Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...
 Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai
 Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta
 

RFI: Peste jumătate dintre români îl regretă pe Ceaușescu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5036 replies to this topic

#4591
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 tomaso, on 06 ianuarie 2014 - 01:40, said:

Aiurea.
Tu crezi că Ceaușescu ar fi spus ceva?
Nu vezi că Stănculescu e cu un picior în groapă și nu zice nimic?  Poți să-mi numești vreun ”inițiat” care să fi spus ceva important?
Nu este evident că nu au ce spune?

Ba, tu tii neaparat sa-mi schimb parerea despre rezistenta ta la bautura? Vrei sa te trec de la slana si tuica la ceai de sunatoare si branza de vaci?
Crezi ca daca au trecut mai bine de 20 de ani ne-am ramolit toti? Sau s-au pierdut dovezile? ;)

#4592
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
To'arasi, cativa dintre voi ati afirmat ca in timpul lui Ceausescu nu se spunea nimic despre SIDA, incercandu-se a se impune ideea ca in Romania nu exista asa ceva.
Pentru ca sunt un om milos, va ofer sansa de a va retrage afirmatiile. Altfel va trebui sa va prezint un articol din presa vremii despre SIDA. In Romania. Adica voi arata ca sunteti niste mincinosi si ca in Romania se incerca evitarea unei epidemii! Posted Image

Edited by CapitanuPICARD, 09 January 2014 - 23:14.


#4593
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 CapitanuPICARD, on 09 ianuarie 2014 - 23:07, said:

va trebui sa va prezint un articol din presa vremii despre SIDA. In Romania.

Publicat în România, nu despre faptul că ar SIDA în Românika.  Se spunea despre sida cea imperialistă, simbol al decadenței...
Ai fost un drăguț ...

#4594
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 tomaso, on 09 ianuarie 2014 - 23:44, said:


Publicat în România, nu despre faptul că ar SIDA în Românika.  Se spunea despre sida cea imperialistă, simbol al decadenței...
Ai fost un drăguț ...

Publicat in Romania. Despre evitarea unei epidemii de SIDA in Romania.

#4595
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 CapitanuPICARD, on 09 ianuarie 2014 - 23:46, said:

Despre evitarea unei epidemii de SIDA in Romania.

Prin grija partidului și a cârmaciului suprem.
Știu.
Făceam conspecte.

#4596
djl

djl

    A mai rămas o zi până la erecții

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,026
  • Înscris: 13.06.2004
Trebuia să spună că a ajuns şi la noi. Oricum, unii cred că aflaseră pe calea zvonului.

#4597
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 tomaso, on 09 ianuarie 2014 - 23:47, said:

Prin grija partidului și a cârmaciului suprem.
Știu.
Făceam conspecte.

Faceai pe dracu'! Iar esti pulbere! Posted Image
Este vorba despre o stire din revista Sanatatea!

 djl, on 09 ianuarie 2014 - 23:52, said:

Trebuia să spună că a ajuns şi la noi. Oricum, unii cred că aflaseră pe calea zvonului.

Nimeni nu-si pune problema sa evite o epidemie in cazul in care populatia nu prezinta nici un caz de imbolnavire! E aberant! Nu poti sa eviti o epidemie despre ceva ce nu exista, fara cazuri!
Cand iti pui problema sa eviti o epidemie inseamna ca recunosti, implicit, ca te confrunti cu o situatie care ar putea degenera intr-o epidemie. Adica ai cazuri!
Pe vremea aia erau ziaristi inteligenti! Oamenii spuneau multe printre randuri!
Dar, pentru a putea citi (si intelege Posted Image) acele chestii spuse printre randuri trebuia, de asemenea sa fii inteligent! Posted Image

Whatever... cei care au sustinut ca in presa vremii nu se spunea despre SIDA din Romania au mintit! Posted Image

Edited by CapitanuPICARD, 10 January 2014 - 00:01.


#4598
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 CapitanuPICARD, on 10 ianuarie 2014 - 00:00, said:

Este vorba despre o stire din revista Sanatatea!

Din toate conspectam.

#4599
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 tomaso, on 10 ianuarie 2014 - 00:13, said:

Din toate conspectam.

Pai inseamna ca esti pulbere mai rau decat credeam eu! Nici eu nu sunt tocmai pe treaba mea la ora asta, da' macar pot inca sa-mi dau seama ca daca la mine nu exista o boala nu am cum sa iau masuri pentru a nu se ajunge la epidemie! :lol:
Asadar, dupa cum spuneam: MINCINOSI!

#4600
djl

djl

    A mai rămas o zi până la erecții

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,026
  • Înscris: 13.06.2004
Toma Sorin (tomaso), aveai dreptate când ai zis că unii sunt supăraţi pt. că şi-au pierdut statusul.
Cred că dacă urmam cumva linia familiei, azi eram din ăla de copia muzică. Măcar pe casetă. Mai trăgeam de la tatăl meu (mi-a dat mie multe casete acuma). Veneau tot felul de oameni pe la mine, îmi făceam noi cunoştiinţe. Bine, asta puteam s-o fac şi în era digitală, dar când încă nu era internetul aşa de răspândit. Cunoşteam şi eu o fată înaltă, drăguţă, de treabă... acuma. Mai bine nu mai povestesc, că iară mă apucă damblalele.
Ah, şi bişniţarii de casete de ieri, sunt părinţii bişniţarilor de casete de azi. Vroiam şi eu câteva casete blank (neînregistrate) şi dacă caut ceva bun, găsesc numai la preţuri...

#4601
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 63,013
  • Înscris: 21.04.2011

 CapitanuPICARD, on 09 ianuarie 2014 - 23:07, said:

To'arasi, cativa dintre voi ati afirmat ca in timpul lui Ceausescu nu se spunea nimic despre SIDA, incercandu-se a se impune ideea ca in Romania nu exista asa ceva.
Pentru ca sunt un om milos, va ofer sansa de a va retrage afirmatiile. Altfel va trebui sa va prezint un articol din presa vremii despre SIDA. In Romania. Adica voi arata ca sunteti niste mincinosi si ca in Romania se incerca evitarea unei epidemii! Posted Image
Eu nu citeam zilnic presa vremii ca aveam 10 ani. Dar common sense imi spune ca, desi probabil se spunea ca exista sida in Romania, datele prezentate erau foarte, foarte departe de realitate. Imi aduc aminte doar de un articol dintr-un almanah unde se prezenta sida ca fiind o boala specifica capitalismului pentru ca faceau legatura cu consumul de droguri.
Chiar as vrea sa vad articolul despre care vorbesti, sunt curioasa.

Edited by catalina1, 10 January 2014 - 00:44.


#4602
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Mda, un articol despre SIDA, un robot... cine poate spune ca nu se sriau articole despre SIDA si nu aveam roboti (industriali)?

Edited by e_bulu, 10 January 2014 - 11:08.


#4603
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 e_bulu, on 10 ianuarie 2014 - 11:02, said:

Mda, un articol despre SIDA, un robot... cine poate spune ca nu se sriau articole despre SIDA si nu aveam roboti (industriali)?

Daca ar fi sa te jignesc, as spune ca un robot e doar in capul tau, caci in industria romaneasca erau mult mai mult. Posted Image
Dar nu te jignesc. Doar mi-e mila de tine. Posted Image
A pus un nene o intrebare desteapta: cu ce credeti voi ca se fabricau circuitele integrate in Romania?
Un muncitor tinea lupa, altu tinea cu penseta tranzistoarele si altu' lipea cu letconu', nu-i asa? Dupa aia se semnau pe el ca zidarii pe pereti: Gigi + Fane + Gore = MMC4011 Posted Image :roflmaofast:

Edited by CapitanuPICARD, 10 January 2014 - 11:19.


#4604
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 22.02.2011
recomand filmul Croaziera de Mircea Daneliuc - o satira colosala a ceea ce s-a intamplat inainte de 1989.
Ma mir ca a rulat in 1981, cenzurat si scos repede de pe ecrane

#4605
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 CapitanuPICARD, on 10 ianuarie 2014 - 11:18, said:

Daca ar fi sa te jignesc, as spune ca un robot e doar in capul tau, caci in industria romaneasca erau mult mai mult. Posted Image
Dar nu te jignesc. Doar mi-e mila de tine. Posted Image
A pus un nene o intrebare desteapta: cu ce credeti voi ca se fabricau circuitele integrate in Romania?
Un muncitor tinea lupa, altu tinea cu penseta tranzistoarele si altu' lipea cu letconu', nu-i asa? Dupa aia se semnau pe el ca zidarii pe pereti: Gigi + Fane + Gore = MMC4011 Posted Image Posted Image
Daca ar fi sa-ti vezi lungul nasului... Cu ce se fabricau calculatoare la ICE?

#4606
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,957
  • Înscris: 09.04.2005
Nu știu ce înțelegeți voi prin "roboți" că noi aveam iepurași pe care-i întorceai cu cheia da' și ăia erau din China.

La facultate construirea unui robot a trecut prin vreo 7 promoții de studenți pe vremea cînd americanii făceau așa ceva în garaj de distracție.

#4607
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ei, roboti! Chestiile alea pe care le tineau la centrala in vitrina si le vedeai cand te duceai la repartitie. Pe linie... apăsa mea Gheorghe pe buton si-i sarea sacu-n spate.

#4608
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 e_bulu, on 10 ianuarie 2014 - 11:25, said:

Daca ar fi sa-ti vezi lungul nasului... Cu ce se fabricau calculatoare la ICE?

Ete pla cu ce! Pai tocmai tu sa nu stii? Cu singurul robot industrial din Romania, ala construit la facultatea lui gepres! :lol: Il mutau astia peste tot pe unde venea tovarasu' in vizite! Uneori il mutau cu viteza mare si pe la Automatica! De fapt acolo nu se fabricau multi roboti, era o iluzie optica produsa de viteza cu care era mutat singurul robot! Ca la desene animate! :roflmaofast:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate