Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata
 Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita
 Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil
 Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 

Accidet grav cu pagube materiale !sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#73
gladiatorus

gladiatorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 24.07.2009
Oricum o sa vin cu rezultatele,si sper sa fie pozitive pentru mine,mi-am invatzat lectia chiar daca acuma aveam permisul in mana si nu era politia la fatza locului.

Edited by gladiatorus, 20 January 2014 - 22:57.


#74
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006

View Postmasni, on 20 ianuarie 2014 - 05:34, said:

acum spuneti si voi .care nu a condus vreodata baut la volan?ca il maninc de viu.doar ca a am avut noroc sa nu dam in gard.suspendare de permis pe timp e 1 an.nu anulare,asta sa te astepti.
Poftim? Tu si cei care au dat like la prostia asta de post nu meritati permis!

#75
NewFolder

NewFolder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 12.06.2011

View Postgladiatorus, on 20 ianuarie 2014 - 22:56, said:

Oricum o sa vin cu rezultatele,si sper sa fie pozitive pentru mine,mi-am invatzat lectia chiar daca acuma aveam permisul in mana si nu era politia la fatza locului.

Tu nu ai invatat nimic. Ceri intelegere si compasiune pe aici si nu intelegi de ce majoritatea nu te mangaie pe crestet " lasa baiatu, ca o sa treaca, tu esti bun doar alcoolul si teribilismul te strica."

Tu nu intelegi ca 5 beri+100km/h in localitate poate insemna mai mult decat un gard daramat, poate insemna ca spulberi oameni nu doar garduri.
Tu vrei compasiune; daca iti omorai prietenul aveai compasiune din partea familiei lui?

Tratezi cu prea mare usurinta povestea asta.

#76
gladiatorus

gladiatorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 24.07.2009

View PostNewFolder, on 21 ianuarie 2014 - 22:46, said:

Tu nu ai invatat nimic. Ceri intelegere si compasiune pe aici si nu intelegi de ce majoritatea nu te mangaie pe crestet " lasa baiatu, ca o sa treaca, tu esti bun doar alcoolul si teribilismul te strica."

Tu nu intelegi ca 5 beri+100km/h in localitate poate insemna mai mult decat un gard daramat, poate insemna ca spulberi oameni nu doar garduri.
Tu vrei compasiune; daca iti omorai prietenul aveai compasiune din partea familiei lui?

Tratezi cu prea mare usurinta povestea asta.
                       Bun,in primul rand si el dadea de permis si stia si era constient de cea ce face cand urca cu mine la volan,a2-a oara n-a patit bineeee???din fericire a avu o rana usoara,au trecut 2 zile a fost la bere,in spital a primit doar prim ajutor din fericire...am vorbit cu el,suntem prieteni de mult timp,amandoi am baut,nu l-am luat la ocazie da???si eu daca eram in locul lui si el era sofer,ce puteam sa-i fac?....stiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu am gresit,cine a spus ca nu???din greseli inveti sau cel putin din greselile altora,ca sunt sigur ca nici nu o sa bea de acum la volan prin ce a trecut cu mine.
    Recunosc si niciodata la nimeni n-am spus ca nu-s vinovat din moment ce sunt,orice cauta sa-si repara greseala pentru a se schimba.ceeea ce-i sigur ca n-o sa beau e siiigur ca din cauza bauturiii,mi-am distrus masina,mi-am creat daune in valoare de 1000euro,si permisul deocamdata suspendat pana vin rezultatele de la IML,din moment ce vin rezultate de la IML si trece peste,pot sa fiu si inchis pentru asta, Sii cum as mai putea sa beau??in cazul ca o sa am sansa sa fiu la volan candva.
    Ce bine imi mergea viata,aveam servici,masina,prieteni,nu aveam obligatii fatza de nimeni,nu aveam datorii,aveam permis..aveam si prietena,doar ca ne-am despartit inainte de acciden circa o sapt inainte.ce mi-a mai ramas din toate astea,este serviciul si un sfert din prieteni,prieteni adevarati nu falsi care-i aveam cand aveam masina.
       Degeaba acuma am realizat ca ce se poate intampla cu bautura,ce-ti poate face bautura,problema e ca n-am avut accident inca,n-am bagat de seama accidentele de pe TV,n-am ascultat de nimeni,eram ca si drogat la cap.
                 N-am omorat pe nimeni bineee???n-am bagat pe nimeni in scaun bineee???crezi ca nu regret?din fericire numa mi-e mi-am facut rau,gardul o sa-l repar ca omul sigur nu ramane in paguba nu are cum,ma poate da in judecata daca nu,da aici nu incape indoiala asta o sa fac.
   Concluzia si consecinte alcoolului la volan sunt:
Masina distrusa
Permis suspendat (anulat?)
Inchisoare-probabil (Doamne ajuta sa nu,oricum sigur cu suspendare
Bani pierduti 1500e
Dosar penal etc.
      Si asta toate pentru o chestiune de 5 secunde,pentru nu am ales sa fiu destept si sa dorm acasa si am ales sa beau si sa conduc,oricum cu condusu va spun sincer,nu are rost sa va mint ca nu ma cunoasteti si n-are sens ca degeaba as mai publica asta.de condus aveam 2 km pana acasa,mergeam la mine acasa ca eu eram singur.si acolo am fi ramas.

Tu nu ai invatat nimic. Ceri intelegere si compasiune pe aici si nu intelegi de ce majoritatea nu te mangaie pe crestet " lasa baiatu, ca o sa treaca, tu esti bun doar alcoolul si teribilismul te strica."
    Ba frateeeee tu nu intelegi ca am baut doar ocazional???nu-s alcoolic,s-a intamplat fix atunci sa beau,si sa ma urc la volan,da sigur daca nu as fi baut nu mi se intampla.

         Deci sa intelegi ma crezi sau nu,nu-s cel care bea 2\3 ori pe saptamana,pot fara si un an.de cand am facut accidentul o picatura n-am baut si nu bag mana in foc daca nu o sa beau,dar nu acuma,acuma uraaaasc alcoolul cu uite ce mi-a adus alcoolul

#77
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,876
  • Înscris: 01.10.2002

View PostRiver_Song, on 20 ianuarie 2014 - 06:29, said:


Eu.

Eu si am carnet din 2001. Am fost inclusiv cu masina la nunta in alt oras si am baut numai apa minerala si suc. De un an are si sotia carnet, e mult mai bine la iesiri...Posted Image

#78
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postgladiatorus, on 21 ianuarie 2014 - 23:56, said:

,ce-ti poate face bautura,problema e ca n-am avut accident inca,n-am bagat de seama accidentele de pe TV,n-am ascultat de nimeni,eram ca si drogat la cap.
  

yup, un flagel al romaniei
lectii din astea dupa mine sunt obligatorii pentru scoala de soferi, exemple, urmari, ce se intampla in organism, ce inseamna alcoolemia, cum actioneaza.
din pacate, in romania suntem omorati din cauza lipsei de educatie.
ti se spune doar "nu bea ca te amendeaza"
si atunci in capul multor oameni este: "daca beau sa nu ma prinda"

e o tara primitiva

#79
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

View Postmasni, on 20 ianuarie 2014 - 05:34, said:

acum spuneti si voi .care nu a condus vreodata baut la volan?ca il maninc de viu.doar ca a am avut noroc sa nu dam in gard.suspendare de permis pe timp e 1 an.nu anulare,asta sa te astepti.
o singura data intr-un club am baut un becks lemon seara dar apoi am mers pana acasa cu a 2-a ,5 km !

Dar sa te urci dupa 5 beri ,vizibil baut si sa mergi cu 100 km/h mi se pare o imbecilitate. Trecea mama ,tata , iubita pe acolo si  gigel dadea peste ei.sigur ii omora daca a distrus jumatate din gardul omului din marmura..un material de altfel foarte dur.

Data viitoare gandeste-te ca poti omora un om !

#80
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,271
  • Înscris: 24.01.2008
S-a mai dus si sa se plimbe, nici macar direct spre casa...

#81
gladiatorus

gladiatorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 24.07.2009
asa a fost sa fie da??asa a fost cursul vietii,nu te intrebi daca nu ma intorceam nu eram in situatia asta?nu inteleg de ce ne-am intors...daca as putea in genunchi as pleca acasa dar nu pot.din fericire fiecare e acasa si e lectia vietii,am scapat teferi,eu cu un prieten fara nici o urma,numa cel din spate a iesit cu o zgarietura pe frunte.
    Sunt de acord cu fiecare,nu ma apar...ceea ce am facut am gresit,de ce m-am intors,de ce am baut..numa eu stiu consecintele,usor de vorbit cand nu esti in situatia asta.
          probleme si probleme mi-am creat,nu era mai bine fara probleme cu permisul curat,masina si fara datorii si dosar penal.degeaba veniti cu din astea acuma,ce am facut asa ramane,nimic nu-mi doresc decat sa ma trezesc inapoi in timp.nu mai am ce face...am facut-o,n-am omorat,n-am bagat pe nimeni in spital,consecintele le sufar si nimeni altu.

#82
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
ma gandesc doar la ultimele stiri cu alcoolici care nu au fost asa norocosi ca tine. omorat femei pe trecerea de pietoni, tinere, parca vreo 2, omorat 2 rapperi care incepeau sa aiba succes etc.
cine stie cine s-a ferit de tine in ultima clipa...nu meriti clementa, si asa cum a mai spus cineva, tie iti pare rau doar de partea materiala. restul e de fatada.
si ti s-a mai spus...nici nu te-ai dus cumintel acasa. ai inceput sa traversezi orasul cu 100 la ora. meriti ce e mai rau. nu mai plange aici.

Edited by xtremdriving, 26 January 2014 - 09:25.


#83
polter

polter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.07.2008
La puscarie cu tine...

#84
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,826
  • Înscris: 08.02.2007
Gladiatorule... dupa virgula, ca si dupa orice semn de punctuatie, se da space, asta daca esti roman. Fraza incepe cu Majuscula.

Nu te mai plange aici, ca nu vei starni nici compasiune, nici intelegerea cuiva...

Edited by bonygy, 26 January 2014 - 19:47.


#85
gladiatorus

gladiatorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 24.07.2009

View Postxtremdriving, on 26 ianuarie 2014 - 09:25, said:

ma gandesc doar la ultimele stiri cu alcoolici care nu au fost asa norocosi ca tine. omorat femei pe trecerea de pietoni, tinere, parca vreo 2, omorat 2 rapperi care incepeau sa aiba succes etc.
cine stie cine s-a ferit de tine in ultima clipa...nu meriti clementa, si asa cum a mai spus cineva, tie iti pare rau doar de partea materiala. restul e de fatada.
si ti s-a mai spus...nici nu te-ai dus cumintel acasa. ai inceput sa traversezi orasul cu 100 la ora. meriti ce e mai rau. nu mai plange aici.
..nu era nimeni caci era 3;00dimineata,nu e la oras ci la tzara da?singura victima a mea a fost gardul si masina.imi stiu singur pe pielea mea prin ce trec si ce urmari pot avea dupa asa ceva,nu exista nimic in lumea asta sa mai urc dupa cel putin o bere la volan..un lucru sa-l stii sa faci,chiar daca ai baut mai bine urcate singur decat sa mai iei pe cineva cu tine,faci accident nevinovat si tot ajungi la raspundere.

Edited by gladiatorus, 26 January 2014 - 22:54.


#86
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
tot la 3 dimineata i-a omorat si pe rapperii aia...undeva, asa, mai la margine de oras.

#87
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,532
  • Înscris: 23.06.2004
Pana la urma, cred ca omul si-a invatat lectia si pare sa regrete sincer. Nu e cazul sa aruncam cu rosii in continuare. Din fericire, lectia a invatat-o fara a rani/omori pe altcineva dar cu serioase pagube pentru el, basca dosarul penal. Mi-as dori ca toti cei ce fac ca el, ca el sa pateasca, cu masina intr-un copac/gard, fara casco. Rani minore + dosar. Macar acum stie ca la urmatoarea abatere de genul risca extrem sa intre direct la racoare si atunci chiar si-a f***t de tot viata. De aceea inclin sa-i dau credit cand spune ca nu va mai face si ca a tras destule invataminte din aceasta intamplare.

#88
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postaladdin2k, on 27 ianuarie 2014 - 10:23, said:

Pana la urma, cred ca omul si-a invatat lectia si pare sa regrete sincer. Nu e cazul sa aruncam cu rosii in continuare. Din fericire, lectia a invatat-o fara a rani/omori pe altcineva dar cu serioase pagube pentru el, basca dosarul penal. Mi-as dori ca toti cei ce fac ca el, ca el sa pateasca, cu masina intr-un copac/gard, fara casco. Rani minore + dosar. Macar acum stie ca la urmatoarea abatere de genul risca extrem sa intre direct la racoare si atunci chiar si-a f***t de tot viata. De aceea inclin sa-i dau credit cand spune ca nu va mai face si ca a tras destule invataminte din aceasta intamplare.

ca posibil nu va mai face e una. dar la cum il vad e slabb si se lasa condus de anturaj. asa ca nu as fi sigur de asta. in plus el spune:
"ma tu nu intelegi?traumatizat,gaura la pagube 1500e,masina 2000e,si sa mai fac asta a2-a oara?sa mai beau?sau cel putin sa circul cu viteza?"

la el e 'trauma" de fapt frica de puscarie si...banii. nu gandul ca ar putea sa omoare un om. retine, nu a avut atata gandire incat macar sa se duca acasa. a decis sa circule cu 100 km/h la plimbare.

#89
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View Postgladiatorus, on 26 ianuarie 2014 - 22:53, said:

chiar daca ai baut mai bine urcate singur decat sa mai iei pe cineva cu tine,faci accident nevinovat si tot ajungi la raspundere.

Cum adica "nevinovat"? Aia se intampla doar daca iti injecteaza cineva cu forta horinca in organism si pe urma te obliga sa conduci, altfel te-mpusca. Da' tu ai dus clondiru' la gura cu manuta ta... Ai gustat - esti vinovat! Daca ai baut, mai bine urca-te in pat, nu in masina.
Probabil ca o sa iei o condamnare cu suspendare. Da' stiai asta de cand ai dat examen de permis, nu?

#90
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postgladiatorus, on 20 ianuarie 2014 - 20:22, said:

sa mai beau?sau cel putin sa circul cu viteza?

adica e posibil.. asa putin

View Postgladiatorus, on 26 ianuarie 2014 - 22:53, said:

..nu era nimeni caci era 3;00dimineata,nu e la oras ci la tzara da?singura victima a mea a fost gardul si masina.imi stiu singur pe pielea mea prin ce trec si ce urmari pot avea dupa asa ceva,nu exista nimic in lumea asta sa mai urc dupa cel putin o bere la volan..un lucru sa-l stii sa faci,chiar daca ai baut mai bine urcate singur decat sa mai iei pe cineva cu tine,
faci accident nevinovat si tot ajungi la raspundere.

pentru gandurile tale, nu prea ai invatat
deci "o bere" ai nevoie
daca mai bei te urci singur
si accident nevinovat beat n-ai cum...

pentru formulari uite, o carte in sales

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate