Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

Ce poate fi?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
13 răspunsuri în acest subiect

#1
ContTemporar1

ContTemporar1

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 11.05.2014
Salut. Am o problema foarte ciudata care tine cam de 2 saptamani. As dori sfatul cuiva care se pricepe cat de cat sau si mai bine, sfatul cuiva care a trecut prin asa ceva.

Am o senzatie de scaun permanenta. Este extrem de incomfortabil! Merg la baie, am scaun dar totusi am senzatia ca nu "termin". Pur si simplu, simt un fel de bolovan in intestin. Totusi, e foarte posibil sa fie doar o senzatie pentru ca scaun am(mai putin ca inainte, dar asta e si din cauza ca alimentatia mea s-a schimbat in totalitate in ultimele luni). Am luat ceai pentru spalarea colonului(parca asa se numeste) la recomandarea unei prietene si inafara unei compozitii mai moale a scaunului nu e nicio diferenta, senzatia fiind aceeasi. Oricat as incerca, simt ca nu vrea sa iasa(in cazul in care chiar ar avea ce sa iasa). E oare posibil sa fie de la hemoroizi? Am hemoroizi, insa ii am de-o viata si doar cand eram mic am avut niste probleme minore cu ei. Mi-am facut programare la medicul de familie, insa abia miercuri ma poate primi. Intre timp... niste idei ce as putea face sa scap de senzatia asta extrem de incomfortabila?

#2
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.785
  • Înscris: 23.02.2006

View PostContTemporar1, on 07 noiembrie 2014 - 02:25, said:

alimentatia mea s-a schimbat in totalitate in ultimele luni

De asemenea cer sa se revina la arhaicul "caca" sau "am wc" ca doar nu concepem pe scaun. De ce mama ei ii zicem scaun la cacuta? Macar tron...

#3
ContTemporar1

ContTemporar1

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 11.05.2014
Ok. Ceaiul vad ca isi face efectul, am niste dureri urate in zona intestinului si am fost de 3 ori in ultima ora la baie, insa senzatia de caca si de bolovan in intestin inca persista..

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostContTemporar1, on 07 noiembrie 2014 - 02:25, said:

Am luat ceai pentru spalarea colonului(parca asa se numeste) la recomandarea unei prietene
Pai nu a reusit sa-ti puna diagnosticul complet? Nu i-ai dat si niste mostre(adica probe)?

Medicina nu se face pe forumuri, pe/prin Internet, pe vorbe. Mai ales ca discuti de tine, nu de vecinu'.

#5
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.276
  • Înscris: 06.08.2007
Videoconferinta cu medicul !!! Te caca online , video/sound!

Sa ma ierte colegii , dar nu am putut sa ma exprim , mai pi larg !!
Eu nu am probleme , de genul asta , maninc/beau(dar beau !) , se duc ca un "fum" (comanda/foc automat) , sunt norocos !

#6
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.089
  • Înscris: 19.08.2005
Problema se rezolva usor.

Dai fuga la un spital si spui ca ai nevoie de o clisma.
Contra unei sume modice te ajuta orice fata mare (trecuta de 50).
Si ai scapat de toti bolovanii reali sau imaginari.

#7
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.247
  • Înscris: 24.05.2006
Nu mai faceti ma misto de om...du-te frate si fa-ti o colonoscopie, si afli de la un medic ce ai exact.

#8
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.308
  • Înscris: 02.08.2012
du-te si te caca. nu mai sta pe SP.

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.929
  • Înscris: 30.10.2003
Iaurt, pere, struguri si apoi o cana mare cu lapte ar putea elimina cam tot ce ai prin matul gros. Daca nici atunci numai doctorul te poate ajuta.

#10
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 859
  • Înscris: 22.07.2014
O fi pe fond nervos. Au romanii au expresie: "stai cu morcovu' infipt". Cand ti-e frica de ceva, ai tot timpul senzatia ca iti vine sa te usurezi.

#11
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.586
  • Înscris: 28.02.2011
Colonul iritabil / intestinul iritabil
.............................................
Simptomele colonului iritabil: (aici poti s agasesti mai multe informatii despre asta)
.............................................
■senzatie de evacuare incompleta a materiilor fecale (“nu elimin toate materiile fecale”), uneori cu impresia ca exista un “corp strain” in rect


Si la hemoroizi interni ai senzatia descrisa mai sus ... daca o sa cauti cu atentie, o sa gasesti articole pe tema asta ... totusi cel mai bine e sa faci o colonoscopie daca vrei sa te asiguri ca nu ai ceva mai grav

Editat de Danubian, 07 noiembrie 2014 - 08:38.


#12
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.578
  • Înscris: 01.02.2007
Du-te de urgenta la medic pt colonoscopie, poate fi ceva mult mai grav decat un colon iritabil.

#13
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.012
  • Înscris: 03.11.2006

View PostContTemporar1, on 07 noiembrie 2014 - 02:25, said:

Salut. Am o problema foarte ciudata care tine cam de 2 saptamani. As dori sfatul cuiva care se pricepe cat de cat sau si mai bine, sfatul cuiva care a trecut prin asa ceva.

Am o senzatie de scaun permanenta. Este extrem de incomfortabil! Merg la baie, am scaun dar totusi am senzatia ca nu "termin". Pur si simplu, simt un fel de bolovan in intestin. Totusi, e foarte posibil sa fie doar o senzatie pentru ca scaun am(mai putin ca inainte, dar asta e si din cauza ca alimentatia mea s-a schimbat in totalitate in ultimele luni). Am luat ceai pentru spalarea colonului(parca asa se numeste) la recomandarea unei prietene si inafara unei compozitii mai moale a scaunului nu e nicio diferenta, senzatia fiind aceeasi. Oricat as incerca, simt ca nu vrea sa iasa(in cazul in care chiar ar avea ce sa iasa). E oare posibil sa fie de la hemoroizi? Am hemoroizi, insa ii am de-o viata si doar cand eram mic am avut niste probleme minore cu ei. Mi-am facut programare la medicul de familie, insa abia miercuri ma poate primi. Intre timp... niste idei ce as putea face sa scap de senzatia asta extrem de incomfortabila?

Ciudat ce inconstienti sunt unii oameni legat de sanatatea lor. Stai de 2 saptamani asa, cu tratament luat dupa ureche. Si in continuare ceri sfaturi pe forum.
Senzatie de defecatie incompleta se numeste. Cauze ar fi multe, cea mai grava fiind cancerul colorectal.
2 optiuni vad eu:

1. Iti bagi webcam-ul in c*r de unul singur si pui filmarea aici sa o vedem si noi si sa ne dam cu parerea.
2. Te duci la medic, sa iti faca o colonoscopie.

Editat de horatziu, 07 noiembrie 2014 - 09:34.


#14
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.709
  • Înscris: 19.05.2014
@ContTemporar1, un sfat permanent ar fi sa nu mai intrebi otova, in stanga-n, dreapta, pe forumuri, prin fata blocului....fuga la urgenta de specialitate, nu-i gluma, corpul te atentioneaza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate