Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
prescriere datorii pariti decedati

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...
 Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 

Parcare pe contrasens = suspendare permis

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#37
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
Tu-ti dai seama ca asta vrea sa faca si contestatie? Cum sa mearga oare pe jos 2 luni, cand el nu a fost in stare sa mearga pe jos 20m? doar pentru atat? penibil,nesimtit samd.

#38
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,834
  • Înscris: 23.04.2007

View Postandrei80, on 08 noiembrie 2013 - 13:06, said:

nu l-am remarcat, aveam o problema in minte care ma cam acaparase
In cazu' asta tragi pe drepta (regulamentar) ... rezovi problema din "minte" apoi iti continui drumu' ... Asa cum n-ai remarcat politia se putea sa nu remarci un pieton pe zebra care traversa regulamentar.

View Postandrei80, on 08 noiembrie 2013 - 13:06, said:

si da, aveam treaba 10 sec. chiar acolo pe colt...
făta purceaua ???

Edited by adrian_r5, 08 November 2013 - 13:30.


#39
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012
Cum? Ai gasit militian cu nitica logica? Tre sa gandeti ca sa-ti dai seama ca o masina parcata pe contrasens, a intrat pe contrasens. Eu nu te cred!

(dar, masina ta nu era parcata pe contrasens, nici macar stationata, ci oprita) Tu, pentru ce zici ca ai luat amenda?

#40
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Nicio sansa cu contestatia. Poti doar sa beneficiezi de artificiul cu prelungirea dovezii de circulatie.

In fine, eu ma invart ca handicapatul prin oras sa parchez regulamentar de mai merg pe jos si cate 300 de metri. Nu mai zicem ca eu fac fix un plin la masina cu 240 de lei cu care merg in jur de 800Km. M-ar sfasia la inima sa platesc atata amenda.

#41
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
strada aia unde ai oprit tu este cu sens unic? nu te inteleg de ce spui ca este gri situatia pentru suspendarea permisului.

#42
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Multumesc de raspunsuri. Cum spuneam,am parcat in mod nesimtit,dar nu am trecut peste linia continua. Si amenda m-a usturat,dar am meritat-o. Eram atent in fata si mergeam cu vreo 30/h.Problema era daca cineva chiar are habar de lege,cum se interpreteaza exact greseala facuta (visavis de suspendarea permisului)si unde se incadreaza mai exact. Nu intrasem inca pe straduta si nu e cu sens unic.

Edited by andrei80, 08 November 2013 - 14:01.


#43
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
tu prin manevra de oprire, pe partea stanga a drumului, ai ajuns in situatia de a fi pe contrasens si pentru asta ai ramas fara permis. daca era sens unic atunci scapai doar cu amenda.
PS: nu trebuie sa treci peste linia continua pentru a merge pe contrasens. de exemplu: poza - pentru a se intelege.

Attached Files


Edited by AlinE, 08 November 2013 - 14:19.


#44
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

View Postandrei80, on 08 noiembrie 2013 - 13:59, said:

Multumesc de raspunsuri. Cum spuneam,am parcat in mod nesimtit,dar nu am trecut peste linia continua. Si amenda m-a usturat,dar am meritat-o. Eram atent in fata si mergeam cu vreo 30/h.Problema era daca cineva chiar are habar de lege,cum se interpreteaza exact greseala facuta (visavis de suspendarea permisului)si unde se incadreaza mai exact. Nu intrasem inca pe straduta si nu e cu sens unic.

Eu nu pot sa inteleg cum de te-a dus capu sa stationezi pe banda 2 pe contrasens, Barladul este un oras destul de pustiu si pariez ca in maxim 30m gaseai unde sa parchezi.

#45
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
vrei sa spui banda 1.

#46
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
nici tu nu stii ca numerotarea pe sensul de mers se face de la dreapta la stanga?

#47
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
cred ca da..adica banda 1 langa bordura, banda 2 langa axul drumului, chiar daca te intorci invers tot la fel vor fi numerotate.

#48
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
asa si unde este el parcat? politia este pe banda 1 si el a parcat pe 2 frumos, imediat dupa trecere

#49
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Posttakemeintoyourskin, on 08 noiembrie 2013 - 16:58, said:

asa si unde este el parcat? politia este pe banda 1 si el a parcat pe 2 frumos, imediat dupa trecere

art 41: Numerotarea benzilor de circulatie pe fiecare sens se efectueaza in ordine crescatoare de la marginea din partea dreapta a drumului catre axa acestuia. in cazul autostrazilor, banda de urgenta nu intra in numerotarea benzilor de circulatie.

#50
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
asa si eu exact asta am spus

#51
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,982
  • Înscris: 25.01.2007
ai chiulit ori de la geografie - lectia cu orientarea in spatiu, ori de la matematica, lectia cu adunarea?

#52
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

View Posttakemeintoyourskin, on 08 noiembrie 2013 - 16:58, said:

asa si unde este el parcat? politia este pe banda 1 si el a parcat pe 2 frumos, imediat dupa trecere

in coltul intersectiei? vezi ca a facut traiectoria cu rosu (postul #35)

Edited by AlinE, 08 November 2013 - 21:14.


#53
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

View PostAlinE, on 08 noiembrie 2013 - 21:13, said:

in coltul intersectiei? vezi ca a facut traiectoria cu rosu (postul #35)

Si daca este coltul intersectiei? acolo nu mai sunt benzi de circulatie sau ce? Eu am tratat strada ca avand 2 benzi dus, 2 benzi intors.

View Postslai, on 08 noiembrie 2013 - 17:24, said:

ai chiulit ori de la geografie - lectia cu orientarea in spatiu, ori de la matematica, lectia cu adunarea?
Cred ca pot sa-ti dovedesc ca tu ai chiulit la oricare dintre cele mentionate mai sus.

#54
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Posttakemeintoyourskin, on 08 noiembrie 2013 - 21:32, said:

Si daca este coltul intersectiei? acolo nu mai sunt benzi de circulatie sau ce? Eu am tratat strada ca avand 2 benzi dus, 2 benzi intors.


Cred ca pot sa-ti dovedesc ca tu ai chiulit la oricare dintre cele mentionate mai sus.

nu te mai incapatana ca nu ai dreptate. citeste cu atentie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate