Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...
 Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...
 

Achiziție domeniu

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
The-Hobbyist

The-Hobbyist

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 01.01.2011
Mă gândeam să-mi deschid un site pe platformă wordpress. Mi-au venit câteva idei, dar nu s-au conturat în ceva concret. Totuși, pentru a materializa ideile astea aș avea nevoie de un site cu care să experimentez. Știu că pot face asta local cu WampServer, dar parcă e mai intersant să fie online și să pot avea un feedback cât de cât.

Deocamdată am hosting asigurat, dar nu prea mă pricep la domenii. Am avut un domeniu gratis co.cc, dar văd că au închis serviciul. Am încercat la dotfree și acolo încă se „pre-înregistrează”... Alte domenii gratis care să nu fie bătătoare la ochi nu prea am văzut.
Are ceva legătura dacă înregistrez domeniul în România sau nu? M-am gândit la .info și presupun ca înregistrând în România, accesul la site e mai rapid. Am găsit câteva siteuri românești care oferă atât hosting cât și domenii. Majoritatea dau .info la vreo 10€.
Fiind necunoscător, aș aprecia niște sfaturi. Ce sugestii de site-uri de încredere aveți? Dar despre hosting? În general au toate uptime bun? Unde sunt oferte mai bune?

Problema e că mai departe de a întreține un blog personal nu prea m-am aventurat. Am ceva cunostințe de webdesign, dar minime... cam ce mi-a rămas de la liceu( html, css, php, mysql), dar prea puțin. Se subînțelege că n-am avut treaba cu achiziționarea unui domeniu până acum.

(EDIT) Apropo, care-i toată treaba cu resellingul? n-am înțeles prea bine subiectul ăsta...

Editat de The-Hobbyist, 09 februarie 2013 - 13:41.


#2
marmoota

marmoota

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 09.09.2007
Dupa parerea mea, ar trebui sa iti iei un domeniu deoarece nu este scump si altfel este vazut un site cu domeniu cumparat fata de un site cu domeniu gratis. Chiar la ExpertHost e o promotie cu 4.90 eur un domeniu .com vezi aici: promotie .com.

P.S.: .info e 5 eur

Editat de marmoota, 09 februarie 2013 - 18:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate