Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

ridicare masini tipic romanesc

- - - - -
  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#127
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Stand la curte, pateam sa nu mai pot iesi din garaj datorita cimpanzeilor ce parcau in fata portii, Vicleanu m-a scapat de impuns cauciucurile si pandit posesorii cu robinetul in parcare sa le dau cep. Amenda 25 milioane, un apel la politia locala, si le-o si ridica!

Dupa ce ma asigur ca sclavii au primit amenda, parca plec bucuros cu taxiul, mi se insenineaza fruntea....

View PostAl3csutzul, on 03 august 2013 - 23:44, said:

ce om retardat, din cauza astora ca voi ,cu bmw-uri din `77 urlatoare de manele nu progreseaza tara !  S-a trezit maimuta ca nu`i convine ceva si gata sa sara la masina omului pentru ca ghici ce ,atat il duce capu !
Zilele trecute am surprins un Constantean ducandu-se cu avand proletar inspre masina mea ridicandu-mi stergatoarele, am bagat boxul pe degete si m-am dus dupa el. A intrat intr-o scara, i-am dat un croseu de a cazut trasnit dand cu prostul de ciment. M-am suit in masina si am degajat terenul!

#128
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Stai calm, doctorul e bun! Vezi ca nu te aresteaza nimeni si nu te leaga la maini?

#129
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

View PostJosef_Mengele, on 05 august 2013 - 02:21, said:

Stand la curte, pateam sa nu mai pot iesi din garaj datorita cimpanzeilor ce parcau in fata portii, Vicleanu m-a scapat de impuns cauciucurile si pandit posesorii cu robinetul in parcare sa le dau cep. Amenda 25 milioane, un apel la politia locala, si le-o si ridica!

Dupa ce ma asigur ca sclavii au primit amenda, parca plec bucuros cu taxiul, mi se insenineaza fruntea....

Zilele trecute am surprins un Constantean ducandu-se cu avand proletar inspre masina mea ridicandu-mi stergatoarele, am bagat boxul pe degete si m-am dus dupa el. A intrat intr-o scara, i-am dat un croseu de a cazut trasnit dand cu prostul de ciment. M-am suit in masina si am degajat terenul!

cam mult pentru un stergator ridicat dar e ok depinde de situatie :) , si eu am mai ridicat stergatoarele vecinilor dar, doar atat..ridicate pentru ca imi blocau iesirea din parcare , neasteptandu-ma ce-i drept sa cad secerat prin scara blocului !

#130
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006

View PostJosef_Mengele, on 05 august 2013 - 02:21, said:

Zilele trecute am surprins un Constantean ducandu-se cu avand proletar inspre masina mea ridicandu-mi stergatoarele, am bagat boxul pe degete si m-am dus dupa el. A intrat intr-o scara, i-am dat un croseu de a cazut trasnit dand cu prostul de ciment. M-am suit in masina si am degajat terenul!

Ce o sa faci acum daca a murit proletarul si tu inca nu stii? ntz ntz ntz. Bai, eu pe voi nu pot sa va inteleg sa mor eu.

#131
Demmon

Demmon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.02.2006

View Posttest_driver, on 07 august 2013 - 22:49, said:

View PostJosef_Mengele, on 05 august 2013 - 02:21, said:

Zilele trecute am surprins un Constantean ducandu-se cu avand proletar inspre masina mea ridicandu-mi stergatoarele, am bagat boxul pe degete si m-am dus dupa el. A intrat intr-o scara, i-am dat un croseu de a cazut trasnit dand cu prostul de ciment. M-am suit in masina si am degajat terenul!
Ce o sa faci acum daca a murit proletarul si tu inca nu stii? ntz ntz ntz. Bai, eu pe voi nu pot sa va inteleg sa mor eu.
Tu-l crezi? :)
Mitomanie parca-i zice.

#132
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
mengele nu minte! Dupa ce i-a dat cu boxu', la fiert intr-un cazan si i- a luat scheletul. Cica acum are scrumiera din tigva de sofer constantean...

#133
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,076
  • Înscris: 06.04.2007
Uite un alt handicapat care a blocat prima banda spre dreapta.
Nu i-ai ridica masina pe sus?

Imi vine sa iau Dacia veche de acasa sa fac niste strecurari fortate, nesimtire curata. La nici 10 metri erau locuri multe de parcare.

Taranu p...lii, are si cui, tracteaza faneturi

Attached Files

  • Attached File  1''.JPG   182.96K   49 downloads

Edited by Octavian___, 12 August 2013 - 20:35.


#134
aka_razvan

aka_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.12.2008

View PostKR_MAN, on 09 august 2013 - 19:31, said:

mengele nu minte! Dupa ce i-a dat cu boxu', la fiert intr-un cazan si i- a luat scheletul. Cica acum are scrumiera din tigva de sofer constantean...

...si din pielea lui si-a facut un abajur de veioza*

* vezi topicul inchis:
http://forum.softped...-de-corp-umane/

Edited by aka_razvan, 12 August 2013 - 20:55.


#135
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006
Eu as cumpara o masina puternica, foarte puternica, de fix 3499kg cu lama in fata si i-as ridica pe toti imbecilii si dobitocii care merg pe banda a 2a paralel cu cel de pe banda unu si cu aceeasi viteza de 60 km/h in afara orasului. Deja sunt exasperat, de multe ori ma lipesc pur si simplu de spatelele lor, si imi vine sa intru in ei, desi ei au niste coji de masini iar eu umblu cu una noua si scumpa. Dar deja NU MAI SUPOOORT. Asta intra si la cine m-a enervat azi.

am uitat sa mentionez ca drumul e gooool si in fata si in spate de cele mai multe ori, doar o bariera pe tot sensul de doua masini. Si nu au nici o reactie nici la flash nici la nimic, deja mi-e frica sa nu ard xenoanele la cate flashuri dau uneori. Deh, si eu cocalar din punctul unora de vedere.

#136
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View PostAl3csutzul, on 05 august 2013 - 11:33, said:


cam mult pentru un stergator ridicat dar e ok depinde de situatie Posted Image , si eu am mai ridicat stergatoarele vecinilor dar, doar atat..ridicate pentru ca imi blocau iesirea din parcare , neasteptandu-ma ce-i drept sa cad secerat prin scara blocului !
Sunt cateva lucruri pe care nu le suport, efectiv vad negru in fata ochilor.

Agresivitatea altora, claxon, flash, as interzice claxonul si flashul pe masinile unora, ridicatul stergatorului il consider ca urinatul pe masina, din partea cainilor tinuti de lesa!

Din Constanta a mai fost o scena, in care unul a batut-o pe o tipa, si barbasu i-a vandalizat masina aluia, si tot barbasu a fost prins de camera video, ranile alia fiind superficiale si filmarea aparuta nu e relevanta, mie imi pare ca ea da intai in tip, si ala ii aplica croseul clasic dizlocand mandibula, vorba vine, ce pumn e ala intr-o femeie daca nu cade secerata la pamant, nu esti barbat!

Si in instanta, daca te bate unu ca i-ai ridicat stergatorul, se considera ca gest de agresiune, si respectivul poate motiva ca a intervenit pt impiedicarea distrugerii bunului, considerand ca ii rupe stergatorul si ca urmeaza geamurile, oglinzile!

Va recomand sa va cumparati parcare privata, sa o ingraditi cum se cuvine, sau sa apelati la politie pt parcarile publice, daca nu aveti capul de tinichea!

#137
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006
Faptul ca ai mers dupa el in scara blocului nu presupune ca ai impiedicat distrugerea bunului. Desi uneori imi plac ideile tale radicale, de data asta continui sa o dai in bara, Oricum, cu fapta asta, fie imaginara fie reala, ma face sa-mi schimb radical parerea despre tine. Esti un alt cocalar care viseaza/face numai gaozarii si mai esti si mandru de tine. Ce zici daca mi se pare ca te blochez odata si ca sa fiu sigur iti las un numar de telefon sub stergator, ma dai cu prostu de pamant?

#138
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Se pare ca ridicarea masinilor a devenit ilegala in sectoarele 4 si 6.
sursa

Edited by TIC, 05 December 2013 - 09:30.


#139
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Ce bine, ca nu mai trebuie sa blochez pe altii parcati cand am o treaba scurta... opresc banda 3 am grija la traversare, si-mi fac treaba.

#140
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostJosef_Mengele, on 07 decembrie 2013 - 12:00, said:

Ce bine, ca nu mai trebuie sa blochez pe altii parcati cand am o treaba scurta... opresc banda 3 am grija la traversare, si-mi fac treaba.

numai ai grija sa nu te urmareasca unul cu boxul pe mana. :)

#141
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Cred ca te-ai prins ca invitam lumea la protest. La noi in tara din pacate exista 2 extremitati, ori ii ridicam pe toti, si daca parcheaza legal, si ilegal, si daca deranjeaza, si daca nu, si eventual desfintam parcarile si punem stationarea interzisa peste tot, ca sa fim siguri ca avem ce ridica.
Fie nu mai ridicam pe nimeni, nici daca o lasa in mijlocul drumului!

View Postxtremdriving, on 07 decembrie 2013 - 13:13, said:

numai ai grija sa nu te urmareasca unul cu boxul pe mana. Posted Image
Asta asa e, ai dreptate... las si eu mai incet sa ma depaseasca lumea si ma furicesc repede pana vine valul de masini.

Edited by Josef_Mengele, 08 December 2013 - 13:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate