Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comanda online, compania nu vrea ...

Reduceri mincinoase Makita

Ccleaner

Interviu viza turist SUA
 medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B
 Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 

Despre concursuri de frecvențe și licențe radio.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2173 replies to this topic

#163
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Da,dar e plictisitor sa ai doar un RRA...
Numai la Piatra Neamt nu este,si in plus sunt multe obstacole montane.

Edited by necolae, 22 November 2013 - 11:11.


#164
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,336
  • Înscris: 14.10.2008
Deja FM-ul nu ma mai pasioneaza aproape deloc, am un singur sentiment: SCARBA.

#165
dalyboy

dalyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 19.01.2013
In masina e bun si FM ,nu detinem instalatie pentru altceva deocamdata!

#166
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,336
  • Înscris: 14.10.2008
Fratele pune de pe modulator tot melodiile de astazi doar ca sa scape de reclame.

Tata la birou s-a saturat si de Europa FM, il tine stins, cand lucrez eu cu el bag un Kiss daca se prinde ca de multe ori nu vrea.

#167
cocolosh

cocolosh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 15.09.2004

Bai fratilor, uitati ca CNA-ul este un organism POLITIC.

Esti in politic, ai frecventa ( ca nu ai habar cu ce se "mananca" radioul, NU CONTEAZA, esti shmecher cu radio:) ).

Nu va mai stresati ca face rau la inimioara.

Eu sunt lamurit (ca si multi dintre cei de pe acest forum) despre cum se dau frecventele.

Faci dosarul beton, prezentare beton, totul beton si da frecventa unei parasute de radio...Sorry dar e de cacao, ca sa nu vorbesc urat.

Mai este o serie de concursuri (a se citi dedicatii).

Sa vedeti "rasul-plansul" la final!

VAX ALBINA, CREMA PUCA!


CNA e clar ca nu are nicio treaba cu domeniul audio-vizual, e POLITICA PU(L)RA..:)))

V-am pupat si ne auzim la finalul celuilalt concurs!

Weekend placut!



#168
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Ar fii mai ecologic dpdv al radiatiilor daca s-ar emite totul pe internet, asa s-ar folosi doar cateva frecvente si nu ar mai fi nevoie de atatea antene. Problema o reprezinta lipsa receptoarelor.

#169
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,442
  • Înscris: 20.11.2010
Receptoarele se numesc device-uri (Android, iOS, Windows Phone, etc.). Problema reala o reprezinta operatorii de telefonie care fac acoperire de date 3G - 4G de toata jena. Ca sa nu mai zic de pachetele de date de 250 MB care se duc in cateva ore de ascultat radio online. In rest, ar fi toate conditiile.

Edited by SebyD, 22 November 2013 - 19:10.


#170
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,923
  • Înscris: 28.11.2006

View Postnecolae, on 22 noiembrie 2013 - 11:05, said:

Ce faci cu zonele izolate? Lasi pustanii de acolo doar cu RRA?
Si ce, pustanii aia trebuie izolati de informatii si de muzica mai veche?

#171
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nu,sunt izolati de popcornul lor preferat si nu prea le place unora RRA.


#172
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,923
  • Înscris: 28.11.2006
Se vede ca n-ai mai calcat pe la tara de mult. Altfel ai fi stiut ca pe toate retelele de cablu e macar Kiss TV si ca marea majoritate are internet. Asa ca nu le plang eu de mila ca n-au popcorn.

#173
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postnecolae, on 22 noiembrie 2013 - 20:57, said:

sunt izolati de popcornul lor preferat .
Cine spune asta? Pot să-l cumpere de la magazin. :D
[ http://teenthropologist.files.wordpress.com/2012/07/popcorn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#174
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Eu vorbesc de gen muzical.


#175
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,336
  • Înscris: 14.10.2008
De gen manelistic,da.

#176
dalyboy

dalyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 19.01.2013
http://www.paginadem...-27-de-licente/

#177
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Europa a uitat de 107,1 Viseu,iar National de 90,7 Turnu Magurele.Nu stiu de ce mai candideaza posturile astea acolo.


#178
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
25.11.2013

Parca ultima problema era apartenenta marcii Guerrilla. Dar la 89,0 Sibiu nu o pot folosi, pentru ca tot Guerrilla a pierdut-o.

Si pe banii cui instaleaza Mihaiu statiile noului post? Posted Image  Mai e putin.

Edited by MembruAnonim, 25 November 2013 - 15:47.


#179
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Dobrolific SRL, firma deținută în totalitate de Mihai Dobrovolschi, s-a înscris pentru a obține frecvențe radio cu două proiecte, Radio Guerrilla și Eu-Inimă-Radio. Solicitările vor fi pentru Rădăuți și Suceava, la Radio Guerrilla și Sibiu, Rădăuți, Suceava la Eu-Inimă-Radio. Cele două propuneri au fost făcute în condițiile în care nu se știe cu exactitate cui aparține marca Guerrilla.

La prezentarea proiectelor a venit, în fața CNA, Mihai Dobrovolschi. „Vreau să spun din capul locului că situația ciudată a ofertei, aceeași frecvență pe două denumiri provine din istoria învolburată a mărcii Guerrilla. Si Eu-inimă-radio este tot o încercare a noastră de a reface Guerrilla care, după cum știți, nu a picat din cauza conținutului editorial ci din cauza vicisitudinilor politice, economic, penale”, a spus Dobrovolschi.

Despre Guerrilla: E un proiect care a început în 2004. A fost targetat pentru pătura mijlocie, creatori de opinie, oameni cu venituri medii și mari, un target care este slab reprezentat.

Firma Dobrolific, cea care s-a înscris la concurs pentru licențe, aparține în totalitate lui Mihai Dobrovolschi. „S-a decis acest lucru cu susținerea tuturor colegilor din departamente. Este o firmă făcută de mine pentru piața audiovizuală. Firma în sine a activat nu doar pe piața radio ci și în producția audiovideo, editorial, emisiuni de televiziune la TVR 2. Credem că, eu, ca acționar principal, și cei din jurul meu, nu aveam nicio hibă de preluare a acestelor licențe.
Narcisa Iorga, membru CNA, a cerut clarificări despre marca Radio Guerrilla.

Dobrovolschi a explicat că situația este încă neclară. „Am făcut demersuri pentru a afla cui aparține și nu am reușit. La OSIM, marca aparține unei societăți care nu mai există (Polifonic – n.r.). Dacă cineva vine în timpul concursului cu dovada că deține marca Guerrilla, am fi nevoiți fie să ajungem la o înțelegere, fie să continuăm sub un alt nume. Așa că am decis ca măsură profilactică să prezentăm și un alt nume”, a explicat Dobrovolschi.

#180
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

View Postnecolae, on 25 noiembrie 2013 - 11:58, said:

Europa a uitat de 107,1 Viseu,iar National de 90,7 Turnu Magurele.Nu stiu de ce mai candideaza posturile astea acolo.

CNA: Europa FM vrea să îşi extindă reţeaua în 4 localităţi, între care Câmpulung şi Gura Humorului

P.S. Național FM nu s-a înscris la concursul de frecvențe de la CNA.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate