Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Cel mai bun program de contabilitate

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Joanne

Joanne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 21.07.2003
Salut,

Dupa parerea voastra, care este cel mai bun si complex pachet soft&asistenta de contabiliate pentru IMM-uri? Firme, preturi, facilitati ......

Multumesc frumos!

Bafta!

#2
ovidiu anton

ovidiu anton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.11.2005
winmentor e destul de bun ^_^

#3
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Fratele meu foloseste la firma lui SAGA Lite. La inceput era cam saracut programelul, insa acum se actualizeaza constant si are o multime de functii.

Daca vrei mai multe detalii despre program, suna-l pe fratele meu si iti va explica totul. Pentru nr., da-mi PM.

#4
costelinon1

costelinon1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 15.10.2005

View PostJoanne, on May 31 2004, 14:27, said:

Salut,
Dupa parerea voastra, care este cel mai bun si complex pachet soft&asistenta de contabiliate pentru IMM-uri? Firme, preturi, facilitati ......
Multumesc frumos!
Bafta!
Cel mai bun este cel care-ti satisface necesitatile si sa nu te lase cu buza umflata cand ti-e lumea mai draga.
Chestia cu complexitatea este relativa. Trebuie sa stii sigur ce vrei sa faci cu el.

#5
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
@ costelinon: ai dreptate, dar de undeva tot trebuie sa inceapa. Pe parcurs isi va da seama daca acel program e "Alesul".

#6
costelinon1

costelinon1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 15.10.2005

View Postovidelu, on Nov 30 2005, 14:58, said:

@ costelinon: ai dreptate, dar de undeva tot trebuie sa inceapa. Pe parcurs isi va da seama daca acel program e "Alesul".
Cateodata se intampla o situatie aiurea. Incepi sa te obisnuiesti cu el (primul venit, primul ales), nu mai renunti la el  si nu-ti mai dai seama pe urma ca asta nu era cel mai indicat pentru tine, ori ca te depaseste sau ca nu-ti serveste necesitatilor. S-ar putea sa ai chiar insatisfactii in exploatare si sa nu mai renunti la el pentru ca ai baze de date introduse, etc.
Stiu pe cineva care avea un program de contabilitate (nu-l nominalizez) care fiind prea complex nu-i stia functionalitatile si facea multe calcule, hai sa le zic niste analize, cu calculatorul de mana, nici macar in EXCEL.
Daca mai dai bani pe el, adio, esti terminat.

#7
Solutions

Solutions

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.09.2005
Incearca WinMENTOR e bun.

Pt intrebari despre WinMENTOR e-mail: [email protected]

#8
ener

ener

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.05.2005
winmentor e scump rau,
sigur  exista si programe mai ieftine, asta nu inseamna ca  ieftin e si bun dar totusi pretul lor mi se pare exagerat.

mai are cineva alte sugestii???

#9
owl

owl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 15.12.2003
Ce vrei sa faci cu el?  Nu exista program care sa se priceapa la orice.

Conteaza mult cine i-l implementeaza (cine te instruieste cum sa-l folosesti).

In afara de ce e mai sus, mai poti sa incerci si Ciel.

Trebuie sa te uiti si la cat te costa "intretinerea" lui; in mod normal programul de contabilitate nu are prea multe modificari, ca urmare nici update-uri prea multe nu trebuie sa aiba....

#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
O sa apara anul asta un program cu o interfata de lucru optimizata... diferenta de utilizare fata de chestii "clasice" gen Ciel va fi, vorba ceea, ca de la cer la pamant, in bine vreau sa zic. :)

#11
ener

ener

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.05.2005
eu am inceput sa lucrez cu saga;
saga s mi se pare foarte bun pentru nevoile mele, ar mai avea nevoi de ceva imbunatatiri, cu saga c nu lucrez inca pt ca vreau sa incep de la  01.01.2006 dar cum eu timp de 2 ani nu am avut stocuri mai am ceva de introdus pana ajung la zi.

#12
Tudor Roman

Tudor Roman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 06.12.2005
Titlul topicului e "Care e cel mai bun program de contabilitate" si voi vorbiti de Saga. Un freeware... Hai ma...

Daca doriti un program bun de contabilitate, v-as recomanda si eu ceva:
Esatto - Solutie informatica integrata de gestiune, productie, contabilitate, salarizare si management al organizatie
Si un ERP (probably the best in Romania) - Clarvision

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu am lucrat cu neomanager ca program de gestiune si mi-a placut mult. Iar colegii il foloseau si in contabilitate. Si nici ei nu se plangeau asa de tare de el.

#14
cosva

cosva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 31.03.2005
ContabSQL - este bun pentru inceput (pachetul de baza este gratuit si contine actualizari). Pentru o contabilitate fara pretentii poti folosi fara probleme acest program fara sa ai nevoie sa dai un ban.

#15
Demetrios

Demetrios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.06.2006

View PostJoanne, on May 31 2004, 15:27, said:

Salut,
Dupa parerea voastra, care este cel mai bun si complex pachet soft&asistenta de contabiliate pentru IMM-uri? Firme, preturi, facilitati ......
Multumesc frumos!
Bafta!


Te-ai exprimat intr-unul din posturi ca Mentor iti pare un program scump. E cel mai bun din clasa lui (clasa low). Daca nu ti-l poti permite iti recomand Ciel. Sunt zeci de angajati acolo si firma e stabila. Alte sisteme referite deja nu-ti recomand pt ca au doar 1-2 programatori si firmele au toate sansele sa dispara dupa integrare.

A spus cineva de Clarvision. E un sistem bun pt vericala productie, dar trebuie sa ai un buget in jur de 30-70k

:notangel:

#16
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
De acord. Si eu il folosesc de vreun an. Versiunea free are cateva limitari (la mijoace si salarii), dar in rest este super, functioneaza bine, update-uri regulate.

View Postcosva, on Apr 11 2006, 09:53, said:

ContabSQL - este bun pentru inceput (pachetul de baza este gratuit si contine actualizari). Pentru o contabilitate fara pretentii poti folosi fara probleme acest program fara sa ai nevoie sa dai un ban.


#17
ralucav

ralucav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.06.2006

View PostJoanne, on May 31 2004, 15:27, said:

Salut,
Dupa parerea voastra, care este cel mai bun si complex pachet soft&asistenta de contabiliate pentru IMM-uri? Firme, preturi, facilitati ......
Multumesc frumos!
Bafta!

Eu folosesc de cativa ani DANTE. Tin contabilitatea mai multor firme platitoare de impozit (cu patroni comuni). Il folosesc si acasa pentru cateva micro.  Face tot ce este necesar pentru aceste firme, e "simpatic" si accesibil ca pret.

#18
croie

croie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.02.2006

View PostDemetrios, on Jun 14 2006, 10:44, said:

Te-ai exprimat intr-unul din posturi ca Mentor iti pare un program scump. E cel mai bun din clasa lui (clasa low). Daca nu ti-l poti permite iti recomand Ciel. Sunt zeci de angajati acolo si firma e stabila. Alte sisteme referite deja nu-ti recomand pt ca au doar 1-2 programatori si firmele au toate sansele sa dispara dupa integrare.

A spus cineva de Clarvision. E un sistem bun pt vericala productie, dar trebuie sa ai un buget in jur de 30-70k

:notangel:

E foarte deranjant ca cei de la CIEL fac multe update-uri.
Rapoartele (raport profit - IN CIEL GESTIUNE) sunt stricate si de cateva update-uri incoace nu au reusit sa rezolve problema.
Cand am vorbit la "suport" mi s-a spus ca pentru rapoarte de profit (adaos) trebuie sa imi iau CIEL CONTABILITATE.
Nu inteleg de ce mai exista in program daca nu te poti folosi de ele.
De exemplu din CIEL GESTIUNE dau si BF si FACTURI
La raportul de profit mi se listeaza doar facturile. Bonurile fiscale nu aduc profit (adaos)???? sau sunt neglijabile.
OK! Sun si mi se spune ca trebuie sa le atribuiesc o factura. Generez factura si surpriza! Imi iese raportul dar eronat (bonuri lipsa, bonuri dublate). Trec si peste asta (adica le mai procesez eu in xls)
Mai am o problema si asta e cam mare: Programul nu imi arata in modul "generare bonuri fiscale" daca mai am marfa sau vand de unde nu este. In concluzie voi avea marfa cu minus in contabilitate.
Cam atat deocamdata

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate