Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 

Nu se mai fac instalari antena satelit ?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
prof28

prof28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 06.01.2011
de curand am fost la rds-rcs si am intrebat de televiziune prin antena satelit si au spus ca nu mai este disponibil acest serviciu , vroiam sa achizitionez un kit + decodor pentru strainatate , intrebarea este : a fost greseala a casierei sau chiar nu se mai fac instalari prin antena ?

#2
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
eu stiam ca inca se fac

#3
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Nu se fac instalari in strainatate. RCS-RDS are licenta doar pentru Romania. Daca te duci si ceri antena ca sa o folosesti in strainatate e clar ca o sa-ti spuna ca serviciul nu este disponibil.

#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,568
  • Înscris: 16.12.2006

View Postprof28, on 08 decembrie 2012 - 13:13, said:

de curand am fost la rds-rcs si am intrebat de televiziune prin antena satelit si au spus ca nu mai este disponibil acest serviciu , vroiam sa achizitionez un kit + decodor pentru strainatate , intrebarea este : a fost greseala a casierei sau chiar nu se mai fac instalari prin antena ?
Ti-a raspuns corect. Nu se mai gasesc echipamente de mai bine de 1 an.

Ultimele echipamente s-au dat in noiembrie 2011, deci acum 13 luni.

#5
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,322
  • Înscris: 05.04.2011
Dar se pot cumpăra de la persoane fizice, şi DiGi le împerechează cu cartela, dar atenţie: să nu fie grevate de datorii (abonament suspendat pentru neplată); poţi să verifici la ei până să-l plăteşti!
Nu cred că se supără cei de la DiGi dacă le spui verbal că vrei să-l foloseşti în străinătate, doar înseamnă un abonat în plus, plătitor.

#6
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Mai, voi astia de la DIGI sunteti durere. Sunt pline casieriile, service-urile de conserve si farfurii refuzate, recuperate de pe la abonati si cica nu aveti echipamente. Of Doamne!

#7
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012
Si cine are o conserva de asta ....sau farfuriii cum se mai cheama ...pe mine chiar azi ma lasat ...numai merge ...si vin sarbatorile si nu vad nimic...
Cine ma poate ajuta ????....Posted Image

#8
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012
............si chiar nu are nimeni de vinzare un receiver .....am nevoie pina de craciun urgent ...platesc bine ....chiar sau terminat toate conservele ...

#9
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
mergi unde zic oamenii de aici ca sunt depozitate...
in casierii.
si...poate vei gasi!

#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,568
  • Înscris: 16.12.2006
Tu nu-l mai vinzi ?

#11
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Postnicuzv, on 12 decembrie 2012 - 00:34, said:

............si chiar nu are nimeni de vinzare un receiver .....am nevoie pina de craciun urgent ...platesc bine ....chiar sau terminat toate conservele ...
Ia un FOCUS SAT pentru ca nu mai ai nevoie sa schimbi antena. Te scoti de sarbatori. In plus la FOCUS SAT nu platesti abonament. Vezi tu dupa aia ce faci cu aparatul defect...

#12
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012
MULTUMESC FRUMOS TRAZNITULE.....dar am patit si eu ca in filmele cu BD....care spunea de unde sa iau OCTAVA......asa si eu acuma de unde sa iau acuma FOCUS  SAT...doar sa merg i tara ...dar nu pot sa merg ...ce varianta imi dai.....

#13
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View Postnicuzv, on 12 decembrie 2012 - 19:29, said:

MULTUMESC FRUMOS TRAZNITULE.....dar am patit si eu ca in filmele cu BD....care spunea de unde sa iau OCTAVA......asa si eu acuma de unde sa iau acuma FOCUS  SAT...doar sa merg i tara ...dar nu pot sa merg ...ce varianta imi dai.....
Incearca sa-l repari la un meserias daca nu te pricepi.
Deobicei se strica sursa...condensatorii electrolitici...daca sunt umflati in varf sigur sunt defecti.

#14
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postnicuzv, on 12 decembrie 2012 - 19:29, said:

MULTUMESC FRUMOS TRAZNITULE.....dar am patit si eu ca in filmele cu BD....care spunea de unde sa iau OCTAVA......asa si eu acuma de unde sa iau acuma FOCUS  SAT...doar sa merg i tara ...dar nu pot sa merg ...ce varianta imi dai.....

De aici http://www.focussat.ro/

Digi nu merita sa iei. Au scos din grila Antena1, antena 2, antena 3, Euforia tv, Discovery channel, discovery science, dicovery TL, Viasat.

Daca chiar insisti sa ramai pe DIGI du-te si repara-ti aparatul fiindca e gratuit service-ul indiferent daca e cumparat aparatul sau e in custodie atat timp cat esti abonat. Nu-ti vinde/inchiriaza nimeni echipament daca esti rau-platnic. Se mai fac ”manevre” gen subinchirieri aparate luate cate 2, 3 sau mai multe pe acelasi contract(de obicei instalatorii si personalul RCS-RDS se ocupa cu aranjamentele acestea), dar numai intre cunoscuti, prieteni, persoane de incredere. Amenda pentru pierderea/deteriorarea unui receiver luat in custodie sau pentru un smartcard e cca 100 de euro, asa ca nu risca nimeni. Din cate am constat eu, Focussat au cea mai buna oferta sub raport pret/calitate la ora actuala si cea mai diversa grila de programe.

LE. Am observat mai tarziu ca nu esti in tara la momentul actual. Oficial DIGI nu functioneaza decat in Romania si inca cateva tari daca nu ma inseala memoria. Nu astepta sa-ti spuna nimeni pe forum ce si cum sa rezolvi sa ai DIGI de ex in Spania. E ilegal,pentru ca astfel ar trebui sa recunoasca ca incalca licenta de emisie, acest lucru pedepsindu-se cu amenzi destul de ”consistente”. Cel putin teoretic ca practic....


Singura solutie ar fi sa rogi un cunoscut sa faca abonament pe numele lui si dupa...va descurcati voi.Ia focussat ca au aparate mai fiabile.

Mai exista solutia TV online daca ai computer sau conexiune la internet.

Sincer, daca ar fi dupa parerea mea te-as sfatui sa renunti a urmari TV romanesti. Nu merita decat daca esti masochist.

Edited by spider_zero_sapte, 13 December 2012 - 20:43.


#15
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Postnicuzv, on 12 decembrie 2012 - 19:29, said:

MULTUMESC FRUMOS TRAZNITULE.....dar am patit si eu ca in filmele cu BD....care spunea de unde sa iau OCTAVA......asa si eu acuma de unde sa iau acuma FOCUS  SAT...doar sa merg i tara ...dar nu pot sa merg ...ce varianta imi dai.....
Singura varianta in situatia ta este sa asculti sfatul lui spider_zero_sapte si sa rogi pe cineva din tara sa-ti faca contract dar sa ia doar un smartcard FOCUS SAT iar tu sa-ti cumperi de acolo un receptor satelit cu CONAX incorporat in care sa-l introduci. Antena ramane nemiscata...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate