Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

"spalatul" la pompa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1273 replies to this topic

#1207
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,848
  • Înscris: 15.08.2008
Nunu...nu ai inteles. Offfff greu mai e cu tine. :nonobad:
Ne doare in cot de reisarii uanabi. :D

#1208
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,268
  • Înscris: 24.01.2008

View Postkim1, on 07 aprilie 2013 - 19:37, said:

problema e ca va doare in cot si de sportivitate ca mergeti incolonati. nu simtiti daca aveti masina de 1,5 tone si debaraua dupa voi, in coloana nu se simte diferenta.
Iar ai dat-o-n gard, ca de-obicei.
Noi ne-am luat masini care "trag" si o tona jumate, nu trotinete de ti-e frica sa depaseti o caruta pt ca esti nebarbierit, asa ca-i greutatea mare.   Posted Image

Si, asa cum ti-a zis si Calin, ne 3,14x2 cu bolta pe liniutele pe care vi le imaginati voi ca le castigati.

Edited by Barboso, 07 April 2013 - 19:45.


#1209
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
liniute sunt doar in capul incolonatilor, eu numai in linie nu merg. asta faceti voi zi de zi, linii de melci.

si apropo, cine se plange ca nu e consumul dat de producator real? incolonatii. eu nu m-am plans niciodata, dimpotriva. dar asa e in mioristan...

#1210
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,848
  • Înscris: 15.08.2008
La cat alimentezi tu, ar fi culmea prost-gustului sa te plangi...

#1211
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,775
  • Înscris: 26.08.2008
Tu stii ma, ce-s aia x litri / 100 kilometri ?
100 kilometri!   Posted Image

Ai idee cat inseamna 100 kilometri in lumea asta reala? TU ii raportezi la cate alimentari?
Dar sigur poti calcula instant picolitri / drum pana acasa (zeci de metri - unde o mai fi si barlogul ala al tau).

#1212
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,268
  • Înscris: 24.01.2008
:lol:  Buna asta cu "picolitri" !   :OK:

#1213
sanntos

sanntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2008

View PostGpoint, on 22 noiembrie 2012 - 17:26, said:

Sper sa fii si tu in postura celui grabit , si sa astepti dupa cel care spala. Poate chiar mai multi .
Ce ai zis e adevarat, sa astepti dupa altii in timp ce fac cumparaturile DAR:

- in cazul de fata statia era goala, asadar nu incurca pe NIMENI.

- in cazul in care e aglomerata, de multe ori e prea aglomerata si nu ai unde sa tragi masina in alta parte, asadar si eu am lasat-o oricat timp a fost necesar sa cumpar, platesc, merg la toaleta, etc.

View PostAlice, on 22 noiembrie 2012 - 17:48, said:

Procedeul este urmatorul: bagi pompa in rezervor, ii dai drumul, pana cand face poc speli si luneta ca tot esti langa ea - pentru asta sunt galetusele alea, nu pt. parbriz ca pt. ala ai stergatoarele.

Daca ai nevoie de mai mult, te duci la spalatorie sau tragi masina in alta parte.
Speli in timp ce bagi benzina daca bagi mai multa, daca bagi de 50-60lei, hai 100, cum baga majoritatea romanilor, nu ai timp, nu ai cum.

Tragi masina in alta parte daca ai unde in alta parte - vezi ce am scris mai sus. Dar in cazul prezentat de initiator nici nu era nevoie si nu, nu tine de bun simtul lui ci al celorlalti care voiau la pompa X desi erau altele goale.

View Postcrz, on 22 noiembrie 2012 - 18:28, said:

In hypermaketuri ti se pare normal / logic ca la o casa libera sa blocheze cineva accesul pana cand isi alege tipul de prezervativ pe care il doreste?

Nici eu. Dar mi se pare ok sa nu spele geamurile din respect pentru ceilalti.
Mi se pare normal ca la o casa care NU ARE CUM SA FIE LIBERA atat timp cat e cineva acolo alegand un produs, sa astepti oricat e nevoie.
E client ca oricare altul, nu toti cumpara de sute de lei. Si eu am cumparat putine produse si asteptam dupa altii care aveau o groaza si nu m-au lasat in fata, desi eu terminam in 30s totul.

E client, e randul lui, isi face treaba apoi pleaca. Mi se pare totul corect si normal.

Respectul isi are rostul cand este reciproc.

#1214
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,268
  • Înscris: 24.01.2008
Si tu, Brutus Sanntos ?

#1215
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012

View Postcalinkgb, on 07 aprilie 2013 - 20:14, said:

La cat alimentezi tu, ar fi culmea prost-gustului sa te plangi...

dar la cum carati voi debaraua, este sa te plangi. Posted Image plus ca e scumpa benzina, mai ales aia buna, ca trebuie multi cai pt a trage debaraua aiurea, anvelope bune ca sa opreasca debaraua etc bla bla

picolitrii aia imi ajung 2-3 zile unde am nevoie, imi fac si treaba si adrenalina. voi va ambuteiati singuri si va taraiti aiurea.


intalnim si romani civilizati!!! asa, santos!!! apropo, super melodia, culmea si cu reisari.

clientul e client, iar peco e peco(enigma pt multi ce inseamna asta).

Edited by kim1, 07 April 2013 - 21:01.


#1216
sanntos

sanntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2008
Barboso - Bineinteles! Prezent.
Si nu va luati de posturile citate de mine, ca sunt vechi. Problema e de actualitate. Posted Image

Edited by sanntos, 07 April 2013 - 21:00.


#1217
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,848
  • Înscris: 15.08.2008

View Postkim1, on 07 aprilie 2013 - 20:59, said:

dar la cum carati voi debaraua, este sa te plangi. Posted Image plus ca e scumpa benzina, mai ales aia buna, ca trebuie multi cai pt a trage debaraua aiurea, anvelope bune ca sa opreasca debaraua etc bla bla

Aloo, spitalu' 9, unde m-am plans io ca imi consuma masina prea mult? Hai repejor....
Nici la Lincoln care imi ia 42%, nu ma plang, sunt mandru de masina aia. Plus ca iti da fum la roaba, la orice ora. Si chiar daca ai vrea sa ma depasesti, (prin absurd, ca oricum nu-ti ajunga zeama aia picurata in rezervor), n-ai avea pe unde Posted Image
Reisaru' sufletului....
Bleah Posted Image

Edited by calinkgb, 07 April 2013 - 21:08.


#1218
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,268
  • Înscris: 24.01.2008

View Postkim1, on 07 aprilie 2013 - 20:59, said:

clientul e client
Clientu' e client, da' tu esti carlig de rufe, aka atarnache.

Subscriu la ce-a zis Calin.  Arata-mi un post in care m-am plans eu de consum altfel decat sub aspectul autonomiei.  Bine, asta-i o notiune care ti-e complet necunoscuta.

#1219
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
nu conteaza sub ce context si ma refer la voi majoritatea care ati postat aici.
aia cu nu am pe unde adica tu nu ai loc cu ea nici sa schimbi a 3-a. Posted Image) am mai vazut eu masini mari care pot fi depasite si cu bicicleta neavand loc de bordura si celalalt sens. stai linistit, te depasesc orice masina ai avea.

sa inteleg ca dupa mioritici ar trebui sa alimentez o data pe spatamana si cand trec la 3 zile doar pt geamuri tot n-ar fi bine ca le purtati de grija alora ca n-as alimenta. sau sa nu mai trec deloc si sa merg cu zoaie cum merg mioriticii, stergatoare si restu pauza, ce sa stie ei, in mers incolonat nu-ti prea trebuie nici geamuri.


in fine, sunt mandru de santos, am intalnit un roman sanatos.Posted Image

Edited by kim1, 07 April 2013 - 21:25.


#1220
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,848
  • Înscris: 15.08.2008

View Postkim1, on 07 aprilie 2013 - 21:23, said:

nu conteaza sub ce context si ma refer la voi majoritatea care ati postat aici.
aia cu nu am pe unde adica tu nu ai loc cu ea nici sa schimbi a 3-a. Posted Image) am mai vazut eu masini mari care pot fi depasite si cu bicicleta neavand loc de bordura si celalalt sens. stai linistit, te depasesc orice masina ai avea.

Nu in viata asta :)
Poate doar in NFS, asta daca ai bani sa platesti curentul...


View Postkim1, on 07 aprilie 2013 - 21:23, said:

sa inteleg ca dupa mioritici ar trebui sa alimentez o data pe spatamana si cand trec la 3 zile doar pt geamuri tot n-ar fi bine ca le purtati de grija alora ca n-as alimenta. sau sa nu mai trec deloc si sa merg cu zoaie cum merg mioriticii, stergatoare si restu pauza, ce sa stie ei, in mers incolonat nu-ti prea trebuie nici geamuri.

Nu, tu nu ar trebui sa alimentezi deloc, pentru ca oricum o faci degeaba. Tu esti mioritic in denial....remember?  :roflmaofast:

#1221
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,268
  • Înscris: 24.01.2008

View Postkim1, on 07 aprilie 2013 - 21:23, said:

tu nu ai loc cu ea nici sa schimbi a 3-a.
Pai dac-o calc mai tare in treapta III, in oras, deja sunt in postura de-a ramane fara permis.


In alta dezordine de idei, am gasit poza cu momentul in care te felicita baba aia pt felul in care conduci:

Attached File  PhotoShare.png   442.26K   14 downloads

#1222
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,848
  • Înscris: 15.08.2008
Bre nu e bine...
Chestia aia chiar are motor...
N-are el fata de asa ceva :P

#1223
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
mai copile , eu mi-am luat masina sa ma simt bine , nu sa fiu stresat de consum
si pentru sportivitate cei 140cp dupa Honda imi ajung fara sa inchid radioul , sa dau trusa medicala jos , sa inchid farurile ...
nu ti se pare ca ai o problema cu consumul ?
apropo cand mergi la mare , de cate ori alimentezi pana la constanta ?

#1224
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,268
  • Înscris: 24.01.2008
@ Calin, o imprumutase si el de la un vecin.
Mai rau a fost cand a aflat vecinu'.   Posted Image

Edited by Barboso, 07 April 2013 - 21:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate