Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?
 5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 

Parcare pe contrasens = suspendare permis

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#55
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,005
  • Înscris: 25.01.2007
Uite, ti-am numerotat eu benzile. Pe orice strada l-ai considera, nu prea il poti considera parcat pe banda 2.

Attached Files



#56
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,588
  • Înscris: 27.09.2006

 andrei80, on 08 noiembrie 2013 - 13:59, said:

Multumesc de raspunsuri. Cum spuneam,am parcat in mod nesimtit,dar nu am trecut peste linia continua. Si amenda m-a usturat,dar am meritat-o. Eram atent in fata si mergeam cu vreo 30/h.Problema era daca cineva chiar are habar de lege,cum se interpreteaza exact greseala facuta (visavis de suspendarea permisului)si unde se incadreaza mai exact. Nu intrasem inca pe straduta si nu e cu sens unic.
Art. 101
(3) Constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a III-a de sanctiuni si cu aplicarea sanctiunii contraventionale complementare a suspendarii dreptului de a conduce pentru o perioada de 60 de zile savarsirea de catre conducatorul de autovehicul sau tramvai a urmatoarelor fapte:
...
d) circulatia pe sens opus, cu exceptia cazurilor in care se efectueaza regulamentar manevra de depasire.

#57
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 slai, on 08 noiembrie 2013 - 22:07, said:

Uite, ti-am numerotat eu benzile. Pe orice strada l-ai considera, nu prea il poti considera parcat pe banda 2.
Poate nu am inteles eu, dar din schema am inteles ca acolo unde este desenata masina acolo a si lasat-o, de unde ai tras tu concluzia ca a lasat-o pe banda 1?

#58
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
wtf...Posted Image Posted Image

#59
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 xtremdriving, on 08 noiembrie 2013 - 22:47, said:

wtf...Posted Image Posted Image
Am recitit, si am inteles acum, el a lasat-o pe colt pe banda 1 venind de pe banda 2, dar se putea petrece totul si invers, eu cel putin asa am inteles pentru ca si pe banda 2 este tot un colt(al intersectiei) si sunt multi care isi lasa masina asa.

#60
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 takemeintoyourskin, on 08 noiembrie 2013 - 22:51, said:

Am recitit, si am inteles acum, el a lasat-o pe colt pe banda 1 venind de pe banda 2, dar se putea petrece totul si invers, eu cel putin asa am inteles pentru ca si pe banda 2 este tot un colt(al intersectiei) si sunt multi care isi lasa masina asa.
in sfarsit. :)

#61
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
pai va pricepti si voi la explicat mai mult de o gramada, eu gandeam totul exact invers, a venit de pe 1 si a lasat-o pe 2 pe contrasens si a dat nas in nas cu politia cand s-a intors la masina. Sunteti buni doar de persiflat si cam atat

Edited by takemeintoyourskin, 08 November 2013 - 22:54.


#62
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 takemeintoyourskin, on 08 noiembrie 2013 - 22:53, said:

pai va pricepti si voi la explicat mai mult de o gramada, eu gandeam totul exact invers, a venit de pe 1 si a lasat-o pe 2 pe contrasens. Sunteti buni doar de persiflat si cam atat
pai aici la auto cam asa e...mult misto.  certuri, nervi, ... da' e mai frumos ca la poiana lui iocan...

#63
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 xtremdriving, on 08 noiembrie 2013 - 22:54, said:

pai aici la auto cam asa e...mult misto.  certuri, nervi, ... da' e mai frumos ca la poiana lui iocan...
Si putina stiinta, din cate imi amintesc chiar tu numerotai benzile invers, explicand si altora, macar daca nu stiu un lucru nu ma apuc sa-i explic cuiva acel ceva.

#64
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 takemeintoyourskin, on 08 noiembrie 2013 - 22:57, said:

Si putina stiinta, din cate imi amintesc chiar tu numerotai benzile invers, explicand si altora, macar daca nu stiu un lucru nu ma apuc sa-i explic cuiva acel ceva.
unde am numerotat benzile invers?

#65
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 xtremdriving, on 08 noiembrie 2013 - 22:59, said:

unde am numerotat benzile invers?
stii foarte bine unde, si ti-am atras atentia si ai modificat.

#66
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 takemeintoyourskin, on 08 noiembrie 2013 - 23:05, said:

stii foarte bine unde, si ti-am atras atentia si ai modificat.
am incurcat numerotarea??? nu , seara am scris in timp ce faceam si altceva si am incurcat 3 cu 1, adica am scris 3 in loc de 1. bine ca ai vazut, am corectat. dar de aici si pana la a spune cum ai spus-o de parca nu stiam e cale lunga... in fine.

Edited by xtremdriving, 08 November 2013 - 23:08.


#67
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 xtremdriving, on 08 noiembrie 2013 - 23:08, said:

am incurcat numerotarea??? nu , seara am scris in timp ce faceam si altceva si am incurcat 3 cu 1, adica am scris 3 in loc de 1. bine ca ai vazut, am corectat. dar de aici si pana la a spune cum ai spus-o de parca nu stiam e cale lunga... in fine.
Ma rog, cum spui tu. Doar ca tara e plina de lupi moralisti si adevaratele valori sunt mereu balacarite.

#68
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
Bre da' pana la urma ce-a scris garcea pe PV, ca degeaba aprindem noi chibrite aici daca nu stim asta. Oricum, misto manevra, nu-mi dadea prin cap nici daca ma astepta una goala capra acolo Posted Image

#69
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 takemeintoyourskin, on 08 noiembrie 2013 - 23:12, said:

si adevaratele valori sunt mereu balacarite.
whatever this means...

#70
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 RealThing, on 08 noiembrie 2013 - 23:34, said:

Bre da' pana la urma ce-a scris garcea pe PV, ca degeaba aprindem noi chibrite aici daca nu stim asta. Oricum, misto manevra, nu-mi dadea prin cap nici daca ma astepta una goala capra acolo Posted Image
Trebuie sa recunosti ca asa cum am inteles eu prima data si anume ca a venit de pe banda 1 si a lasat-o pe 2 nu ti-ar fi dat cu atat mai putin prin cap, sau mai stii.

#71
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
Pai eu m-am uitat la schema cu sageata desenata de om, si am luat-o ca atare :)

#72
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
este doar o dunga trasata nu e chiar o sageata, si oricum eram la munca, mai greu cu imaginile full size.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate