a pus intrebarea: in aceste conditii, in cine sa mai avem incredere?

In voi sa aveti incredere. Avand in vedere faptul ca acesti dezvoltatori acorda atentie forumului sa vina cu clone e cam clar cu ce fel de oameni o sa colaborati.

#67
mman

mman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 04.02.2009

 videosuzy, on 12th March 2012, 15:51, said:

Mda...si eu am fost acum o saptamana si am ramas profund dezamagit. Dupa unitate, am intrat pe un drum desfundat, plin de hartoape, noroi si apa cat cuprinde. In zare se vedeau cateva case care, pe masura ce ma apropiam, imi lasau impresia unei asezari de stramutati: case fatoase parasutate in mijlocul unei zone mlastinoase din care te astepti in orice moment sa fi atacat de nu stiu ce jivina fioroasa. Am incercat sa-mi imaginez cum ar arata zona cu acest drum pietruit (dupa cum imi spusese cel care ne-a fost gazda) insa nu am reusit. Dupa ce am ajuns in complex, am crezut ca o sa rasuflu usurat, scapat fiid de noroiul gros prin care tocmai pasisem...eroare! Aceeasi mocirla ne-a facut sa asteptam cuminti in masina pana la sosirea gazdei. Ca sa nu mai ocum nici timp si nici spatiu, concluzionez:
- exteriorul este departe de a fi ceea ce se doreste-locuinta in cadrul unui ansamblu rezidential;
- interiorul are nenumarate retusuri facute asa, ca de carpaci, cu spaclul pe perete (pentru a acoperii nenumaratele crapaturi aparute in toti peretii celor doua case vizitate...nu stiu din care motiv);
- centrala termica este alimentata cu gaz din butelie de la Butangaz, bransamentul la reteaua de gaze a Domnestiului nefiind inca inceput (raspunsul fiind evaziv, la intrebarea mea: dar de unde anume o sa se traga teava de gaze?);
- balcoanele sunt optionale (in conditiile in care erau cuprinse in planul initial ca facand parte din casa) pentru ca, dupa spusele gazdei-Omnis, clientii care au achizitionat casele au solicitat demontarea acestora deoarece doreau sa scape de sindromul balconului de bloc (nu vad legatura)..."Oare cine are nevoie sa iasa pe balcon, cand sta la casa si are curte?" a pus, retoric, intrebarea gazda Omnis...
Imi pare rau sa aflu ca nu e nici pe departe reala imaginea din site-ul si mapele de prezentare (mapa pe care am primit-o la sosire in ansamblu), pentru ca vroiam sa achizitionam Vila Prosapia (atat ca spatiu cat si ca pret fiind ceea ce ne doream), pentru fata noastra.
Dupa lecturarea celor doua pagini ale acestui forum, sunt bulversat total. De fapt, pana si fiica mea mi-a pus intrebarea: in aceste conditii, in cine sa mai avem incredere?


Dincolo de orice forum, trebuie sa iti placa casa. Daca ti se pare ok, eu iti recomand sa cumperi. Ce le place altora e posibil ca tie sa nu-ti placa, ce iti place tie poate sa fie aiurea pentru altii. Tu trebuie sa decizi. Oricum vei face vei gasi mereu oameni amabili sa te critice :P

#68
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,804
  • Înscris: 13.08.2008

Quote

Dincolo de orice forum, trebuie sa iti placa casa. Daca ti se pare ok, eu iti recomand sa cumperi. Ce le place altora e posibil ca tie sa nu-ti placa, ce iti place tie poate sa fie aiurea pentru altii. Tu trebuie sa decizi. Oricum vei face vei gasi mereu oameni amabili sa te critice :P
Trebuie sa iti placa intai zona, apoi casa. Locatia e pe primul loc in imobiliare.

#69
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004
mai am de citit jumatate de topic. revin cu impresii

#70
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004
scuze ca nu mai pot edita dar acum am terminat de citit. din pacate multi vor sa se imbogateasca rapid cu minim de efort. al1, respect, imi place cum ai scris desi ai facut-o dupa ce ai plecat. in spatele casei mele am 3 duplexuri care sunt(cred) cam la acelasi pret de la omnis(nu fac reclama ca nu au nevoie) dar au gard, gaze, curent, fosa, terasa acoperita in pret. rabat la calitate nu s-a facut(chiar eram curios stiind ca sunt duplexuri pentru vanzare). sincer ma asteptam sa vad 4 fire de fi 14 si betoane. au ingradit pana si drumul care separa curtea mea fata de curtile lor. exista si oameni cinstiti si nu trebuie sa disperati ci, doar sa cautati putin mai mult. necesita ceva timp dar o data ajuns in zona care va place nu este greu sa cautati ceva localnici(vecini) pe care sa ii trageti de limba. mi-am adus aminte si de english village din clinceni care vad ca este in aceeasi situatie.

pana cand dezvoltatorii nu vor invata ca trebuie sa castige putin si sa ofere mult ne vom lovi in permanenta de cazuri de genul asta. nu mi-as cumpara niciodata casa facuta de altul si nici nu recomand decat daca dai un avans si asisti la constructia ei impreuna cu un diriginte platit de tine.

#71
imobmrg

imobmrg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.12.2008
Am fost si eu sa vad ansamblul de la Domnesti, si ultima minciuna a lor a fost ca aceea strada care duce la ansamblul lor, strada Fort Domnesti, e in planurile primariei domnesti de anul acesta, cel tarziu anul viitor, sa se asfalteze, sa se faca legatura cu centura Bucuresti.......am fost la primarie.....are rost sa va spun ca nu stia nimeni de aceasta asfaltare.....no comment.....INCETATI SA MAI MINTITI!

#72
mman

mman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 04.02.2009

 imobmrg, on 20th April 2012, 12:29, said:

Am fost si eu sa vad ansamblul de la Domnesti, si ultima minciuna a lor a fost ca aceea strada care duce la ansamblul lor, strada Fort Domnesti, e in planurile primariei domnesti de anul acesta, cel tarziu anul viitor, sa se asfalteze, sa se faca legatura cu centura Bucuresti.......am fost la primarie.....are rost sa va spun ca nu stia nimeni de aceasta asfaltare.....no comment.....INCETATI SA MAI MINTITI!

Cu cine ai stat de vorba acolo (la primarie)?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate