Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

Citroen C5 vs Peugeot 407 vs VW Passat vs Audi A4 VS Ford Focus

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#91
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,432
  • Înscris: 23.07.2014
Am avut Ford generatia 1 ( Focus 1). Masina buna, a fost fiabila, un benzinar de 1.8. Am dat-o la 197.000km (am luat-o la putin peste 100k). Motorul, cutia, ambreiajul functionau impecabil. Materialele din ea in buna stare, nicio degradare, functionare generala normala. Mondeo MK4 a avut o cunostinta, luata de noua pe leasing, 2.2tdci 175cp, a facut in 4 ani ca. 140.000km (naveta lunga servici-casa). Masina buna, fiabila, fara probleme. Nu stiu situatia din Rom^nia (cu service-urile), eu nu am fost intru totul incatat de el (desi german). Cam exclusivisti si scumpi. La un moment dat, la inspectia TÜV m-au trimis sa schimb discurile de frane pe spate. Am fost la Ford si au cam comis-o. Pe partea dreapta spate masina vibra usor in curbe (special curbe spre dreapta). Cand le-am spus au zis ceva de genul "pina se "aseaza" rulmentii"...aiureala. Zgomotul s-a amplificat in timp, asa incat, cand le-am dus-o inapoi, nu mai era mult si as fi pierdut roata respectiva in mers. Increderea s-a cam mancat cu ocazia asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate