Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 

Nu puteam să mă mișc sau să vorbesc

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
bojan_20

bojan_20

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 363
  • Înscris: 16.09.2011
Acum câteva zile râdeam citind un topic despre unu care vroia să țipe fiind destul de lucid, dar nu putea.

Bun.

Azi dimineață după vreo 40 de minute după ce m-am băgat la somn, m-am trezit să zic 80-90%, dar nu puteam sa mă mișc și să zic nimic, îmi venea să țip pentru că nu mă simțeam deloc bine, simțeam un tremurat și parcă ....nu pot să zic (mi-era frica de ceva, dar nu știu de ce) :| Fratele meu era lângă mine, stătea la pc (mă rog) și mă împingeam în el cu picioarele să mă trezească pentru că mă simțeam foarte prost / rău / fără vlagă. Nu puteam să mă mișc, să fac nimic și mă simțeam ca și cum aș avea un coșmar, dar vroiam să mă trezesc :( Nu știu cum să vă explic, e prima dată când întâlnesc prostia asta. Deci eram destul de treaz / lucid, dar nu puteam să zic ceva sau să mă mișc. Mă forțam (!) să mă împing cu picioarele în fratele meu cu gându că o să mă miște sau ceva ca sa mă trezesc :(

Ce înseamnă asta ? Adică, nu ce înseamnă... de ce s-a întâmplat ? E cafeau de vină ? Poate are vreo legătură cu tensiunea, știu eu ? Am băut cam multă cafea aseară, sunt și destul de obosit... iar eu pe asta dau vina :(

PS : Eram atât de lucid că atunci când mă împingeam în fratemiu cu picioarele, el mi le dădea la oparte crezând că mă lăfăi în pat....  iar eu eram conștient de ce se întâmpla:((

Editat de bojan_20, 21 februarie 2012 - 15:13.


#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postbojan_20, on 21st February 2012, 15:12, said:

1. Acum câteva zile râdeam citind un topic despre unu care vroia să țipe fiind destul de lucid, dar nu putea.

2. Azi dimineață după vreo 40 de minute după ce m-am băgat la somn, m-am trezit să zic 80-90%,
Stare indusa de ce ai citit, mintea iti joaca feste.

Editat de onlyone, 21 februarie 2012 - 15:19.


#3
battman

battman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 607
  • Înscris: 05.04.2011
esti sigur ca nu a fost doar un vis? Si eu am de multe ori vise din astea ciudate...ca vin cainii dupa mine, noaptea pe strada dar eu nu pot sa tip ca nu am voce...True story!

#4
bojan_20

bojan_20

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 363
  • Înscris: 16.09.2011

View Postonlyone, on 21st February 2012, 15:18, said:

Stare indusa de ce ai citit, mintea iti joaca feste.
Nu., Eu scot asta din calcul rapid. În primul rând, am citit topicul ăla zilele trecute (uitasem complet de el) și-n al doilea rând ...nici nu credeam că există posibilitatea să vrei să țipi / să te miști și să nu poți :|

Mintea mi-o juca feste... am atâtea pe cap :(

View Postbattman, on 21st February 2012, 15:19, said:

esti sigur ca nu a fost doar un vis? Si eu am de multe ori vise din astea ciudate...ca vin cainii dupa mine, noaptea pe strada dar eu nu pot sa tip ca nu am voce...True story!
Mă faci să mă duc să-l întreb pe fratemiu dacă chiar m-am împins în el, dar știu sigur că asta s-a întâmplat, pentru că toată treaba asta a durat să zicem 3-4 minute cred (dar oricum părea mai mult), iar după am reușit sa mă trezesc. Fratemiu era la pc, eu am înjurat și i-am zis lu fratemiu că am avut un coșmar, și după m-am băgat la somn înapoi.

Editat de bojan_20, 21 februarie 2012 - 15:24.


#5
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.387
  • Înscris: 23.08.2010
E ceva normal,in timpul somnului corpul este amortit,uneori se mai intampla sa se prelungeasca acea stare si dupa ce te-ai trezit.Mi s-a intamplat si mie,cel mai bun lucru pe care il poti face este sa incerci sa nu te panichezi.

#6
bojan_20

bojan_20

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 363
  • Înscris: 16.09.2011

View Postasasinuxp, on 21st February 2012, 15:22, said:

cel mai bun lucru pe care il poti face este sa incerci sa nu te panichezi.
Tocmai asta e că eram panicat și-n același mi-era frică.

Sper să nu se mai întâmple...

#7
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.387
  • Înscris: 23.08.2010
Cel mai bine cineva din domeniul medical sa-ti explice mai exact despre ce este vorba,caci daca vei stii mai exact nu vor mai exista motive sa te sperii.

#8
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 339
  • Înscris: 19.05.2008
[quote name='bojan_20' date='21st February 2012, 18:12' post='11141873']
Acum câteva zile râdeam citind un topic despre unu care vroia să țipe fiind destul de lucid, dar nu putea.

Bun.

Azi dimineață după vreo 40 de minute după ce m-am băgat la somn, m-am trezit să zic 80-90%, dar nu puteam sa mă mișc și să zic nimic, îmi venea să țip pentru că nu mă simțeam deloc bine, simțeam un tremurat și parcă ....nu pot să zic (mi-era frica de ceva, dar nu știu de ce) :| Fratele meu era lângă mine, stătea la pc (mă rog) și mă împingeam în el cu picioarele să mă trezească pentru că mă simțeam foarte prost / rău / fără vlagă. Nu puteam să mă mișc, să fac nimic și mă simțeam ca și cum aș avea un coșmar, dar vroiam să mă trezesc :( Nu știu cum să vă explic, e prima dată când întâlnesc prostia asta. Deci eram destul de treaz / lucid, dar nu puteam să zic ceva sau să mă mișc. Mă forțam (!) să mă împing cu picioarele în fratele meu cu gându că o să mă miște sau ceva ca sa mă trezesc :(

Ce înseamnă asta ? Adică, nu ce înseamnă... de ce s-a întâmplat ? E cafeau de vină ? Poate are vreo legătură cu tensiunea, știu eu ? Am băut cam multă cafea aseară, sunt și destul de obosit... iar eu pe asta dau vina :(

mie mi se intampla treaba asta de vreo 20 de ani cred:)
loveste cu mana marginea patului, te trezesti si ai scapat

#9
bojan_20

bojan_20

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 363
  • Înscris: 16.09.2011

View Postiufiuf, on 21st February 2012, 16:34, said:

mie mi se intampla treaba asta de vreo 20 de ani cred:)
loveste cu mana marginea patului, te trezesti si ai scapat
Dacă mi se mai întâmplă chestia asta, o sa încerc și varianta ta ...dar să văd dacă pot

#10
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.799
  • Înscris: 10.01.2010
Se cheama sleep paralysis. Si eu am cateodata .

#11
ady000

ady000

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 496
  • Înscris: 30.10.2009
Am patit si eu odata pe la 3 dimineata nu ma puteam misca si aveam si dificultati de respiratie ...dupa ce am scapat de acea stare m-a luat o panica totala nici in ziua de azi nu am aflat ce a fost ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate