Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vodafone Tv+

Bataie ritmica la viteza resimtit...

panou de sigurante la casa

Comanda online, compania nu vrea ...
 Reduceri mincinoase Makita

Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina
 La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 

Telefoane DSFA (Dual Sim Full Active)

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#235
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013

View Postpamfil nastase, on 26 noiembrie 2015 - 00:05, said:

Sau asta e valabil doar la abonamente gen nelimitat?

Nu gen ci chiar nelimitat! ;)  Limitat la redirectionare! Si la Vodafone platesc suplimentar redirectionarea. :(

"Nelimitat" cu limitari la redirectionare! :(

#236
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,918
  • Înscris: 27.04.2010

View Postipel, on 16 noiembrie 2015 - 23:43, said:


Oscilez intre Note 3 N9002 si Honor 6. Ce ma sfatuiti sa iau?
P8 ... parerea mea. Poate e putin mai scump, dar eu l-as alege si in detrimentul lui Honor 7. Si l-as lua de-afara, varianta dual-sim, 64GB, procesor 2.2GHz, la pretul celui single-sim de la noi. (chiar mai ieftin ...)
http://www.gearbest..../pp_183149.html

Edited by shymano, 29 November 2015 - 14:41.


#237
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 07.10.2009
Pana la urma m-am oprit la Honor 6 plus .
Desi pentru mine LG G2 cu ai sai 5.2 inch era ideal, va trebui sa ma obisnuiesc in timp cu cei 5.5 inch.
Constructia si bateria lui Honor 6 plus m-au impresionat ( sta mai bine decat fostul G2 la aceste capitole) chiar daca e  copie dupa iphone+xperia z.
Partea de foto si video nu le-am testat foarte bine, dar cred ca se descurca ok.
Sistemul de operare cu al sau EMUI mai are cateva bug-uri si ceva aplicatii in chineza insa e acceptabil.

#238
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri sanatos de el ! Il am si eu de vreo 3 luni si este excelent,cam mare la 5,5 inch,dar te obisnuiesti.

#239
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013
FYI: Am achiziționat un Honor 6! Super telefon! :)

#240
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Sa-l folosesti sanatos! Spune-ne mai multe despre el..
Este full activ, are slot separat de card, cat te tine bateria si cum il utlizezi, benchmarks, etc!

#241
Mikelis75

Mikelis75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.08.2014

View Postnicodimlaur, on 18 martie 2015 - 10:25, said:

Samsung Galaxy S4 I9502 Dual Sim......este full active ? Am urmarit thredul dar parca nu am vazut vorbindu-se de el !
Salut, da este dsfa, am eu unul si confirma ca este.

#242
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013

View Postrds, on 02 ianuarie 2016 - 03:13, said:

Sa-l folosesti sanatos! Spune-ne mai multe despre el..
Este full activ, are slot separat de card, cat te tine bateria si cum il utlizezi, benchmarks, etc!
Da, este dsfa, are slot separat de card am cumparat versiunea de 16GB, bateria tine destul de mult aproape dublu fata de Express 2-ul si fata de Core Prime pe care le utilizam. Are un management foarte bun al bateriei.
Arata foarte bine si are un ecran foarte bun.
Se misca al naibii de bine si nu are nici urma de lag si nici nu am reusit sa-l blochez pana acum.
Benhmarks: nu utilizez astfele de aplicatii dar este plin internetul cu informatii despre el.
Sunt foarte multumit de el. :)

#243
chelooo

chelooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 24.06.2005
Pana la urma P8 lite este DSFA sau nu ? A incercat cineva ?

#244
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 05.11.2005
Nu, este dual standby.

#245
alinush2007

alinush2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.08.2009
Salut!

Pana la urma avem pe cineva pe aici capabil sa enumere competent toate telefoanele smart DSFA de pe piata romaneasca si internationala?

#246
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
^^^ Ma intereseaza si pe mine...
Si daca poate posta cineva modele DSFA care sa suporte retea 3g pe ambele simuri (exemplu Digi in slot 1 - 3g, vodafone in slot 2 - tot 3g).
Sau 4g in primul slot, si 3g al doilea - Sa stea Digi in slot 2 si sa nu mi-l inchida ca il tin in 2g.

#247
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
^^^ Nu va functiona cu ele SIMULTAN in 3/4g. Cand ai un sim care lucreaza in 3/4g, celalalt trece automat in 2g. Toate dsfa-urile sunt la fel. Au antene separate, modemuri separate, dar restul e comun. Ce vrei tu sunt 2 telefoane distincte si total separate intr-o singura carcasa, ceea ce nu e viabil economic.

#248
ReSeRe

ReSeRe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2011
Scuze offtopic, absolut pe dinafara niku2. N-ar trebui primiti la scoala cei ca tine, niku2, fara tabla inmultirii invatata a priori. Nu intelegi ce face dsfa, care sunt diferentele vizavi de rutare samd, dar te bagi, te muncesti sa spui (a)truisme, induci cititorii in eroare. Ca moderator ti-as da mute 2 saptamani; de 2 ori pe luna.

Ontopic: seria honor: 6, 6+, 7 e dsfa. Am butonat 6 si am citit cat am putut despre honor. Sunt bine structurate pe dualism.ro. Daca stii ce cauti si ai rabdare sa intelegi ce si cum, poti decanta si de pe aliexpress. DAR CU GRIJA.
De ex h7, are 2 serii ce contin TDD b38 (2600MHz) = DIGI: UL00 (16 GB, fara NFC) si AL10 (64GB, NFC).  dar banuiesc eu ca ati citit asta deja pe dualism.ro (NU lucrez pentru, nu am pile, doar am comparat si am ajuns la concluzia ca ma pot baza). veti afla de asemeni acolo celalat model care NU are TDD deasmeni exista pe aliexpress al 4lea model care nu are TD-b38. confuzia, in layman's term e in gama de 16 GB. la 64 gb e doar unul care mere allover.
Este discutie si pentru honor 6, cu 2 modele ok, unul nu (pt 4g/LTE digi).
a, 6+ si 7 au selectabile 4g-ul din meniu, intre sloturi.
Sa nu uit: PLK, trebuie sa fie H7le, NU stiu ce sunt RLK. oricum trebuie verificat cu vanzatorul... cat se poate...

cu gsmarena, vizavi de dsfa, personal m-am lamurit: nicio treaba. la ei toate sunt dual stand-by.

Edited by ReSeRe, 23 February 2016 - 02:14.


#249
marius8982

marius8982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2010
Salut.
Cei de Quickmobile au la vanzare Samsung S5 dual sim : G9008W.
Acest S5 este dual sim activ (asa am citit cateva pagini mai in urma) ?,
Oare vine cu soft in limba romana sau doar engleza si chineza ?

Edited by marius8982, 17 March 2016 - 08:07.


#250
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,757
  • Înscris: 05.11.2008
Am pus si eu o cartela digi pe simul  3g si un vodafone pe 2g. Am dat conexiune de date pe vodafone si imi incarca netul, dar foarte incet.
Poate sa-mi spuna cineva daca conexiunea de date merge si pe 2g? Dar mult mai incet? Sau ce se intampla?

#251
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Da si da.

#252
eurotec

eurotec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.03.2006
Terminalul S5 de la Quickmobile nu este DSFl. Apropo, ar trebui evitat magazinul acesta. Stiu ca pare ceva foarte serios, dar este doar marketing. In realiate ei aduc telefoane destinate Asiei, unde sa nu te mire ca sunt branduite cu operatori mobil din zona aceea. De garantie nu se pune problema sa fie facute pe cai oficiale, deoarece telefoanele nu sunt aduse pe cai oficiale. Din acest motiv, atunci cand o sa aveti probleme cu telefoanele cei de la quickmobile vor profita de orice imperfectiune sa anuleze garantia, deoarece ar trebui sa repare din banii lor. Apropo, cand suni pt. garantie vei fi taxat cu 1.5 euro pe minut. Asta, ca sa vedeti ipocrizia:). Da, stiu, pare incredibil, totul este cu un mare tupeu. Inclusiv ca au link ANPC pe site. Ce am mai descoperit este ca au 'postaci (ca mine)' pentru a contracara valul de nemultumire online.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate