Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 

Allview Speed City

- - - - -
  • Please log in to reply
271 replies to this topic

#217
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Am momente in care ma gandesc de ce cumpara lumea tablete chinezesti - apoi imi dau seama ca petardele astea fac si un lucru bun - mai trag piata in jos - se ieftinesc produsele.
http://www.mygarage....at-tableta.html

#218
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Pana la urma nu te poti tu duce la orice magazin Altex cu tableta si garantia ? Trebuie sa te programeze ei ? Sau nu stiu de ce nu incerci sa suni direct la Allview si sa le expui problema.

#219
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,541
  • Înscris: 16.03.2011
Pai te duci degeaba la altex,il duci la un setvice allview.

#220
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Pai atunci e simplu: Suni la Allview, au departament de garantie, le spui ca ai sa le trimiti o tableta defecta in garantie, ei iti trimit Cargus-ul dupa tableta si cu asta basta. Tableta trebuie sa o trimiti inapoi in cutia originala, cu toate accesoriile, copie dupa factura, certificatul de garantie in original si o descriere a problemelor aparute la tableta. Cel putin la mine acesta a fost procedeul cand am trimis tableta mea la ei.

#221
sebi_solo

sebi_solo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.02.2013

 AwkwardMe, on 26 decembrie 2013 - 17:29, said:

Nepotul meu are un allview de ani de zile. A trecut prin multe tableta asta. . . tranteste cu ea de pamant, iar acum iarna sta mai mereu pe jocuri. Desi este plina de zgarieturi inca functioneaza ca-n prima zi.
Imi poti da un link catre acel nexus 7 la 600 lei? sub 900-1000 lei nu se gaseste. De 3 ori mai scumpa decat un allview.
Dupa cum am spus, in opinia mea allview produc tablete accesibile. Nu zic ca sunt tablete de top, dar au si ele publicul lor.

Am o tableta allview din august si sub nici o forma nu sunt fanul lor.
Dupa nici 5 luni bateria s-a umflat atat de tare incat am desfacut tableta pentru a o scoate de teama sa nu explodeze.
Culmea e ca acum 1 luna bateria era ok, tinea aproape 3 ore. Problemele au  aparut deodata. Tableta se inchidea cu bateria pe la 60%.
Bateria este problema acestor tablete, in rest a-s putea spune ca sunt ok la pretul lor.
Oricum nu o sa mai cumpar nimic de la allwiew pana nu pana nu rezolva aceasta problema cu bateriile care sunt convins ca apare la toate tabletele acestei firme. Mai bine zis tabletele care le iau ei din China si le pun sigla Allwiew pe ele.

#222
pqker

pqker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.12.2012

 MAVERICK_SS, on 28 decembrie 2013 - 18:59, said:

Pai atunci e simplu: Suni la Allview, au departament de garantie, le spui ca ai sa le trimiti o tableta defecta in garantie, ei iti trimit Cargus-ul dupa tableta si cu asta basta. Tableta trebuie sa o trimiti inapoi in cutia originala, cu toate accesoriile, copie dupa factura, certificatul de garantie in original si o descriere a problemelor aparute la tableta. Cel putin la mine acesta a fost procedeul cand am trimis tableta mea la ei.
Dar tu de unde ai luat tableta? de la allview sau alt magazin?
Mi-o primesc chiar daca e luata de la altex?

#223
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Nu au de ce sa nu o primeasca, dar poti sa ii intrebi cand suni. Oricum, tableta tot la ei ajunge. In cazul meu e o situatie mai speciala in sensul ca am castigat tableta si am primit factura cu 0 lei chiar de la Allview.

#224
pqker

pqker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.12.2012

 MAVERICK_SS, on 28 decembrie 2013 - 22:38, said:

Nu au de ce sa nu o primeasca, dar poti sa ii intrebi cand suni. Oricum, tableta tot la ei ajunge. In cazul meu e o situatie mai speciala in sensul ca am castigat tableta si am primit factura cu 0 lei chiar de la Allview.
ok, multumesc de sfat :)
Norocosule!

#225
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,541
  • Înscris: 16.03.2011
Sunt telefoane de top la care se umfla bateria. Eu am un w910 i de 5 ani si bateria e intacta. produsele sunt slabe calitativ astazi

#226
pqker

pqker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.12.2012

 MAVERICK_SS, on 26 decembrie 2013 - 21:09, said:

Am inteles. Eu ma refeream la faptul ca cei de la garantie nu au ce sa iti comenteze chiar daca tu le povestesti toate acestea. Nu ai schimbat softul, nu ai desfacut tableta, nu e vina ta ca tableta a luat-o razna.
Tie cat ti-au tinut tableta?

#227
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
O saptamana din cate imi aduc aminte.

#228
pqker

pqker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.12.2012

 MAVERICK_SS, on 11 ianuarie 2014 - 11:50, said:

O saptamana din cate imi aduc aminte.
Am trimis-o  deja de 4 zile

#229
pqker

pqker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.12.2012

 MAVERICK_SS, on 11 ianuarie 2014 - 11:50, said:

O saptamana din cate imi aduc aminte.
Iti multumesc!
Am  rezolvat  problema cu ajutorul tau!

Stie careva cat dureaza un factory/reset ?

#230
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Cateva minute. Pana in 10.

#231
iuliandanutz

iuliandanutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.09.2013
Am și acest model de tabletă de câteva zile și deja am descoperit câteva probleme cea mai grozavă, tableta se oprește când este la încărcat, în condițiile în care eu o bag seara de exemplu iar dimineață este oprită... Sunt curios a mai pățit cineva așa? Sau este vreo setare tâmpită?

Am și acest model de tabletă de câteva zile și deja am descoperit câteva probleme cea mai grozavă, tableta se oprește când este la încărcat, în condițiile în care eu o bag seara de exemplu iar dimineață este oprită... Sunt curios a mai pățit cineva așa? Sau este vreo setare tâmpită?

#232
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,541
  • Înscris: 16.03.2011
Tableta nu se lasa atatea ore la incarcat,probabil ai distrus bateria.

#233
iuliandanutz

iuliandanutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.09.2013
Deja? Din prima zi?

Deja? Din prima zi?

#234
chflorin

chflorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 11.01.2011

 NFS01, on 19 ianuarie 2014 - 09:22, said:

Tableta nu se lasa atatea ore la incarcat,probabil ai distrus bateria.

Vezi sa nu ! Ia arata-mi tu in instructiunile tabletei unde scrie tampenia asta ! http://www.allview.r..._Speed_City.pdf
Allview = calitate proasta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate