Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...
 

nume boala

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#145
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
deocamdata am stabilit ca voi merge cam intr-o luna la bucuresti pentru niste analize sa ma interesez exact cand. deci sa urmez tot acele sfaturi in legatura cu mancarea pe care mi le-ai dat si sa iau vitamina e de la biofarm. am inteles. maine e sambata nu e deschis la farmacie. abia luni o sa iau

#146
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
de asemenea am o stare de "lesin" al penisului fie-mi iertata exprimarea. si la nevoie chiar in timpul erectiei nu fuctioneaza. deci de prin aprilie stau in starea asta. as vrea o solutie si la asta ca nu mai pot

#147
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010
Buna din nou , vyctore , ma bucur ca te lupti pentru tine . Ma bucur ca ai decis sa vii in Bucuresti.
Cat despre penis... , pai si penisul e coordonat tot de creier , ori creierul tau e ... sub tratament.

#148
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
bineteles ca la asta m-am gandit si eu dar tot as vrea o solutie la problema penisului
am stabilit data exacta la care voi merge in bucuresti, va fi peste 3 saptamani. spuneti-mi spitalul 9 este acelasi cu obregia?

#149
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010
Da, Victor, asa se numeste in popor , spitalul nr 9.
De fapt , vei intra pe o alee. Pe stanga , cum intri este spital de neurologie (Bagdasar) si n-ai tu treaba cu el. Pe dreapta este Obregia , care e format din mai multe sectii

Si sectiile arata ca niste cladiri mici (la Obregia).

Sunt vro 14 sectii , sa nu te sperii

Doctorul pe care ti-l recomand e la sectia XII , din cate stiu

Numele lui ... nu cred ca am voie sa-l spun....

#150
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
De ce, e secret doctorul?

#151
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010

View Postlorelei20, on 06 iulie 2013 - 19:18, said:

SI DACA GRESESTE PASII CORECTI SUNT:
1. VORBESTI CU PARINTII
2. VORBESTI CU EL(pana cand iti da niste explicatii)
3. VORBESTI CU ALT DOCTOR(sau cu mai multi alti doctori)
4. VORBESTI CU O FARMACISTA CARE STIE CUM E CU TRATAMENTUL TAU
5. ITI IEI LUMEA IN CAP CA UN IRESPONSABIL SI OPRESTI TRATAMENTUL DUPA INDICATIILE UNEI PERSOANE DE PE FORUM SOFTPEDIA.

TU LA CE PAS AI AJUNS? ca nici cu ai tai nu ai vorbit serios.

Vorbesc eu serios:
Ce inseamna corect? Pasi corecti in raport cu ce? Unde este Estul si Vestul in aceasta problema (metaforic vorbind) ?

1. VORBESTI CU PARINTII ( care parinti , care mediu ?, ala predispozant?)
2. VORBESTI CU EL(pana cand iti da niste explicatii) (nu e cazul)
3. VORBESTI CU ALT DOCTOR(sau cu mai multi alti doctori) (asta incerc eu sa-l conving)
4. VORBESTI CU O FARMACISTA CARE STIE CUM E CU TRATAMENTUL TAU (glumesti ?)
5. ITI IEI LUMEA IN CAP CA UN IRESPONSABIL SI OPRESTI TRATAMENTUL DUPA INDICATIILE UNEI PERSOANE DE PE FORUM SOFTPEDIA (esti in eroare logica)

View PostJayBird, on 13 iulie 2013 - 01:27, said:

De ce, e secret doctorul?

Nu e secret , cum sa fie secret , e medic primar la sectia XII (sper sa nu gresesc...) la Obregia. Dar nu stiu care sunt regulile forumului....

#152
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Pai daca nu stii regulile forumului atunci de ce nu le citesti, trebuie sa fie vreun articol pe undeva care sa specifice daca ai voie sau nu sa divulgi numele felcerului de la Obregia...

Edited by JayBird, 13 July 2013 - 02:50.


#153
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View PostMata2, on 13 iulie 2013 - 01:21, said:

Da, Victor, asa se numeste in popor , spitalul nr 9.
De fapt , vei intra pe o alee. Pe stanga , cum intri este spital de neurologie (Bagdasar) si n-ai tu treaba cu el. Pe dreapta este Obregia , care e format din mai multe sectii

Si sectiile arata ca niste cladiri mici (la Obregia).

Sunt vro 14 sectii , sa nu te sperii

Doctorul pe care ti-l recomand e la sectia XII , din cate stiu

Numele lui ... nu cred ca am voie sa-l spun....

Pentru monment ar fi bine sa nu divulgi numele Doctroului.
Mata!Tot respectul!Oameni ca tine sint rari.

Quote

bineteles ca la asta m-am gandit si eu dar tot as vrea o solutie la problema penisului
Nu e important asta acum.
ps.Sper ca nu o vei dezamagi pe Mata,da?

#154
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Cred ca glumesti, penisul e mereu cel mai important!

#155
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
langa slatina e craiova/pitesti care au si acolo secti respectabile, daca tot nu ai bani de ce sa cheltui cu transp pana la B., si in slatina nu e alt cabinet la o policlinica ceva, ia-o treptat

#156
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostUlpiatraiana, on 13 iulie 2013 - 04:05, said:

Pentru monment ar fi bine sa nu divulgi numele Doctroului.
Mata!Tot respectul!Oameni ca tine sint rari.


Nu e important asta acum.
ps.Sper ca nu o vei dezamagi pe Mata,da?

tin sa te contrazic, treaba asta cu penisul ma aduce la o fustrare greu de stapanit

din cate stiu eu regulile forumului pe privat e voie cu nume si numere de telefon

#157
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013
Am realizat dupa 6 ani, ca sunt total incompetent ca sa conving un nebun sa devina normal psihic. Inseamna ca eu sunt cel nebun. Pur si simplu nu merge nici macar cu informatie mot-a-mot data de la cei mai celebri psihoterapeuti mondiali. Asa ca renunt la a mai posta pe aria asta nu cumva sa innebunesc mai rau decat sunt. Mai ales ca am constatat o anumita complicitate a moderatorilor, adica daca eu sunt agresat in mod parșiv si fac raport, nu se intampla nimic. Daca ma apar agresand la fel, sunt suspendat pe 7 zile si iau 3 puncte sanctiune. Ca sa asist ca pe perioada cat am lipsit unu "normal" vrea sa-i vanda la altu considerat "anormal" solutia de vindecate contra a douazeci de centi. Nu mai conteaza ca dolari centi sau eurocenti. S-a ajuns iar la coenzima Q, la cei de sunatoare, la rhodiolin, exact ca in vremurile bune ale ariei de psihiatrie de pe softpedia. Imi vine sa ma sparg de râs daca n-aș ști că nebunia e cu râs.

Edited by Oneiros, 13 July 2013 - 22:17.


#158
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
postul tau tot nu se incadreaza la subiectul pentru care am deschis threadul

#159
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
nelsonmandela am luat vitamina e de la biofarm. vreau sa spun ca aproape instant dupa ce am luat-o m-am simtit mai bine. ametelile de cap s-au redus, controlul corpului cu care aveam probleme sa imbunatatit, frica si nesiguranta pe care le simteam permanent s-au redus, memoria vad ca lucreaza ceva mai bine. bioseleniu zinc nu am gasit dar avand in vedere ca mi-ai dat un sfat bun cu vitamina e o sa caut si bioseleniu zinc. si o sa iti urmez sfaturile cu privire la ce face doctorul asta. cand o sa ajung la slatina o sa ii cer sa imi dea express trimitere pentru teste de celiaca, toxoplasma si restul.

ma deranjeaza enorm ca acest doctor nu mi-a zis despre ele si ca mi-a dat doar romparkin pentru picioare nu nimic pentru ametelile de cap.

#160
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 10.01.2012
[ http://img824.imageshack.us/img824/3946/pwp4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.lef.org/V...me-Lignans.html
http://www.now-2-u.c...tm?cat=Vitamins

Edited by NelsonMandela, 15 July 2013 - 13:40.


#161
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
cate pastile de vitamina e sa iau pe zi ? farmacista mi-a recomandat 2. iau 2 odata sau la distante de timp?

#162
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 10.01.2012
Poti sa le administrezi oricand, doar sa fie in timpul unei mese cu grasimi, eventual cu niste seminte crude de susan bine mestecate, ar fi ideal. Sunt care sustin ca trebuie doar 1 gelula de 100 UI /zi, altii iau chiar si 400 UI, parerile sunt impartite. In orice caz, alfa-tocoferolul inhiba activitea gama-tocoferolului, iar din punctul asta de vedere mai bine ar fi 2/zi, o zi da, o zi nu. In ziua pauza cauti surse de gama-tocoferol. Oricum, nu este ceva extrem de important, doar unul din mai multe aspecte de care trebuie sa tii cont.

Edited by NelsonMandela, 15 July 2013 - 14:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate