Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
panou de sigurante la casa

Comanda online, compania nu vrea ...

Reduceri mincinoase Makita

Ccleaner
 Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei
 Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 

Setare outlook 2007 pe contul de yahoo email

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#1
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
Buna seara,

    Ma poate indruma cineva cum se face o setare pe contul de email yahoo pentru outlook 2007?AM incercat conform unor tutoriale de pe youtube si mereu imi apare o fereastra care o voi atasa ca poza.A reusit cineva si daca da cum? ma refer sa ai aiba contul de email pe ultima versiune ....cea mai noua de email de la yahoo nu s afie nevoie se mergem pe contul de email classic de la yahoo.
          Va multumesc frumos anticipat.

Fișiere atașate



#2
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.221
  • Înscris: 24.11.2010
Urmeaza instructiunile din tutorial Youtube si o sa iti ceara parola de Yahoo user.
Si o sa faca sincronizare, vei gasi mesajele din Yahoo in Outlook .

Editat de Ravy, 17 martie 2012 - 16:33.


#3
AD84

AD84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 136
  • Înscris: 11.02.2011
Ceva nu ai făcut corect. Ia urmărește pașii de aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m2dEaHx6uiI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
Cred ca cu tutorialul de acum nu imi merge nici cum a mers ieri...adica ieri am reusit sa trimit un email de pe outlook 2007 si l-am primit in alta adresa de yahoo , deci la sent mergea si doar receive dadea eroare...iar cu tutorialul sugerat cand am ales romania mie unul nu imi aparuse la pop si forwarding ceea ce e era in tutorial ci altfel, voi atasa poza si merg maid eparte imi apare acea fereastra enervanta...o voi atasa din nou...doamne batel

Fișiere atașate


Editat de Ravy, 17 martie 2012 - 16:34.


#5
viorel1628

viorel1628

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 361
  • Înscris: 14.01.2006
Nici n-are cum să-?i meargă.Dacă erai atent, observai că în tutorial, meseria?ul avea instalată versiunea BETA a Yahoo mail, care permitea op?iunea POP3 în versiune MOKA pentru ?ările enumerate de el:România, Marea Britanie, ?ări din Asia. Între timp această versiune a dispărut, a?a că ...

Editat de Ravy, 19 martie 2012 - 00:50.


#6
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
Asa e dar merita incercat nu-i asa?
Cel putin am icnercat sa vad ce si cums e face...ramane de vazut daca pe gmail, hotmail nu vor fii probleme

#7
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 16.259
  • Înscris: 05.01.2006
Din cate am vazut inca mai merge cu Asia. Poate n-ar strica sa incerci si cu acea zona.

Bafta!

#8
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
Aha....sa schimb cu Asia....ai incercat tu? sau.....si legat de asia se poate schimba sa zic asa temporar...si apoi pe cont sa modifica inapoi pe locatia actuala sa zic asa?

#9
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.201
  • Înscris: 09.02.2007
Eu am setat yahoo mail pe asia de mai bine de 3 ani si imi merge perfect, folosind Thunderbird. Doar ca atunci aveai optiune de pop/forwarding. La noul mail nu stiu daca mai tine faza. Mai exista mai demult un program gen Ypop care mergea.

#10
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
Aha...dar nu folosesc thinderbird...vreau pe outlook2007 dupa cum ai OBS...

#11
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 16.259
  • Înscris: 05.01.2006
Nu conteaza clientul de mail folosit. Ca-i zice Outlook sau Thunderbird sau orice alt client de mail acestea pot accesa mailurile din yahoo daca si numai daca reusesti in primul rand sa setezi pe contul tau ca si activa functia de pop3.
In trecut am setat pe asia (au si tari in care iti afiseaza meniurile in limba engleza) si atunci chiar de ma mutam pe alte zone acea setare era salvata si aveam acces la optiunea pop3. Pune o perioada de test (o luna) si dup-aia incearca sa treci inapoi pe Romania, sau pe ce zona doresti tu.

Bafta!

#12
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
Multumesc frumos si voi incerca, o saptamana cat mai placuta Ravy

LE:
Dar ce tara anume sau gmt +...x? caci Asia simplu nu am gasit ? sau te referi la Central Asia?

Editat de Ravy, 19 martie 2012 - 13:02.


#13
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 16.259
  • Înscris: 05.01.2006
Mda, naspa... Se pare ca pe orice tara ai alege pop3-ul este doar pt versiunea plus. Ciudat este ca acum 2 saptamani am activat pe un cont pe Romania pop3 fara probleme :habarnam:
O sa ma joc mai incolo (candva? :tomato:) intr-un Chrome care-mi traduce singur cand vede limbi ciudate sa vad daca a ramas pe vreo limba activa aceasta optiune.

Bafta!

#14
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
M-am juacat acum si l-am pus pe Central Asia si primea doar rss-urile...enervat poate sa fie cu contul de yahoo cel putin de vazut cu altele daca face la fel sau doar la yahoo e asa de pretentios sa zic asa...multumesc Ravy oricum

#15
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 16.259
  • Înscris: 05.01.2006

View Postdelfhinblue, on 19th March 2012, 13:08, said:

M-am juacat acum si l-am pus pe Central Asia si primea doar rss-urile..
Adica? Mailurile nu intra sau...? De autentificat se autentifica? Daca se autentifica atunci sunt gresite setarile din outlook. Mai sus de exemplu vad o greseala: userul este toata adresa de mail si nu doar ce este in fata la @

Bafta!

#16
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
bine incerc si asa sa vedem ce sa zic....nu am doar mana si vedem din nou

sincer chiar nus tiu dupa care tutorial sa ma mai uit..si cum anume sa fac setarea..ceea ce ai sugerat tu e una iar ceea ce vad aici e alta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W0FDDH4HcuQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

   tu ai scris la setare plus.pop.mail.yahoo.com sau doar pop.mail.yahoo.com ? care din ele?

#17
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 16.259
  • Înscris: 05.01.2006
Server: pop.mail.yahoo.com
Port: 995
Setari autentificare: SSL/TSL

Bafta!

#18
delfhinblue

delfhinblue

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 569
  • Înscris: 18.11.2008
si al doile sa fie smtp.pop.mail.yahoo com nu-i asa? ok si zici ca sus sa imi apara si dupa @ ...bine icnercam si fac un print screen

Ei incercai dar nu..a fost sa fie

Fișiere atașate


Editat de Ravy, 19 martie 2012 - 14:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate