Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?
 Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...
 Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...
 Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?
 

ridicare masini tipic romanesc

- - - - -
  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#109
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Posttfmercedez, on 02 iunie 2013 - 16:23, said:

Pai in grecia, ce am vazut eu ca umba politistul cu cate un dorel cu surubelnita in mana, si dadea jos numerele unor masini parcate frumos paralel cu bordura, dar pe trotuar..   Si daca blochezi o poarta, se poate muta masina la cea mai apropriata parcare libera, unde poate sa-i puna cacat d'ala galben pe roata sau sa ii ia numerele, etc, amenda se poate da si fara sa semnezi PV, cum este in cazul camerelor video.  Dar de ce sa fii uman.. cand poti sa o duci la mama dracului, in afara orasului?  
Poate i se nazare unuia sa parcheze asa la trolling, o rabla vechie , si sa puna o bomba in ea.. sa o detoneze cand o ridica doreii..
Rahat, as merge fara numere pana in Romania, cine dracu isi verifica numerele cand se urca in masina?

View PostTIC, on 25 iulie 2013 - 15:52, said:

Da, cred ca pana la urma tine doar de oameni, oamenii de rand, care ar trebui sa-i puna pe fuga pe nenorociti. Ca primaria ii acopera!

Vai de capul lor, politistilor din primul clip!!!
Oamenii de rand vor sa mearca pe trotuar fara sa ocoleasca cazanele tuturor flamanzilor, si pe trotuare ca in palma, nu farmitate si pline de gropi ca a parcat taranul ca la masa pe ulita si le-a stricat. Ce nu pricep idiotii cu covrig in mana, e ca pe trotuare merg pietonii, nu parchiaza cimpanzeii!

#110
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006

View Postfilipxxx, on 26 iulie 2013 - 17:43, said:

@test_driver Hai ca nici la nemti nu sunt amenzile "gratis" 5e cum zici. Am luat amenda in Koln pt ca mi-a expirat timpul de parcare 60E, norocul meu e ca abia expirase de mai putin de 5 minute si si-a facut parcagiul mila ca m-a vazut turist cu DSLR-ul de gat fara o boaba de germana in vocabular si a aruncat PV-ul. Posted Image

Atat am luat, nimic mai mult. Ma crezi bine, nu ma crezi... la fel de bine. Am zis stutgart

#111
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,821
  • Înscris: 06.09.2004

View PostAl3csutzul, on 28 mai 2013 - 21:01, said:

voi ce parere aveti ? e corect sa-ti confiste masina de parca as fi omorat pe cineva ,fara ca macar sa te lase sa-ti iei documentele sau ce alte prostii mai ai in acea masina?
ca e o prostie sa-ti lasi toate actele si toti banii in masina... no offense   :)

#112
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,088
  • Înscris: 06.04.2007
Si la astea doua le-as face ceva, stiu ca erau doua pt ca eu am facut poza, jos e un salon de bronzare, au venit sa se bronzeze fetele, a se vedea si nr de inmatriculare de la Pejo...
Ma rog...si loganu ala de taran, dar nu se pune, macar e parcat ok.

Attached Files



#113
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013
octavian get a life!

#114
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006
Octavian are dreptate, cum pot fi 3 locuri de parcare ocupate de 2 masini mici? E incredibil. Asta merge la femei la volan. Dar am vazut si barbati "smecheri"

#115
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013

View Posttest_driver, on 03 august 2013 - 07:56, said:

cum pot fi 3 locuri de parcare ocupate de 2 masini mici? E incredibil.
cum pot fi zeci de locuri de parcare ocupate de 0 masini? doar fiindca unii se cred prorietari pe locu de parcare pentru 1 milion pe an...Posted Image

#116
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View Postmirceaiosip, on 03 august 2013 - 11:48, said:

cum pot fi zeci de locuri de parcare ocupate de 0 masini? doar fiindca unii se cred prorietari pe locu de parcare pentru 1 milion pe an...Posted Image
Cine stie, poate unii inca spera ca vor castiga la Lotto si vor avea bani sa plateasca timbrul auto, si din ce le mai ramane sa-si ia o masina.
Sau poate se asteapta sa subinchirieze, sa mai scoata si el vreun milion pe an.

#117
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,271
  • Înscris: 24.01.2008

View Postmirceaiosip, on 03 august 2013 - 11:48, said:

cum pot fi zeci de locuri de parcare ocupate de 0 masini? doar fiindca unii se cred prorietari pe locu de parcare pentru 1 milion pe an...Posted Image
Omule, nu-s absurd, nu ma deranjeaza ca parcheaza altul pe locul meu cand sunt plecat.  Dar sa lase un nr de telefon in geam, sa-l pot suna cand ma intorc, si sa vina sa-si mute masina, dupa ce-l sun, cat timp fumez eu o tigara.  Ca de-aia platesc locul ala, ca sa am loc asigurat.  Eu, nu el.  Nu am dat eu legea, nu am stabilit eu tariful*.  Nu m-am suparat niciodata cand am gasit locul ocupat in conditiile astea.  La fel procedez si eu cand ma duc prin alte parti si sunt parcari de resedinta.  Si, la fel, nu s-a suparat nimeni.  M-au sunat, in maxim doua minute am fost jos si-am mutat masina.

Iar sa parchezi asa, pe doua locuri, e nesimtire crasa.  Indiferent ca-s locuri platite sau nu.


*Altfel va dati cu curul de pamant ca nu se respecta legea.  Asta pana vine si randul vostru s-o respectati, iar asta nu va avantajeaza.   :death:

Nu-ti convine legea asta ?  Fa ceva s-o schimbi !  Du-te la deputatul tau, fa o petitie, fa revolutie si schimba guvernul...  habar n-am.  Deocamdata, cat e in vigoare legea, asta e situatia.

#118
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013

View PostBarboso, on 03 august 2013 - 13:04, said:

Nu-ti convine legea asta ?  Fa ceva s-o schimbi !  Du-te la deputatul tau, fa o petitie, fa revolutie si schimba guvernul...  habar n-am.  Deocamdata, cat e in vigoare legea, asta e situatia.
nu e mai simplu sa ma doara undeva de o lege tampita, si pur si simplu sa o ignor?Posted Image

#119
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,271
  • Înscris: 24.01.2008
Succes la platit ignorat amenzi, cand o sa te gasesc pe locul meu !

#120
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013

View PostBarboso, on 03 august 2013 - 18:19, said:

Succes la platit ignorat amenzi, cand o sa te gasesc pe locul meu !
e locul primariei ma mare proprietar!!!
care o sa stiu unde e...poate pateste singura ta avere(un kkt de masina) ceva...Posted Image

Edited by mirceaiosip, 03 August 2013 - 18:37.


#121
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,271
  • Înscris: 24.01.2008

View Postmirceaiosip, on 03 august 2013 - 18:36, said:

1. e locul primariei ma mare proprietar!!!
2. care o sa stiu unde e...poate pateste singura ta avere(un kkt de masina) ceva...Posted Image
1. Geniule, nu conteaza proprietarul.  Cand inchiriezi legal ceva, poti dispune de el ca si cum ar fi al tau.
Nu-l poti instraina / modifica, in rest ai aceleasi drepturi.

2. Nu-i problema, am CASCO fara franciza si masina la schimb. Posted Image
Stiu ca-i plina lumea de idioti.

Edited by Barboso, 03 August 2013 - 18:46.


#122
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,850
  • Înscris: 15.08.2008

View Postmirceaiosip, on 03 august 2013 - 18:36, said:

care o sa stiu unde e...poate pateste singura ta avere(un kkt de masina) ceva...Posted Image

Wooow.... ce cuvinte mari :roflmaofast:
Din spatele unei tastaturi, evident :puke:

#123
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,271
  • Înscris: 24.01.2008
Normal, ca oo sa discuti cu proprietarul...  in alta viata !   :death:

#124
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

View Postmirceaiosip, on 03 august 2013 - 18:36, said:

e locul primariei ma mare proprietar!!!
care o sa stiu unde e...poate pateste singura ta avere(un kkt de masina) ceva...Posted Image

ce om retardat, din cauza astora ca voi ,cu bmw-uri din `77 urlatoare de manele nu progreseaza tara !  S-a trezit maimuta ca nu`i convine ceva si gata sa sara la masina omului pentru ca ghici ce ,atat il duce capu !

Edited by Al3csutzul, 03 August 2013 - 23:44.


#125
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006
Nu are BMW din 77.Daca avea d-ala nu era maimuta. Cam de prin anii 80 sunt ligheanele. Alea mai vechi sunt masini de colectie, prea putini au asa ceva.

#126
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,271
  • Înscris: 24.01.2008
Asta cam asa este.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate