Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

ce se stie de BOOM.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
soscopyrights

soscopyrights

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.08.2005
Am deschis acest topic in speranta ca stie careva cine-s BOOM.ro . Cat de avantajosi sunt? Ce metode de promovare au? A folosit cineva BOOM.ro, in afara de site-uri gen home.ro, rds etc...?

#2
tentis

tentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.07.2006
Una dintre cele bune companii de publicitate online din Romania

In momentul de fata se afla pe locul 3 sau 4.  Din pacate sunt doar 5 companii de publicitate in Romania.  biggrin.gif
Restul sunt mai mult tentative sau mai mult banner exchange.

Edited by tentis, 16 October 2006 - 19:00.


#3
tentis

tentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.07.2006
Ca sa vezi cam ce portofoliu au aceste companii mergi la:

http://www.vivi.ro/publicitate/

#4
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Sunt destul de bazati. Acum depinde si din ce unghi privesti. E ok sa`ti faci publicitate prin ei, deoarece colaboreaza cu mai toate site-urile mari. Dar daca ai un site si vrei sa pui reclamele oferite de ei, am auzit ca nu platesc foarte bine

#5
vivi

vivi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.10.2003
Daca vrei sa intelegi ce s-a intamplat pe piata, iti recomand sa citesti toate stirile de pe acelasi site (http://www.vivi.ro/publicitate). Ele sumarizeaza cam ce s-a intamplat in ultimul an si poti sa iti faci singur o idee despre regiile de pe piata.

#6
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006
am auzit si ca sunt foarte secretosi... nu au o relatie prea transparenta cu proprietarii de site-uri.  <_<

#7
linked

linked

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.04.2005
din cate am auzit boomul ia reclamele mari gen coca cola, pepsi, etc. pe care primesc bani destul de frumosi si le afiseaza pe siteurile lor iar partea webmasterilor e una ff mica...

#8
soscopyrights

soscopyrights

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.08.2005
mmm...that big? si... pe langa BOOM si banuiesc si NEOGEN, care sunt celelalte 3 mari companii unice in Romania?

#9
biaterm

biaterm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.08.2006

View Postsoscopyrights, on Oct 17 2006, 15:46, said:

mmm...that big? si... pe langa BOOM si banuiesc si NEOGEN, care sunt celelalte 3 mari companii unice in Romania?
Firma mare care incet dar sigur se stinge. Conform ultimilor stiri mai multe site-uri mari din portofoliu lor s-au mutat la alte agentii. Probabil ca asta a fost doar inceputul. Sigur vor mai pleca si altele prin ograda lui Orlando sau alte companii. Anyway mult succes tuturor celor care participa la dezvoltarea ads online din Romania.

#10
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Boom => NetBridge. Am in momentul asta 3 campanii in desfasurare la ei. Eu colaborez foarte bine cu ei si parca au preturi ceva mi mici decat Arbo

#11
tentis

tentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.07.2006

View Postsoscopyrights, on Oct 17 2006, 15:46, said:

mmm...that big? si... pe langa BOOM si banuiesc si NEOGEN, care sunt celelalte 3 mari companii unice in Romania?

Arbomedia
Adevolution
Vodanet
MediaPro

#12
oneill333

oneill333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 13.03.2006

View Postlinked, on Oct 17 2006, 09:54, said:

din cate am auzit boomul ia reclamele mari gen coca cola, pepsi, etc. pe care primesc bani destul de frumosi si le afiseaza pe siteurile lor iar partea webmasterilor e una ff mica...

cam cat plateste coca cola, si firme din astea daca ai un site cu trafic si pe profilul lor, si cum poti sa-i propui sa le faci publicitate, in cazul in care ei inca n-au auzit de tine ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate