Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei
 Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 

Ai primit RETEA OCUPATA cand ai incercat sa suni de pe Digi?

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

Poll: digi (477 member(s) have cast votes)

Ai primit RETEA OCUPATA cand ai incercat sa suni de pe Digi?

  1. Nu (92 votes [19.29%])

    Percentage of vote: 19.29%

  2. Da, dar rar si nu ma deranjeaza (130 votes [27.25%])

    Percentage of vote: 27.25%

  3. Da, e chiar deranjant (228 votes [47.80%])

    Percentage of vote: 47.80%

  4. Nu folosesc Digi Mobil (27 votes [5.66%])

    Percentage of vote: 5.66%

Vote Guests cannot vote

#289
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
sunt ceva probleme si la orange pe 3G de 2 zile am -2 liniute uneori

#290
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Eu cam de 2 saptamani ,in Bucuresti, nu am mai primit Network Busy când am incercat sa sun pe cineva.Se pare ca au mai rezolvat din probleme,cel putin pt mine. Pt cei care atunci când sunt sunati de alte persoane si le spune ca nu sunt in retea,o varianta ar fi sa numai tina datele active non-stop, cel putin eu decand numai tin datele activate tot timpul nu am mai avut probleme sa nu pot fi apelat. In ultimile 2 saptamani am avut 2 apeluri in care am avut telefonul "inchis". Imi dau seama de apelurile pierdute pt ca am un dual sim ,iar pe sim 2 am pus un sim Vodafone pe care am redirectionat apelurile atunci când "am telefonul inchis". Daca ai tel dual sim faci redirectionare apel pe al 2-lea sim si numai ai nici o problema cu apelurile pierdute indiferent ca ai date active sau nu. Sper ca ajuta pe cineva Posted Image
Ps. Initial am avut un sim orange si am ramas dezamagit de 2G-ul lor ,este VARZAPosted Image  , nu ar voda ar avea 2G prea bun ,dar pe unde umblu calitatea sunetului la Orange ....................Posted Image  . Bine ca am comandat un FreeSim de la ei de pe site si nu am platit nimic pt el Posted Image

Edited by dumyro, 20 October 2014 - 01:15.


#291
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Nici eu (Bucuresti) nu am mai primit de mult timp network busy.
Insa iar se intampla sa fiu sunat si cel care ma suna sa primeasca mesaj ca am telefonul inchis....

#292
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Depuneti sesizarii cei care aveti probleme

#293
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 02.06.2005
Am depus, nicio reactie...NIMIC! Nici raspuns la sesizare nici sunat. Sunt constienti de probleme dar asta e ritmul si limita lor. Evident ca si angajatii au digi mobil si stiu problemele. Ii doare la basca :D

#294
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
ANPC in cazul asta daca ii doare la basca si ii intereseaza doar banii abonatilor

#295
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 02.06.2005
In seara asta a mers mizerabil. Am încercat de 6-7 ori pana sa reușească apelul. Tot astăzi am fost sunat si cica aveam telefonul inchis. M-am sunat imediat după un Orange si de pe un Romtelecom fix si adevărat clientul are telefonul închis... Pe ecran semnal 2/4.

#296
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Stai linistit. Eu am patit faza asta si cu semnal 5/5 (-50dbm), antena Digi fiind in blocul de vis-a-vis.

#297
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,134
  • Înscris: 04.10.2005
E ocipata reteaua... :-) cum patea cosmote dupa revolutia 2000 minute...

#298
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 09.05.2006
In Cluj  digi merge tot mai rau...chiar si in timpul zilei te chinui deseori sa suni un numar din alta retea.

Parca as fi in Belgravistan si apelurile imi sunt restrictionate.

Oameni buni, nu mai veniti in Digi Mobil, suntem deja prea multi si reteaua scartaie din toate incheieturile...

#299
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010
Azi a fost funny: toate apelurile in afara retelei au mers iar pe la ora 17.00 nu a mers catre digi :)). Dupa un sms catre acel nr. a intrat apelul instant.

#300
IonutzRO

IonutzRO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 04.06.2011
In Timisoara merg bine apelurile, am sunat in seara asta atat in Digi, Orange cat si Vodafone si toate au intrat din prima.

#301
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,941
  • Înscris: 26.02.2010

View Postclausio, on 27 octombrie 2014 - 22:14, said:

In Cluj  digi merge tot mai rau...chiar si in timpul zilei te chinui deseori sa suni un numar din alta retea.

Parca as fi in Belgravistan si apelurile imi sunt restrictionate.

Oameni buni, nu mai veniti in Digi Mobil, suntem deja prea multi si reteaua scartaie din toate incheieturile...
vezi ca se supara danzi23, ca la el curge ”lapte si miere” cand e vorba de digi mobil. :D lol

#302
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
Eu ,aici  langa Herculane nu am avut niciodată probleme cu numar ocupat ,dar sincer sa fiu suntem 4 abonați in zona asta,total in Toplet sa fie un număr de pana la 20 . In Herculane posibil sa aibe doar turiștii ,la societăți si firme nu vezi numere de forma 077

#303
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
frate, deci aseara m-a disperat... imi venea sa rod telefonul... au dat 3 stropi de ploaie si... vorbeam la tel si se intrerupea apelul dupa 10-15 sec, sunam inapoi si: numarul solicitat este nealocat Posted Image ...,
de cateva ori la rand, cand reuseam sa prind... interlocutorul nu ma mai auzea (cu semnal full 3G)
au fost necesare 20min si 17 apeluri de ambele parti pentru 7 cuvinte schimbate in total

Edited by Nero-d, 30 October 2014 - 08:07.


#304
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View Postmircea_kevin, on 30 octombrie 2014 - 02:00, said:

Eu ,aici  langa Herculane nu am avut niciodată probleme cu numar ocupat ,dar sincer sa fiu suntem 4 abonați in zona asta,total in Toplet sa fie un număr de pana la 20 . In Herculane posibil sa aibe doar turiștii ,la societăți si firme nu vezi numere de forma 077

Nu uita de numerele portate.

#305
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
asta seara n-a plouat dar a bagat duma aia cu: numarul apelat este restrictionat!...
din ce in ce mai tare DIGI!...

#306
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Ieri apel Digi - > Cosmote : Dupa amiaza cam 1-2 apeluri intrate normal fara probleme !
Tot ieri dar seara Digi - > Cosmote : busy prima incercare , intrat dupa a doua !
Azi n-am apelat de pe Digi deci nu stiu , doar ca observ ca si pana la SMS are o intarziere de 2-3 secunde pana se trimite mesajul , sau ajunge mesajul 2 primul apoi mesajul care a fost trimis primul !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate