Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

"spalatul" la pompa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1273 replies to this topic

#109
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,562
  • Înscris: 06.02.2006
Ala la telefon e atat de plictisit de genul tau de oameni, ca ti-ar fi spus ca-l si spanzura pe angajat, numai sa te potolesti. Ala e jobul lui, si se pare ca si l-a facut bine si te-a bagat pe tine in sf-uri Posted Image

#110
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,167
  • Înscris: 14.09.2007
Pe bune ca n-ai tupeu kim-ule,sa te duci la o pompa unde alimenteaza camioanele si sa faci fentele astea :lol: .
"Valetul " ala e posibil sa-si permita mai mult de 3 litri / saptamana .
Ai stat cam mult zilele astea pe forum.asa greu se consuma 3l de ce-oi baga tu in rezervor ? Pe cand urmatoarea alimentare ?

#111
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,780
  • Înscris: 26.08.2008
Kim, ia uite ce zice un om de incredere:

 Josef_Mengele, on 16 noiembrie 2012 - 19:12, said:

E o lege acum, pt scurtarea timpului petrecut in benzinarii, esti taxat ca la taxiu! 1 ora 10km. Asta pt a te motiva sa achiti rapid, cat si sa alimentezi sume mai mari, nu de cate 10 lei!  
Posted Image

Posted Image

Edited by BlueKing-69, 26 November 2012 - 01:11.


#112
WhiteShark

WhiteShark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 11.02.2008
in primul rand eu nu mai folosesc de mult timp stergatoarele alea de la benzinarii.... din 2 motive : sunt de proasta calitate si au marginile metalice taioase si mi am zgariat roof spoiler ul si al doilea motiv e ca mai tot timpul apa din galetuse este murdara.... un fel de zoaie...

asa ca prefer sa i fac un exterior la o spalatorie .... doar atunci cand esti in tranzit sau calatoresti si e vreme proasta normal ca opresti intr o benzinarie si cureti geamurile+ farurile

si mie mi se pare maxima marlanie chestia asta cu lasatul masinii la pompa iar proprietarul cu greu se hotareste daca sa si cumplere colacei cu sare sau cu mac.... sau  foloseste toaleta lasand masina la pompa sau are de facut vreun transfer de bani sau plateste rovigneta...

aproape de fiecare daca cand ajung intr o benzinarie observ cate un caz din asta....mai ales daca te afli intr un oras mare

spunea cineva mai sus un lucru foarte intelept....nu are rost sa te stresezi pt chestii din astea....sunt lucruri mult mai importante in viata carora sa le acorzi atentie si nu merita

plus ca poti foarte usor sa intri intr un conflict mai ales ca indivizii care procedeaza astfel nu sunt tocmai evoluati ...

#113
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007
Si eu am stat mai acana in spatele unuia, care, dupa ce-a terminat de alimentat si de platit, si-a sters TACTICOS, cu mine in spate inca de cand alimenta, geamurile, oglinzile, capacele.asta nu inseamna decat lipsa totala de "buca", cu atat mai mult cu cat se uita ca boul la mine, nervos chiar.Am zis GOSFRABA de 2 ori si l-am lasat in cocina lui de gandire...caci dupa noi, potopul!

#114
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006
Nesimtirea este un mod de viata pentru unii.

Problema este ca multi nici nu inteleg ca nu este normal ceea ce fac.

Sunt genul de oameni care se caca in fata usii tale  apoi suna senini sa ceara hartie!

#115
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,939
  • Înscris: 25.01.2007
kim1 nu cred ca foloseste hartie igienica, face economie, el se sterge cand se duce la peco. ca daca tot sunt servetele acolo, de ce altceva ar fi puse?

Edited by slai, 26 November 2012 - 18:46.


#116
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Bai, stati putin, ca cred ca mi-a scapat ceva! Kim a alimentat de 3 lei si se simte atat de mandru de asta incat deja il considera valet pe ala de la benzinarie?Posted Image
Basca l-a mai si sunat pe managerul benzinariei sa ii spuna ca "valetul" nu l-a lasat sa isi faca dus la galeata dupa ce a bagat 3 lei in contul benzinariei?Posted Image

 WhiteShark, on 26 noiembrie 2012 - 11:26, said:

in primul rand eu nu mai folosesc de mult timp stergatoarele alea de la benzinarii.... din 2 motive : sunt de proasta calitate si au marginile metalice taioase si mi am zgariat roof spoiler ul si al doilea motiv e ca mai tot timpul apa din galetuse este murdara.... un fel de zoaie...
Zoaiele ca zoaiele dar dupa ce isi sterge Kim Kardashian namoalele de pe table si roti risti sa te pomenesti cu parbrizul zgariat de pietrele intrate in laveta aia.

#117
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,563
  • Înscris: 04.05.2006

 kim1, on 25 noiembrie 2012 - 22:15, said:

pai nu sunteti atenti. am spus ca am experienta si mi le spal mai repede si mai bine decat un average joe cum se zice. si de obicei nu e nimeni in spate, eventual apare 1-2 cum a aparut si acum dar aveau unde se duce.

valet fiindca ma astept sa-mi vorbeasca precum ala de la telefon "dar pe ce ton v-a vorbit angajatul..dar hm nu e normal" etc. imi si imaginez practic cum il baga sub tejghea pe angajatul care spune aberatii gen " e doar pt parbriz". ala la telefon aproape radea nervos, daca era seful aluia ar fi latrat la el instant.

Imagineaza-ti mai repede urmatorul scenariu: "vasile" m-a sunat un bou sa se plangw de tine. Pai ce vroia? Nu stiu bre...ceva c-o galeata. Da-l dreaq de dobitoc, hai ca se raceste cafeaua asta.


#118
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,269
  • Înscris: 24.01.2008

 dacadrean, on 26 noiembrie 2012 - 18:42, said:

Nesimtirea este un mod de viata pentru unii.

Problema este ca multi nici nu inteleg ca nu este normal ceea ce fac.

Sunt genul de oameni care se caca in fata usii tale  apoi suna senini sa ceara hartie!
La cat sunt de nesimtiti cred ca nu se mai sterg deloc.
Nici macar la benzinarie, cum zicea cineva.

#119
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

 dan84, on 26 noiembrie 2012 - 18:58, said:

Bai, stati putin, ca cred ca mi-a scapat ceva! Kim a alimentat de 3 lei si se simte atat de mandru de asta incat deja il considera valet pe ala de la benzinarie?Posted Image
Basca l-a mai si sunat pe managerul benzinariei sa ii spuna ca "valetul" nu l-a lasat sa isi faca dus la galeata dupa ce a bagat 3 lei in contul benzinariei?Posted Image


Zoaiele ca zoaiele dar dupa ce isi sterge Kim Kardashian namoalele de pe table si roti risti sa te pomenesti cu parbrizul zgariat de pietrele intrate in laveta aia.

20 de lei - 3 litri de benzina. Si nu, nu asta e criteriul dupa care se judeca o persoana, adica cantitatea de benzina alimentata.

Eu am alimentat de 10 lei intr-o zi. Adica 1,5 litri de motorina.
Inchiriasem o masina si trabuia sa o returnez cu rezervorul plin. Am facut plinul pana a sarit pistolul singur la 10km de aeroport. Dupa ce am plecat, vad ca acul nu era la maxim. Cum penalitatile sunt mari daca nu duci masina cu rezervorul plin, am oprit la alta benzinarie si am zis sa fac plinul calumea. A mai intrat fix de 10 lei. Acul indicatorului de motorina urca foarte lent dupa cum am aflat de la dealerul unde am returnat masina.

Edited by Arkouda, 26 November 2012 - 19:10.


#120
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

 Barboso, on 26 noiembrie 2012 - 19:05, said:

La cat sunt de nesimtiti cred ca nu se mai sterg deloc.


Se sterg, dar folosesc aceeasi hartie sa se stearga si la gura dupa ce mananca.

#121
aka_razvan

aka_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.12.2008
Bah kimule, pe unde umbli?
Sa nu zici ca iar esti la peco, sa te arzi cu "valetu'"...nebunule, te-ai dat in stamba in we ai uscat rezervoru' :D

#122
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,562
  • Înscris: 06.02.2006
De 3 litri ce pana mea poti sa faci (ca banuiesc ca nu completeaza la plin, ci incearca sa nu ajunga acul sub gradatia de 0 Posted Image ), nici nu se umezeste filtrul de benzina de la aceasta cantitate imensa. Poate incalzeste prietena in masina si-i arata ce beculete are pe bord Posted Image .

Edited by RealThing, 26 November 2012 - 20:22.


#123
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,780
  • Înscris: 26.08.2008
Faptul ca lipseste nu-i cumva un semn (rau)?
Ati vazut ceva pe la stiri ... transmisii de pe la vreo benzinarie?

#124
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 slai, on 22 noiembrie 2012 - 19:13, said:

kim1, te invat o smecherie.

investesti 10 lei si cumperi 5 litri solutie de parbriz.
undeva pe la motor, e un rezervor unde sa torni solutia aia.
langa volan ai o maneta, o impingi si, surpriza, stropeste geamul! daca dai si de maneta in sus, alta surpriza, spala geamul!
Posted Image

La mine se trage daca imping spal luneta.

#125
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,562
  • Înscris: 06.02.2006
A aparut pe alt topic, aici se pare ca s-a transformat in pres, o face pe desteptul in alta parte.

#126
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007

 Arkouda, on 23 noiembrie 2012 - 11:49, said:

Am si eu doua intrebari la tine:

1. Ce e aia o litrie? (O litrie, doua litrii)
2. Ce e aia vre-o? Ma gandesc ca e ceva conjunctie speciala sa mearga cu litria?

 slai, on 23 noiembrie 2012 - 11:51, said:

vre-o e cuvantul corect pana acum cativa ani. si eu il folosesc, instinctiv, ca asa am fost invatat o viata intreaga. ca se plictiseau aia la academie si s-au gandit sa mai schimbe limba romana, sa nu zica lumea ca freaca menta de pomana, e alta discutie.


Serios? http://diacritica.wo...o-vre-un-vreun/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate