Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Furry?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

#1
Gameru' Mircea

Gameru' Mircea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 12.07.2005
Pentru inceput... ma voi ruga sa fie cu mila, pentru ca stiu exact ce ma asteapta pentru acest topic, si cati pumni virtuali si nenumarate rautati o sa iau cu siguranta aici de la atat de multa lume :confuzzled: Insa curiozitatea mea este prea mare, si deoarece softpedia este un forum atat de mare si are atati membrii, as vrea foarte mult sa pun aceasta intrebare aici. *trage o gura mare de aer si rasufla* deci...

As dori sa stiu daca altcineva aici in afara de mine, este intamplator un furry, face parte din "furry fandom", sau cunoaste alti furry din Romania ^.^ Stiu, cu siguranta majoritatea lumii nu stie absolut de loc despre ce vorbesc exact. Nu pot oferi o descriere foarte clara acum din motive de siguranta, asa ca sper ca nimeni nu se va supara.

Din tot ce pot spune aici pentru moment, pentru a face o descriere usoara si sa nu las toata lumea nedumerita; tehnic suntem un grup de life-styleri, un pic mai diferiti as putea spune *se uita un pic catre avatarul lui*, care umbla in general destul de mult online. Suntem insa extrem de rar intalniti sau cunoscuti in Romania, dar destul de comuni in alte tari. Nu voi intra in prea multe detalii acum si aici, insa pe scurt, caut ale persoane din acest "grup" din Romania, asa ca am facut acest topic curios sa vad daca mai exista altii aici. Ma rog... in realitate este un pic mai diferit, dar voi posta probabil linkuri catre definitii despre noi aici mai tarziu, depinzand de cum evolueaza discutia si acest topic.

Daca sunteti genul care nu intelegeti lumea diferita, si aveti tendinta de a rade de altii si a spune rautati fara sa stiti sa acceptati lumea, va recomand sa paratisi acest topic deoarece nu veti avea parte de o discutie creativa, iar acesta cu siguranta nu este un subiect ce var interesa. Oricum, considerati deci acest topic doar o simpla cautare de grup pentru moment, intre cei ce cunosc. Mai tarziu voi posta mai multa informatie. Deci da, as vrea sa stiu pentru moment daca mai exista alti romani care sunt furry.

#2
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
n-am inteles mai nimic! sunteti un grup gay???

#3
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
So , ce palaria mea de grup mai sunteti si voi ? Si ce anume faceti voi ... stati pe net toata ziua ?

View PostGameru, on Oct 29 2007, 06:04, said:

...un pic mai diferiti as putea spune *se uita un pic catre avatarul lui*, care umbla in general destul de mult online.
Pai 1/2 din romani sunt furry! Parol!

Edited by killeru_x, 29 October 2007 - 07:17.


#4
Black Hawk

Black Hawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 18.09.2007

View PostGameru, on Oct 29 2007, 04:04, said:

Pentru inceput... ma voi ruga sa fie cu mila, pentru ca stiu exact ce ma asteapta pentru acest topic, si cati pumni virtuali si nenumarate rautati o sa iau cu siguranta aici de la atat de multa lume :confuzzled: Insa curiozitatea mea este prea mare, si deoarece softpedia este un forum atat de mare si are atati membrii, as vrea foarte mult sa pun aceasta intrebare aici. *trage o gura mare de aer si rasufla* deci...

As dori sa stiu daca altcineva aici in afara de mine, este intamplator un furry, face parte din "furry fandom", sau cunoaste alti furry din Romania ^.^ Stiu, cu siguranta majoritatea lumii nu stie absolut de loc despre ce vorbesc exact. Nu pot oferi o descriere foarte clara acum din motive de siguranta, asa ca sper ca nimeni nu se va supara.

Din tot ce pot spune aici pentru moment, pentru a face o descriere usoara si sa nu las toata lumea nedumerita; tehnic suntem un grup de life-styleri, un pic mai diferiti as putea spune *se uita un pic catre avatarul lui*, care umbla in general destul de mult online. Suntem insa extrem de rar intalniti sau cunoscuti in Romania, dar destul de comuni in alte tari. Nu voi intra in prea multe detalii acum si aici, insa pe scurt, caut ale persoane din acest "grup" din Romania, asa ca am facut acest topic curios sa vad daca mai exista altii aici. Ma rog... in realitate este un pic mai diferit, dar voi posta probabil linkuri catre definitii despre noi aici mai tarziu, depinzand de cum evolueaza discutia si acest topic.

Daca sunteti genul care nu intelegeti lumea diferita, si aveti tendinta de a rade de altii si a spune rautati fara sa stiti sa acceptati lumea, va recomand sa paratisi acest topic deoarece nu veti avea parte de o discutie creativa, iar acesta cu siguranta nu este un subiect ce var interesa. Oricum, considerati deci acest topic doar o simpla cautare de grup pentru moment, intre cei ce cunosc. Mai tarziu voi posta mai multa informatie. Deci da, as vrea sa stiu pentru moment daca mai exista alti romani care sunt furry.


         Incearca mai degraba la ziar :" Pierdut grup furry,as dori sa-l gasesc hurry,gasitorului recompensa very".
Sefu.. nu te astepta sa apari ca un ciudat aici cu un subiect bizar care se vrea inteles dar despre care in acelasi timp nu dai amanunte si sa fi tratat ca un normal care a explicat totul. Nu poti intra pe un forum public si sa pretinzi ca este un topic privat ce apartine doar " membrilor grupului ",care grup,cine sunteti "voi", MISA 2 ?,AUM RELOADED ? rog un moderator sa analizeze cu atentie continutul postului de start al topicului

Edited by Black Hawk, 29 October 2007 - 07:44.


#5
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Se mai poate o varianta : gameru Micea sa fie singurul membru al miscarii furry. S-o fi trezit el intr-o dimineata ( poate chiar in dimineata asta ) si o inner-voice sa-i fi soptit "Gamere! gamere! esti treaz bai? trezeste-te bah ... fii atent, io inner-voiceu ' iti zic ca de azi esti un membru al miscarii furry! Go pe Sp forum si cauta-ti tovarasi de miscare ... nu conteaza ca habar nu ai ce drq de miscare e asta si cu ce se mananca. Eu Inner-voiceu', spune-mi Jiji, iti poruncesc sa devii un furry! Acum go pe forum si dezvolta-ti miscarea!"

#6
Wagram

Wagram

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.05.2004
Probabil ca la asta se refera Mircea. http://en.wikipedia....ki/Furry_fandom

Nu am mai auzit pana acum de aceasta pasiune, sincer sa fiu, dar nu pare atat de dubioasa precum reiese din postul lui.

#7
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Din primul post al threadului reiese clar ca habar nu are din ce anume grupare face parte.

View PostGameru, on Oct 29 2007, 06:04, said:

Din tot ce pot spune aici pentru moment, pentru a face o descriere usoara si sa nu las toata lumea nedumerita; tehnic suntem un grup de life-styleri, un pic mai diferiti as putea spune *se uita un pic catre avatarul lui*, care umbla in general destul de mult online.
Deci habar nu ai ce anume faceti.

Hai sa vedem ce anume inseamna furry fandom de pe wikypedia :

Quote

Furry fandom is a fandom distinguished by its enjoyment of anthropomorphic, often humanoid, animal characters.[1] Examples of anthropomorphism in the furry fandom include the attribution of human intelligence, facial expressions, and often anatomy, speech, bipedalism, and the wearing of clothes. Members of this subculture are sometimes known as furry fans, furries, or simply furs.[2]

Art and entertainment celebrated by furry fandom includes fictional work that employs the concept of animal characters with human characteristics, rather than any particular type of fiction. For this reason, any work, in any medium, may be considered part of the furry genre simply by inclusion of an anthropomorphized animal character, although such characters are most often seen in comics, cartoons, animated films, allegorical novels, and video games. The science fiction and fantasy genres make frequent use of anthropomorphism, and as a result, are especially popular in furry fandom.[citation needed]

Since the 1980s, the term furries has come to refer to anthropomorphic animal characters.[3][4][5] Although mammals are the most common, anthropomorphized reptiles, birds or aquatic animals may also be known as furries (sometimes "scalies",[6] "avians,"[7] or "aquatics," respectively).
Cu asta trebuia sa inceapa gamerul, daca vroia sa ne faca sa intelegem cate ceva.

So, se imbraca de regula in animale, sunt de regula bipezi, imbina animalismul cu humanismul biped ( au fixatie cu bipedismul furry astia).Gameru' zicea ca stau toata ziua pe net, wikypedia nu zice asta.

"Although mammals are the most common, anthropomorphized reptiles, birds or aquatic animals may also be known as furries (sometimes "scalies",[6] "avians,"[7] or "aquatics," respectively)."
Deci sunt zoofili bipezi reptilieni si acvatici.

Nici acum nu am inteles ce drq fac astia  :deadtongue:

Edited by killeru_x, 29 October 2007 - 09:14.


#8
Black Hawk

Black Hawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 18.09.2007

View PostWagram, on Oct 29 2007, 06:45, said:

Probabil ca la asta se refera Mircea. http://en.wikipedia....ki/Furry_fandom

Nu am mai auzit pana acum de aceasta pasiune, sincer sa fiu, dar nu pare atat de dubioasa precum reiese din postul lui.


Bun,...nu pare dubioasa dar tu personal ce-ai inteles din postul lui ????!!!
" Suntem o gupare nu stiu exact ce fel ,as vorbi despre ea dar nu vreau sa fiu inteles gresit,priveste la avatarul lui" bla bla bla, ce-i toata aiureala asta fara noima ?. Daca nu stii despre ce vorbesti,posteaza cand stii ...nu ?,eu nu inteleg,killeru_x nu intelege,carman idem...ioc. Ce am vazut eu pe link-ul care lai dat sunt niste mascote de la Superbowl.Gruparea furry este de fapt gruparea mascotelor ? ( furry = imblanit ). Hehehe.....imi imaginez deja o adunare,( grupare ), colorata de mascote Joe,Bonibon,Snickers s.a.m.d. Dar cine ne zice si noua care este scopul final al acestor papusi imblanite ca cine stie poate-o pun si eu de vreun costum de labrador

Edited by Black Hawk, 29 October 2007 - 10:07.


#9
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006

View Postkilleru_x, on Oct 29 2007, 08:54, said:

So, se imbraca de regula in animale, sunt de regula bipezi, imbina animalismul cu humanismul biped ( au fixatie cu bipedismul furry astia).
si daca mie imi place sa fac sex in 4 labe nu pot intra in grupul asta de mare incarcatura culturala/spirituala?  :confuzzled:

#10
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Nu poti, bre.
O sa fii un paros animalic , dar nu biped ... so no furry fundy for you!

Si astia ce beau palinca nu sunt acceptati in miscarea furry ... ca toti patrupezi ajung la sfarsitul zilei!

Edited by killeru_x, 29 October 2007 - 10:30.


#11
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006

View Postkilleru_x, on Oct 29 2007, 10:17, said:

Nu poti, bre.
O sa fii un paros animalic , dar nu biped ... so no furry fundy for you!
:samui:  :crying:  :crybaby:

#12
Black Hawk

Black Hawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 18.09.2007

View Postkilleru_x, on Oct 29 2007, 08:17, said:

Nu poti, bre.
O sa fii un paros animalic , dar nu biped ... so no furry fundy for you!


Ba poti....daca te tunzi zero :idea:

Edited by Black Hawk, 29 October 2007 - 10:32.


#13
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006
Eu cred ca sunteti mascote ... Se practica prin america pe la meciuri de fotbal .. Am vazut acum cateva zile si prin Real , era un dinozaur (Danoneeeeeeee)

#14
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007

View PostSef-chenko, on Oct 29 2007, 10:40, said:

Eu cred ca sunteti mascote ... Se practica prin america pe la meciuri de fotbal .. Am vazut acum cateva zile si prin Real , era un dinozaur (Danoneeeeeeee)
Cum sa fie mascote ? :roflmao:
Stai sa vezi ce anume sunt ei, ca ne explica gameru'. Fitz antene:

View PostGameru, on Oct 29 2007, 06:04, said:

Din tot ce pot spune aici pentru moment, pentru a face o descriere usoara si sa nu las toata lumea nedumerita; tehnic suntem un grup de life-styleri, un pic mai diferiti as putea spune *se uita un pic catre avatarul lui*, care umbla in general destul de mult online.

So, ei sunt bipezi online , sunt un grup de life-styleri ... ei nu-s mascote , buey!

Edited by killeru_x, 29 October 2007 - 10:47.


#15
Black Hawk

Black Hawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 18.09.2007

View Postkilleru_x, on Oct 29 2007, 08:46, said:

Cum sa fie mascote ? :roflmao:
Stai sa vezi ce anume sunt ei, ca ne explica gameru'. Fitz antene:



So, ei sunt bipezi online , sunt un grup de life-styleri ... ei nu-s mascote , buey!

Pey si ce,.. mascotele umbla de-a busilea ? Baga capul in link-ul lui wagram sa vezi acolo veverite sau mai stiu eu ce jan de fauna e aia. Pe scurt,d-aia nu prea voia el sa dea amanunte ca sa nu vedem ce este cu treaba asta, cica "life-style-ri",asta vine ca aia cu : Tatal meu este dj la mistic club. Adik ???!!?. Adik....clopotar

Edited by Black Hawk, 29 October 2007 - 11:01.


#16
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
So, "life-styleri online" o fi doar undercoverul pentru veveritoi mascote care fac atmosfera animalica paroasa. Almost fooled me there ...
Deci eu cand ma duc la SuperBolul din comuna ( ca asa se numeste adunarea sateasca de festivitati din comuna noastra SuperBol ) si-l vad pe nea Pandele imbracat in maimutoi sarind ca prostu' langa poarta, se numeste ca nea Pandele e un furry fundy life-styler ?

Edited by killeru_x, 29 October 2007 - 11:24.


#17
Black Hawk

Black Hawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 18.09.2007

View Postkilleru_x, on Oct 29 2007, 09:10, said:

nea Pandele e un furry fundy life-styler ?


Da, men,.... si trebuie urgent pus in legatura cu Gamerul'Mircea pantru intregirea familiuni si a gruparii de bibezi ori tripezi ce-or fi ei acolo,ca nu mai conteaza. Apropos, unde o fi Gameru'Mircea ca nu mai apare de la turnarea primului post, ...O fi la monta ?

Edited by Black Hawk, 29 October 2007 - 11:24.


#18
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Mircea e la reciclat blana de pe costumul de furry fundy... sau e online la o intrunire de-a lor, ca zicea ca miscarea lor e mai mult online.

Parca vad si urmatorul dialog:
- Bai, mascotoiule! ...
- Cine , eu ?
- Da, tu. Te vad imbracat in urs polar si topai aici ca un zbuciumat ... macar stii ce esti?
- Dap, is mascota la Super Bol!
- Vezi ca nu stii ... esti un life-styler furry fundy! Pe viitor daca te intreaba sa stii ce raspunzi!

Edited by killeru_x, 29 October 2007 - 11:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate