Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comanda online, compania nu vrea ...

Reduceri mincinoase Makita

Ccleaner

Interviu viza turist SUA
 medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B
 Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 

Cum sa fac si eu

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
16 răspunsuri în acest subiect

#1
otoman32

otoman32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 03.07.2013
Salut! Stiti cumva daca exista anumite tutoriale care iti arata cum sa faci un antrenament cu pumnii de genul cum face baiatul asta la inceput ? Daca incep sa dau si eu cu pumnii asa in "aer" :)) parca nu imi iese la fel cum ii iese baiatul asta... exista vreo ordine ceva, pnm nu stiu cum sa ma exprim, cred ca tine de  box si nu prea cunosc termenii respectivi!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MNte5pRNsa4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.421
  • Înscris: 15.12.2009
Pfff... altu :closedeyes:.

Du-te la cel mai apropiat centru de arte martiale (kick-boxing, karate, taekwondo, etc.), tine-te de antrenamente macar 3-4 luni, tine ciocul mic, si o sa inveti.

#3
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.241
  • Înscris: 11.04.2006
da, e important sa tii ciocu' mic :)

#4
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 19.08.2012
Degeaba va duceti la box,karate sau alte prostii Posted Image important e sa ai curaj la bataie.De preferabil e sa iei doua guri de bere inainte sa prinzi putin tupeu si i-ai rezolvat pe totiPosted Image

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.120
  • Înscris: 24.02.2006

View Postotoman32, on 27 august 2013 - 09:43, said:

..........Daca incep sa dau si eu cu pumnii asa in "aer" Posted Image) parca nu imi iese la fel cum ii iese baiatul asta... exista vreo ordine ceva, pnm nu stiu cum sa ma exprim, cred ca tine de  box si nu prea cunosc termenii respectivi!............

problema apare de la densitatea aerului, acolo in siberia, de unde e baiatul asta, aerul e diferit si normal ca lui ii "ies" miscarile si tie, in lesinatura asta de aer de pe la noi, nu.

#6
otoman32

otoman32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 03.07.2013

View Post_Smiley_, on 27 august 2013 - 11:00, said:


problema apare de la densitatea aerului, acolo in siberia, de unde e baiatul asta, aerul e diferit si normal ca lui ii "ies" miscarile si tie, in lesinatura asta de aer de pe la noi, nu.

ma rog ,dar nu este vreun tutorial video ceva care sa invat sa dau si eu asa? sa fiu tehnic ca sa spun asa :-?

#7
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.241
  • Înscris: 11.04.2006
sa fii bataus mai exact?

#8
otoman32

otoman32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 03.07.2013

View Postandreim77, on 27 august 2013 - 11:06, said:

sa fii bataus mai exact?
am intrebat doar pentru vreau sa stiu cum sa imi fac o tehnica

Editat de otoman32, 27 august 2013 - 11:33.


#9
doruvacarenco

doruvacarenco

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 574
  • Înscris: 27.02.2012
tu vrei sa inveti batai de strada sau...
ceva tehnic se invata la o sala de sport unde platesti si...iei bataie

#10
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.186
  • Înscris: 20.04.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nrB9pG10PZ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
CalinT1

CalinT1

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 29.08.2013
ce o facut tipu ala ii zice box in umbra ... a dat directe si un croseu + joc de glezne :)Posted Image

#12
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostGoldMasters, on 27 august 2013 - 10:46, said:

Degeaba va duceti la box,karate sau alte prostii Posted Image important e sa ai curaj la bataie.De preferabil e sa iei doua guri de bere inainte sa prinzi putin tupeu si i-ai rezolvat pe totiPosted Image

Sunt tare curios la cate batai ai participat, dar sunt convins ca raspunsul tinde spre zero.

Nu inteleg de ce tot catalogati omul ca bataus. Am destui prieteni care fac kick-boxing sau box si nu au fost la bataie decat de cateva ori.

Artele martiale si boxul nu se invata pentru bataie, sunt idioti aia care se duc acolo doar sa invete sa se bata. Acolo iti educi mintea, inveti sa te coordonezi, inveti sa actionezi in situatii limita, te mentii in forma, beneficitii pentru organism si sanatate si multe avantaje. Cine a fost vreodata in vreo sala, stie ca primele cuvinte ale antrenorului sunt: niciodata nu rezolvi un conflict cu violenta. Bataia e ultima solutie !!!!

#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.203
  • Înscris: 09.01.2007

View Postoauzor, on 29 august 2013 - 03:28, said:

Cine a fost vreodata in vreo sala, stie ca primele cuvinte ale antrenorului sunt: niciodata nu rezolvi un conflict cu violenta. Bataia e ultima solutie !!!!

Iar cine a fost pe strada stie ca violenta e dupa fiecare colt.

#14
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postoauzor, on 29 august 2013 - 03:28, said:

Sunt tare curios la cate batai ai participat, dar sunt convins ca raspunsul tinde spre zero.

Nu inteleg de ce tot catalogati omul ca bataus. Am destui prieteni care fac kick-boxing sau box si nu au fost la bataie decat de cateva ori.

Artele martiale si boxul nu se invata pentru bataie, sunt idioti aia care se duc acolo doar sa invete sa se bata. Acolo iti educi mintea, inveti sa te coordonezi, inveti sa actionezi in situatii limita, te mentii in forma, beneficitii pentru organism si sanatate si multe avantaje. Cine a fost vreodata in vreo sala, stie ca primele cuvinte ale antrenorului sunt: niciodata nu rezolvi un conflict cu violenta. Bataia e ultima solutie !!!!
Stiu frate,am glumit.Dar trebuie sa recunosti,sant unii idioti care se duc la box ca sa invete sa se bata pe strada.

#15
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011

View Postoverseas, on 29 august 2013 - 11:52, said:

Iar cine a fost pe strada stie ca violenta e dupa fiecare colt.
Unde e frate violenta aia de care vorbesti ???? Pt. mine e mereu dupa colt , numai ca eu ocolesc colturile , merg tiptil , incerc sa stau relax si sint sigur ca daca ma pun pe treaba gasesc o groaza de "zmardoi" de duzina care cad lati dupa 2 secunde. Hai sa zic 3 , sa nu para ca ma dau in spectacol aiurea.
Unde e violenta aia , ca vreau sa o vad si eu ( de pe margine) ?
NU inteleg ce are asa de magic tipu' ala , tot filmu' e in mix de conditie fizica si tehnica , care oricum nu se fac ca in film , se fac pe rind , ori alergi , ori dai la sac , ori tragi de fiare , pe zile. Ce e asa ciudat sau nemaivazut , e antrenament standart pt. un gen de arte martiale (sau sport).

Editat de LILDEBUL, 30 august 2013 - 10:53.


#16
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.203
  • Înscris: 09.01.2007
In orase mari gen BUcuresti daca vrei 3 batai pe zi e de ajuns sa te bagi in trafic.

#17
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.954
  • Înscris: 21.12.2008
Legat de bataie e ca-n bancul ala cu Bruce Lee atunci cind cineva ii fura hainele in timp facea baie la Marea Neagra.
Pe haine lasese un biletel :"Aceste haine sunt ale lui Bruce Lee, cel mai tare luptator din lume."
Cind iese din mare  nu-si mai gaseste hainele.
In locul lor era un alt bilet: "Ion Ion - campion la fuga."Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate