Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare
 

Despre fumat și țigări, în general

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#955
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Cine te-a corupt? :)

Edited by mobilewave, 08 August 2013 - 02:15.


#956
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View Postmobilewave, on 08 august 2013 - 02:04, said:

Cine te-a corupt? Posted Image
Să fiu sinceră, nimeni. Pur și simplu mi-a plăcut la un moment dat... Acum nu mai e plăcerea aia de-a ”savura” o țigară, ci obișnuinta și (posibil) nevoia. Mda.

#957
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Dpmdv te poti lasa de tigari , dar depinde foarte mult si pe unde muncesti si in ce mediu . In cazul meu acasa nu prea fumez , doar daca ma duc pe undeva (o cafea,petrecere) dar in schimb la munca le cam sudez , cum avem pauze sau ceva ore libere 9/10 sunt cu tigara in gura . Daca nu as fi plecat 1,2,3 zile de acasa cu munca as putea sa renunt la ele .

In concediua am fumat un pachet cel mult , cand am intrat in paine 1,2 pe zi .

Regret ca am fost asa prost si am crezut ca esti mai bine vazut daca fumezi , asta prin clasa a9a a 10a Posted Image)

Edited by aWp_viTal, 08 August 2013 - 12:04.


#958
fortareata

fortareata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.07.2007
Cumpar tigari vechi ca sa le fumez.Ofer pana la 20-24 ron per pachet.In special Rothmans si Dunhill.Contact:[email protected]

#959
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
eu fumez pana la 10 tigari pe zi. kent ca alea mai tari nu suport. mai ales winchester

#960
vvalentin85

vvalentin85

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 210
  • Înscris: 25.04.2008
Heh...

Attached Files



#961
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,268
  • Înscris: 24.01.2008
Nefumatorii traiesc vesnic ?   :huh:

#962
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,085
  • Înscris: 31.07.2007

View PostBarboso, on 30 august 2013 - 03:04, said:

Nefumatorii traiesc vesnic ?   Posted Image

Nu, da' mor sanatosi.

#963
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,268
  • Înscris: 24.01.2008
Nasol !  Nici macar nu stiu de la ce li se trage...    :smoke:

#964
criistake

criistake

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 14.01.2009
Eu m-am apucat cu Carpati si......nu stiu cu ce-o sa termin . Cica fumatul ucide lent......nici o problema, nu ma grabesc Posted Image
Acum fumez cam un pachet pe zi, PallMall, LM rosu, sau Winston intotdeauna scurt, nu-mi plac alea lungi. Am fumat si tutun la pachet, Old Holborn mi-a placut dar nu prea aveam rabdare sa-mi fac tigarile pentru a doua zi asa cam renuntat si-am ramas la astea gata facute Posted Image .

#965
Motzoc

Motzoc

    VENERABIL

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,644
  • Înscris: 29.01.2007
In octombrie implinesc 50 de ani de fumat; la noi o generatie de barbati a fumat, una nu, asa cred ca am supravietuit!

#966
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

View PostMotzoc, on 30 august 2013 - 06:34, said:

In octombrie implinesc 50 de ani de fumat; la noi o generatie de barbati a fumat, una nu, asa cred ca am supravietuit!

Multi inainte (dar nu ani de fumat, ci de trait).Inainte, cu multa vreme inainte tigarile erau altfel, stiu ca oamenii din zonele rurale isi faceau singuri tutunul si uite cum fumau ei linistiti si traiau pana la 70-80 de ani fara reparatii, acuma la ce baga astia in tigari, cred ca de asta sunt mult mai daunatoare tigarile din ziua de azi decat cele de acum multi ani.

Sunt nefumator, n-am pus in viata mea gura pe-o tigare, nici macar sa incerc sa vad cum e, nici narghilea nici nimic, consider ca e o prostie sa-mi bag un pai in gura si sa trag din el, e doar parerea mea, dar nici n-am nimic cu fumatorii, majoritate prietenilor mei fumeaza, dar am grija sa stau cat mai departe de ei atunci se intampla asta pentru ca nu suport sub nicio forma fumul de tigare.

#967
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,759
  • Înscris: 06.10.2012
Paragraful 2 al lui Cata e citat din mine :), cu exceptia faptului ca nu mi se face rau daca stau in preajma unui fumator.
Nu am fost tentata nici macar sa gust sa vad ce e chestia asta numita iarba dracului. :)

#968
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Nu mi se face rau daca stau in preajma fumului, dar nu-l support, e innecacios si nu-mi place.

#969
Motzoc

Motzoc

    VENERABIL

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,644
  • Înscris: 29.01.2007
Cand ma aflu intre nefumatori ma abtin sa fumez, iar cand nu mai suport ( asta cam dupa vreo doua ore), ies undeva afara sa fumez!

#970
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postcatalinuptm, on 30 august 2013 - 06:43, said:

Multi inainte (dar nu ani de fumat, ci de trait).Inainte, cu multa vreme inainte tigarile erau altfel, stiu ca oamenii din zonele rurale isi faceau singuri tutunul si uite cum fumau ei linistiti si traiau pana la 70-80 de ani fara reparatii, acuma la ce baga astia in tigari, cred ca de asta sunt mult mai daunatoare tigarile din ziua de azi decat cele de acum multi ani.

Mai repede 60-70 de ani.

Vezi poza atasata. Sursa aici: http://adatbank.tran.../cim_pdf608.pdf

Attached Files


Edited by Arkouda, 30 August 2013 - 08:00.


#971
gabone77

gabone77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.10.2007
Salutare tuturor,

pt cei interesati din Bucuresti si nu numai va pot livra urmatoarele produse de tutungerie:

tutun de rulat Old Holborn Yellow - 40 grame - 32 lei
tutun de rulat Old Holborn Blonde - 40 grame - 32 lei
tutun de rulat Golden Virginia - 40 grame - 32 lei
tutun de rulat Golden Virginia - 25 grame - 20 lei
tutun de rulat Philip Morris Absolute Blue - 25 grame - 22 lei

Va atasez si niste poze cu produsele, daca aveti intrebari legate de tutun va stau la dispozitie, am trecut deja prin multe branduri si tipuri si va pot spune cam ce gust, aroma sau tarie au. Predarea se face doar in sector 3, zona Piata Muncii, dupa ora 18.00 sau cu posta plata avans, cantitate minima de comandat 2 plicuri din orice sortiment sau combinatie intre ele.

Gabriel - [email protected]
Bucuresti
0723.495.274

Attached Files


Edited by gabone77, 05 September 2013 - 11:03.


#972
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,504
  • Înscris: 13.10.2010
Si cu ce difera, la aroma, tutunul tau fata de o penala din obor, tot de la rusi adusa?!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate