Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 

Decizie de impunere Casa nationala de asigurari de sanatate pentru 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
garbiny

garbiny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.07.2010
Buna ziua,
Am primit de la Casa nationala de asigurari de sanatate o decizie de impunere referitoare la obligatiile de plata restante pentru anul 2011.Nu am avut asigurare de sanatate in 2011 si nici nu am beneficiat de nici un serviciu medical,nu am avut venituri salariale ,din ajutor de somaj sau din pensii mai mici de 740 ron iar decizia de impunere se leaga de declaratia pentru anul 2011 prin care am declarat ca singurele venituri cele obtinute din investitii (transferul de titluri de valoare-actiuni).Conform Codului Fiscal cu normele valabil in 2012-Titlul IX-2 ;capitolul III ;Art 296-27 apare acest tip de impunere dar se scrie clar ca: prevederile acestui capitol se aplica din 1 iulie 2012. Nu exista in Codul Fiscal pe 2011 (la care ar trebui sa faca referire decizia de impunere) vreo specificatie ce ar face posibila acesta decizie.
Am dreptate?
  Multumiri anticipate pentru raspuns.

#2
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View Postgarbiny, on 30 aprilie 2013 - 13:20, said:

Nu exista in Codul Fiscal pe 2011...
Dar Legea 95/2006 actualizată în 2012 la art. 257 nu te vizează?
Ba da...Şi ţi-au calculate pe baza „...dar nu mai puţin de un salariu de bază minim brut pe ţară, lunar”.

Edited by Mircel, 30 April 2013 - 14:56.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate