Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 

Viata cu un copil

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
61 răspunsuri în acest subiect

#19
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.085
  • Înscris: 06.09.2012
Nu toti copiii cresc printre adulti?

#20
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.997
  • Înscris: 09.10.2011

Vizualizare mesajeStev, pe 24 iunie 2013 - 20:09, a scris:

Nu toti copiii cresc printre adulti?
Cand un adult se comporta ca retardatul printre copii, raspunsul e NU! Crescutul printre adulti ma refer la copiii tarati prin masina si cu care iesi la bere ca n-ai cui sa-i lasi, etc...

Vizualizare mesajKarhu, pe 24 iunie 2013 - 07:57, a scris:

Daaa, ce sa zic, foarte rece vreme la Bucuresti Posted image
Vreme rece si seaca in perioada scolara, in vacanta de vara n-am nevoie de ajutor.

Vizualizare mesajeu2013, pe 24 iunie 2013 - 14:34, a scris:

aha,mai esti si pedofil...
nevasta de ce nu-ti iei?
singura potentiala are deja doi draci, culmea unu de 8 si altul de 12, vara-miu are 10. Daca vreau sa cobor Hadesul pe pamant, trebuie sa le fac cunostinta.
Apreciez ca femeia nu reuseste sa-si educe copiii cum trebuie, in sensul autoritatii, eu vreau cum scrie in Biblie, vorba sa fie vorba si din ea sa nu se iasa. Asta e obligatoriu pt inscrierea in mafie.

Sunt lucruri care le apreciez, ea m-a invatat ca copilul trebuie sa le incerce pe toate, artele, sporturile, si sa invete tot ce la batranete nu poate, uite, eu nu stiu sa merg pe role, m-as apuca, dar posibilitatea de a zace in ghips nu-mi surade! Am zis la iarna sa inchiriez costum de Hockei, si sa ma risc!

Trebuie macar sa incerc sa fac ceva sa-i ofer un mediu mai bun decat parintii lui reusesc, nu cred ca pot asista nepasator la scufundarea lui in mediocritate.

Editat de Josef_Mengele, 24 iunie 2013 - 20:22.


#21
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.298
  • Înscris: 17.07.2012
Eu cred ca un liceu militar sau cu internat ar fi cea mai buna solutie.

#22
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 15.10.2006

Vizualizare mesajJosef_Mengele, pe 24 iunie 2013 - 20:18, a scris:

...Daca vreau sa cobor Hadesul pe pamant,...
Hadesul se urca, nu se coboara pe pamant Posted image

#23
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.791
  • Înscris: 23.09.2011
Mengele vezi ce inclinatii are dak ii place cartea axeaxa-l pe un anumit profil dak nu incearca sa il orientezi spre sport  la un club sau in viitor la un liceu sportiv ,desi nici cu cartea nu prea faci treaba in viata(stiu ca  voi fi contrazis aici de multi)  si nici cu sportul (doar in cazul in care e de performanta ) dar oricare din acestrea 2 sa il cizeleze ca om si sa il scape din mediul de taranism.
Spui ca ai lui nau bani nici de o para chioara,, naspa , nu poti nici pe banii tai (chiar dak ti-ai permite) sa cresti un copil (viata e scumpa tare in ziua de azi).

#24
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.997
  • Înscris: 09.10.2011

Vizualizare mesajGeorgeIancu, pe 24 iunie 2013 - 22:06, a scris:

Mengele vezi ce inclinatii are dak ii place cartea axeaxa-l pe un anumit profil dak nu incearca sa il orientezi spre sport  la un club sau in viitor la un liceu sportiv ,desi nici cu cartea nu prea faci treaba in viata(stiu ca  voi fi contrazis aici de multi)  si nici cu sportul (doar in cazul in care e de performanta ) dar oricare din acestrea 2 sa il cizeleze ca om si sa il scape din mediul de taranism.
Spui ca ai lui nau bani nici de o para chioara,, naspa , nu poti nici pe banii tai (chiar dak ti-ai permite) sa cresti un copil (viata e scumpa tare in ziua de azi).

Trebuie sa le incerce pe toate, nu poti face carte fara sport. Cand eram in generala alergam, a 7-a a 8-a ma duceam pe ghencea si bagam ture de stadioane mici...
In liceu jucam tenis, am jucat odata cu o tipa, tenismena de performanta si am batut-o, ce-i drept ca nu stiam cine e, eram pasionat de tenisul jucat de mine, nu de altii.
Ciclismu a fost ceva pasager... Acum imi place innotul, desi nici de la vechile pasiuni nu m-as da batut.

Matematica dezvolta creierul, trebuie sa citeasca literatura sa-si dezvolte imaginatia. Nici cantatul cu chitara nu e rau, in liceu am avut gagica muzicanta, cantareata, sau cum se mai zice, orice alt instrument e bine venit, chitara electronica si bas mi-ar fi placut sa stiu, sa unduiesc metalul ca in topitorie, si sa-mi fac inima sa bata in pereti, si pianul e bine venit, tin minte cat m-am chinuit sa invat fur elise, si ca am invatat intr-o zi Bohemiam Rhapsody la pian. Dintr-a 6-a pana acum 5 ani eram fan queen.
N-am ajuns muzician, dar altfel imi suna o nota de pian! Si oricand pot canta love of my life, cel putin chitara, da nici vocal nu-mi e rusine, desi am probleme cu sincronizatul. N-am luat lectii de canto!

Ca nu faci nimic cu cartea e una, dar fara nu speli decat podele. Exceptiile confirma regula.

Editat de Josef_Mengele, 24 iunie 2013 - 23:27.


#25
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.737
  • Înscris: 07.05.2012
Mengele , de ce vrei tu sa strici copilu ala de cap ???
Lasa-l la tara, ca poate veni in Bucuresti la liceu, nu din cls V-a.
Cu tine nu-i in siguranta oricum.

#26
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.997
  • Înscris: 09.10.2011

Vizualizare mesajariadna_12, pe 25 iunie 2013 - 08:00, a scris:

Mengele , de ce vrei tu sa strici copilu ala de cap ???
Lasa-l la tara, ca poate veni in Bucuresti la liceu, nu din cls V-a.
Cu tine nu-i in siguranta oricum.
Pai eu vreau liceul sa il faca in Germania. Si s-ar putea sa vina la scoala profesionala in bucuresti la ce carte se face la scoala si la ce parinti batuti in cap are.

#27
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007

Citat

Copiii ce cresc printre adulti sunt mult mai inteligenti si mai tupeisti in sensul bun al cuvantului adica in interactionarea cu un adult

Roag-o pe roua sa-ti explice despre asta.

#28
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.924
  • Înscris: 21.04.2011

Vizualizare mesajRiver_Song, pe 24 iunie 2013 - 21:05, a scris:

Eu cred ca un liceu militar sau cu internat ar fi cea mai buna solutie.

De la 10 ani?

Vizualizare mesajariadna_12, pe 25 iunie 2013 - 08:00, a scris:

Mengele , de ce vrei tu sa strici copilu ala de cap ???
Lasa-l la tara, ca poate veni in Bucuresti la liceu, nu din cls V-a.
Cu tine nu-i in siguranta oricum.
Sunt singura care crede ca Mengele ar fi un "parinte" semnificativ mai bun ca media?

#29
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.085
  • Înscris: 06.09.2012
Din cate se pare, cam da.Posted image

#30
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007
In primul rand copilul are nevoie de mama.Mengele insoara-te!Cam ce fel de sotie ti-ai dori?Care-i tiparul tau de sotie ideala pentru tine?

#31
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.924
  • Înscris: 21.04.2011

Vizualizare mesajeu2013, pe 25 iunie 2013 - 12:02, a scris:

orice copil are nevoie de parinti si de alti copii cu care sa se joace,nu de adulti,asta stie orice idiot,numai handicapatii astia de aici de pe sit nu stiu si ``ii vor binele``...

Un copil are nevoie sa interactioneze si cu alti adulti (nu ma refer aici la figurile de autoritate din viata lui, cum sunt profesorii), nu numai cu familia si cu alti copii.

Editat de catalina1, 25 iunie 2013 - 12:25.


#32
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.737
  • Înscris: 07.05.2012

Vizualizare mesajJosef_Mengele, pe 25 iunie 2013 - 09:40, a scris:

Pai eu vreau liceul sa il faca in Germania. Si s-ar putea sa vina la scoala profesionala in bucuresti la ce carte se face la scoala si la ce parinti batuti in cap are.

noroc cu tine !
vai de steaua lui !

Vizualizare mesajcatalina1, pe 25 iunie 2013 - 10:08, a scris:


Sunt singura care crede ca Mengele ar fi un "parinte" semnificativ mai bun ca media?

esti mai naiva de la canicula.

#33
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.924
  • Înscris: 21.04.2011
Imi poti spune concret de ce ar fi un parinte atat de ingrozitor?

#34
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.737
  • Înscris: 07.05.2012
citeste-i topicele deschise in ultimele 6 luni, oricare din ele.
nu-i pe craca lui !

#35
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.997
  • Înscris: 09.10.2011

Vizualizare mesajeu2013, pe 25 iunie 2013 - 12:02, a scris:

copilul are mama si tata...nazistu` e caz penal si vrea sa-l rapeasca de la parinti....
Va avea si mama si tata, dar care vor veni in vizita. Mediul parintilor este la tara, mediul lui poate fi lumea intreaga.

E strict legat de educatie, nu de parinti, si educatie nu se mai face la tara. Daca au ajuns juma de clasa sa faca meditatii platite cu invatatorul intr-a 4-a, situatia e dramatica. Si sunt mult in urma cu materia...
Eu am trait invatamantul dezastruos romaniesc, cu profesori partiali, si parinti crescuti in Germania si in comunism, care credeau ca nu se da spaga, si desi la capacitate am luat 10 la mate, media 5-8 a fost de 7, ca nu faceam meditatii... etc.
La liceu n-am intrat la liceul dorit cu o sutime, ultimul admis avand o sutime peste mine.

Totusi invatamantul anilor 90 era mult peste cel actual.


Copiii deja nu prea se mai joaca, tehnologia fiind prietenul lor cel mai bun. Ce copii are la tara, violenti si cu o educatie precare. In capitala, pe langa colegii de scoala, poate sa se joace cu colegii de la eventualele sporturi de echipa, oricum de la 10 ani nevoia de joaca scade si se indreapta spre individualismul ce caracterizeaza societatea. Omul si masina!

Parintii nu sunt in posibilitatea de a refuza, pt ca daca refuza acum, le e teama ca peste 5 ani cand isi vor trimite odrasla la liceu, sa nu fie nevoiti sa o trimita la liceele agricole cu 0 promovabilitate la BAC din Corabia.

Editat de -Diana-, 25 septembrie 2013 - 18:47.


#36
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.737
  • Înscris: 07.05.2012
de ce vrei tu sa-i porti de grija ??
ce te minca ??

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate