Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...
 

nume boala

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#127
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 10.01.2012

View Postvyctoras1985, on 10 iulie 2013 - 10:15, said:

am avut un timp niste crampe musculare ... intra la celiaca si celelalte?

Cu simptome din astea in primul rand ai putea sa te gandesti la ceva probleme cu magneziul şi calciul.

View Postvyctoras1985, on 10 iulie 2013 - 10:15, said:


cu vitamina e nu am de unde sa fac rost ca sunt intr-un sat nu e decat o farmacie.... pot lua vitamax sau produse de gen?
ma dau pe mancare cruda fara ulei asta pot face sa renunt la ulei


Este important in cazul tau sa administrezi omega 3 numai cu doze terapeutice de vit. E, nivelul stresul oxidativ este mai ridicat. Daca tot ce ai la dispozitie este farmacia din sat, poti lua vitamina E de Biofarm,
cutie din aia rosie. Chiar ar merita sa cumperi si BioSeleniu Zinc. Pe viitor trebuie sa dai din coate si sa cumperi prin posta tot ce ai nevoie, sunt produse care chiar ajuta cu adevarat.

Zaharul il excluzi pur si simplu, fara niciun regret. ca mai pui o lingurita de miere naturala intr-un ceai, nu ar fi o problema.

Daca locuiesti intr-un sat ai avantajul ca stai departe de stresul urban. Poate fi un avantaj enorm.
Crezi ca poti investi 500 de lei in analize ? niste rezultate pozitive ar schimba complet situatia ! Sunt cazuri în care odata ce a fost stabilit EXACT cauza reala a 'bolii psihice',
s-a renuntat complet la tratamentul 'pe viata' :)

#128
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
500 de lei e mult nu pot pur si simplu

#129
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 10.01.2012
ma refeream la setul complet care include si Toxoplasma. Dar o tai de pe lista si te costa maxim 200-250 de lei.
Fara o alternativa terapeutica serioasa nu are absolut nicio logica sa renunti la injectie. vei fi pus 'la cheie' ;)

Nu am retinut decat timp o faci.

#130
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
de peste 4 luni 2 pe luna

la ce te referi cu o alternativa terapeutica sanatoasa? la ce as putea sa iau ca sa elimin sevrajul sever?

#131
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 10.01.2012
Sigur, ajuta-ti organismul si te vei adapta mult mai usor.
Ar fi o idee sa mergi la injectie la 3 saptamani in loc de 2. Sigur, in timpul asta te pregatesti cu setul de analize, ca sa ai cu se il tragi la raspundere pe don' doctor. Retine, NIMENI nu are interesul sa iti spuna ce si cum trebuie sa faci. Ei traiesc din 'boala' ta.

Edited by NelsonMandela, 10 July 2013 - 18:50.


#132
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostNelsonMandela, on 10 iulie 2013 - 18:47, said:

Sigur, ajuta-ti organismul si te vei adapta mult mai usor.
Ar fi o idee sa mergi la injectie la 3 saptamani in loc de 2. Sigur, in timpul asta te pregatesti cu setul de analize, ca sa ai cu se il tragi la raspundere pe don' doctor. Retine, NIMENI nu are interesul sa iti spuna ce si cum trebuie sa faci. Ei traiesc din 'boala' ta.

aici sunt de acord ei traiesc din boala mea si ceea ce vor ei e doar sa mai ia un nebun si sa il arunce in celula

chiar acum o sa plec si daca gasesc deschi la farmacie iau vitamina e de la biofarm

#133
ignem-feram

ignem-feram

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.07.2013

View PostNelsonMandela, on 10 iulie 2013 - 09:12, said:

ce uleiuri folosesti la gatit ? Astea cu omega 6 vor amplifica vizibil orice reactie impotriva cuiva care te-ar agresa in vreun fel sau altul. Iar cand renunti la medicamente ai tendinta sa devii irascibil.
Cumpara niste vitamina E (doze marite, in medie 200 UI /zi), ulei de peste, dar cauta si surse vegetale. Nu stiu cati bani ai, dar as cauta niste produse de calitate, vitamine din surse naturale, nu chimicale sintetice din farmacii.
Daca (totusi) mai prajesti ceva, foloseste ulei de palmier nehidrogenat, sau in cel mai rau caz din turte de masline.

E bine sa tii hormonii de stres la un nivel cat mai scazut, deci evita carbohidratii (zaharul chiar il elimini). daca totusi mananci mai multi, o faci dupa efort. Este recomandat sa ai la indemana
un adaptogen cum este Rhodiola. 3 cps /luna (nu toate deodata) pot fi de mare ajutor cand esti intr-un moment critic.
Daca niste teste pentru boala celiaca (sau alta forma de intoleranta latenta), Giardia sau Toxoplasma ar iesi pozitivi,
poti sa il dai in judecata pe doctorul omnipotent si omniscient.

Astea sunt armele unui bărbat? fugi mă și te joacă în nisip.

să-ți spun armele mele, limba mea e o sabie cu 100 de tăișuri, ochii mei sunt ca para focului, la brâu port un stilet oțelit, scump, ori pe unde trec sunt tratat respectuos (de frica, evident), si daca as trai in USA, ar fi si mai bine, că în loc de stilet aș avea un revolver.

Daca nu ma crezi, putem proba tăria rodhiolinului tău cu stiletul meu.

View Postvyctoras1985, on 10 iulie 2013 - 19:04, said:

aici sunt de acord ei traiesc din boala mea si ceea ce vor ei e doar sa mai ia un nebun si sa il arunce in celula

chiar acum o sa plec si daca gasesc deschi la farmacie iau vitamina e de la biofarm

vezi ca e la farmacie spray cu pipi de pisică, cumpără-l si dă cu el in ochii celor dragi de acasa, ca sa vadă. că e doftorie pentru ochi, vorbesc serios, cum dai cu sprayul ala cum li se deschid ochii si vad tot

View PostNelsonMandela, on 10 iulie 2013 - 10:59, said:

[/size]
Cu simptome din astea in primul rand ai putea sa te gandesti la ceva probleme cu magneziul şi calciul.



Este important in cazul tau sa administrezi omega 3 numai cu doze terapeutice de vit. E, nivelul stresul oxidativ este mai ridicat. Daca tot ce ai la dispozitie este farmacia din sat, poti lua vitamina E de Biofarm,
cutie din aia rosie. Chiar ar merita sa cumperi si BioSeleniu Zinc. Pe viitor trebuie sa dai din coate si sa cumperi prin posta tot ce ai nevoie, sunt produse care chiar ajuta cu adevarat.

Zaharul il excluzi pur si simplu, fara niciun regret. ca mai pui o lingurita de miere naturala intr-un ceai, nu ar fi o problema.

Daca locuiesti intr-un sat ai avantajul ca stai departe de stresul urban. Poate fi un avantaj enorm.
Crezi ca poti investi 500 de lei in analize ? niste rezultate pozitive ar schimba complet situatia ! Sunt cazuri în care odata ce a fost stabilit EXACT cauza reala a 'bolii psihice',
s-a renuntat complet la tratamentul 'pe viata' Posted Image


N-ar fi mai buna o piatra de moara legata de grumazul celui care spune minciuni? Si sa fie aruncat in fundul mării?

Edited by ignem-feram, 10 July 2013 - 19:25.


#134
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 10.01.2012
Cea mai buna pedeapsa este sa le demonstrezi (mincinosilor) ca se poate si altfel. Daca mi-ai batut vreun apropo, te invit sa ma combati cu argumente ;)

#135
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
sa dus taicameo la astia de la slatina ca l-au chemat si iau zis ca nu ma lasa fara injectie ca la alt spital se poate numai dupa ce trec 3 injectii si atunci doar cu trimitere de la doctor
sa terminat totul
oricum eu imediat ce o sa fiu liber o sa caut sa plec din tara

considerati ca fiind ultimul meu post pe subiectul asta

#136
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Vrei sa-i spui ca l-ai fi ajutat daca ai fi castigat 20 de centi de pe urma lui? Foarte tare! Ar fi chiar amuzant daca nu ar fi atat de ridicol. Mie nu mi se pare deloc ca ai fost externat in stare "ameliorata" cum scrie in hartia aia scanata...

#137
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
oricum nu mai are rost daca doctorul asta e hotarat sa ma tina la spital. ce ar fi de facut acum sa imi spuneti ce medicamnte /alimente as putea lua contra ametelilor permanente de cap si care ma enerveaza cel mai mult ?

#138
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
daca lui ii e greu sa vada 5 min pe zi reclame si mie mie greu sa fac acelasi lucru; nu iti mai pierde timpul ca aici 99% din ce sa scris nu te ajuta cu nimic...

#139
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postaazz, on 11 iulie 2013 - 18:33, said:

daca lui ii e greu sa vada 5 min pe zi reclame si mie mie greu sa fac acelasi lucru;


lol si iar lol....

#140
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
ar fi bine sa ai un tel. mobil cu care sa inregistrezi noile experiente din spital, sa le faci poze noilor tai prieteni si sa ni le arati, daca te duce mintea ai putea sa inreg. dicutii cu tatal tau, medicul... si alte chesti

http://www.pcfarm.ro...ect.php?id=2291

Aici e internat Victoras:

#141
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postaazz, on 12 iulie 2013 - 16:46, said:

ar fi bine sa ai un tel. mobil cu care sa inregistrezi noile experiente din spital, sa le faci poze noilor tai prieteni si sa ni le arati, daca te duce mintea ai putea sa inreg. dicutii cu tatal tau, medicul... si alte chesti

http://www.pcfarm.ro...ect.php?id=2291

Aici e internat Victoras:
nu acolo e sectia primiri urgente slatina. acolo ma trimet inainte de a ma interna la spitalul de psihiatrie slatina aflat pe strada draganesti langa biroul armatei pentru recrutare

si totusi acum daca tot raman cu injectiile as vrea sa stiu ce pot lua ca sa imi treaca ametelile de cap si sa imbunatatesc activitatea creierului

#142
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
sesiunea free sa incheiat...., cum de mai intri pe net daca esti internat

#143
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,959
  • Înscris: 10.12.2006
Poate are si halucinatii.

#144
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 10.01.2012
Pai inainte ce ti-am scris, s-a schimbat ceva daca inca o sa mai faci injectie ? Da, medicamentele psihiatrice provoaca rezistenta la insulina, deci cu atat mai mult trebuie sa tii cont de alea.
Nu te mai invarti in jurul cozii. Cred ca am treaba in Slatina peste 2-3 luni, mergi la laborator sa faci analize ? Ti le achit integral, 200 de lei nu e mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate