Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Racordare la apa termosemineu

Mi am luat 4x4

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...
 Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...

COSAFA CUP 2024
 

Sony Xperia Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
1462 replies to this topic

#631
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Nu inca. Pe site la Regenersis apare cu statusul: "asteapta piese". Dezorientat, am sunat vineri la ei sa intreb ce piese asteapta si mi-au spus ca de fapt se asteapta un aparat nou,de la producator, in vederea inlocuirii si ca formula mentionata e doar conform uzantei. Deci asteptam.

#632
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 26.03.2006
ce se va intampla cu garantia fiind aparat nou? va fi 24 luni sau se scade perioada de folosire.

#633
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Se scade perioada de folosire și se prelungește cu perioada de timp petrecuta în service.

#634
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 26.03.2006
Deci e posibil că dacă telefonul se defectează la 23 luni să primești unul nou cu garanție o lună.

#635
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Cam asa ceva. Acum,  'nou'  e greu de definit  în contextul asta. Dumnezeu știe dacă aparatul este unul cu adevărat nou,  de pe linia de fabricație sau unul 'reimpachetat' profesional chiar de către producător. Nici nu știu dacă și cat mai contează asta. Citind diverse surse internautice,  se pare ca sunt aparate cu adevărat noi.

#636
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,124
  • Înscris: 02.09.2005
eu am primit la swap un z3c acum vreo luna si avea ca fabricatie 15w15... eu zic ca sunt nou-noute.

#637
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Sper sa fie asa. Totusi, discutand despre defect in sine (dezlipire ecran), e uluitor cat de mica este rezistenta mecanica relativ la perioada de utilizare a adezivului utilizat. Si sa mai dai si certificare IP67. Daca pana acum am scufundat aparatul o singura data, in chiuveta (deh, teste de aparat nou) iar in rest a avut de a face ocazional cu stropi de ploaie, pe cel ce il primesc acum nu il mai testez nici macar cu atat. Ar fi foarte greu de demonstrat ca a intrat apa accidental in el si nu l-ai imbaiat cu vreun flap deschis si nu vreau batai de cap.

#638
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,124
  • Înscris: 02.09.2005
da, e dezamagitor sa ai asa un defect de fabricatie... adezivul nu cred ca e de slaba calitate, ci constructia telefonului... sa vedem ce o fi, pana acum nu  avut nimeni probleme cu cele fabricate in 2015.

#639
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,473
  • Înscris: 07.01.2011

Azi am vrut sa conectez castile si nu le recunoast,s a dus mufa..
Camera are ceva setari ascunse?din puncttul meu de vedere face niste poze mediocre!

Edited by silviu03, 15 July 2015 - 13:33.


#640
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Joaca-te pe manual cu iso. Poti incerca si o alta aplicatie de camera, poate ar ajuta, Camera FV-5.

#641
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
Aprob și eu, camera e praf(se bate pentru locul 99 din 100 cu Nokia 3310) Samsung s3 ii da clasa la camera. Și pe lângă toate astea mai scoate și ochi roșii(chiar și cu funcția atenuare ochi roșii) deci noaptea nu se fac poze la oameni, doar peisaje. Dacă vrei să-ți faci poze doar ziua neica,noaptea e interzis. Deh telefon de 3000 lei.

#642
gungrave872

gungrave872

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.07.2015

View Posteu_markhu, on 15 iulie 2015 - 14:03, said:

Aprob și eu, camera e praf(se bate pentru locul 99 din 100 cu Nokia 3310) Samsung s3 ii da clasa la camera. Și pe lângă toate astea mai scoate și ochi roșii(chiar și cu funcția atenuare ochi roșii) deci noaptea nu se fac poze la oameni, doar peisaje. Dacă vrei să-ți faci poze doar ziua neica,noaptea e interzis. Deh telefon de 3000 lei.

Dar în afară de cameră restul cum, îți place?

#643
toki

toki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 01.02.2007

View Posteu_markhu, on 15 iulie 2015 - 14:03, said:

Aprob și eu, camera e praf(se bate pentru locul 99 din 100 cu Nokia 3310) Samsung s3 ii da clasa la camera. Și pe lângă toate astea mai scoate și ochi roșii(chiar și cu funcția atenuare ochi roșii) deci noaptea nu se fac poze la oameni, doar peisaje. Dacă vrei să-ți faci poze doar ziua neica,noaptea e interzis. Deh telefon de 3000 lei.
Exagerezi, iar comparatia cu camera lui S3 este ridicola. Fi amabil si pune doua foto spre exemplificarea celor afirmate. S3 cu lentila F2.6 nu are fizic cum sa se apropie de o lentila cu F2.0 - mai ales in conditii de iluminare proasta. Incearca sa nu mai folosesti modul auto superior.

#644
pflorin1315

pflorin1315

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 01.06.2009
Chiar și pe auto superior pozele sunt peste s3 ( mai ales cele cu lumina naturala) ,  iar pe modul manual după ce te înveți cu setările face poze cel puțin BUNE.

#645
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
Bună dimineața, știe cineva, dacă am luat acest telefon din Anglia la liber beneficiez de garanție și aici în România? Sau trebuie mers cu el acolo în caz de probleme? Multumesc.

#646
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Salut, verifica mai intai ce tip de garantie ai primit in GB (Sony, vreun dealer local, etc). Apoi cu un telefon sau email la Sony Ro (sau la cei ce le asigura service in Ro - Regenersis) afli daca esti acoperit si in Ro sau nu.

#647
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
Mulțumesc pentru raspuns.chiar acum m.am uitat în cutie și nu este un certificat de garanție, și îmi amintesc faptul ca cel de la magazin "Phone huse arena" ca am garanție în baza facturii și a bonului fiscal...deci oare am aici? Momentan nu am probleme cu telul, dar la ce se povestește pe aici ma aștept la orice.

Edited by eu_markhu, 16 July 2015 - 09:41.


#648
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,124
  • Înscris: 02.09.2005
la mine a fost situatia inversa si mi s-a spus de la sony ro ca daca sunt in franta/anglia (ca astea ma interesau pe mine) nu pot sa il repar acolo, sa vin in romania cu el.
avand in vedere ca nu le repara si le schimba, probabil ca d-asta au politica asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate