Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

TrafficRevenue ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
misterclaude

misterclaude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.09.2011
Am pus si eu un banner de la trafficrevenue (.net) . Din ce zic ei pe site, platesc in regim CPM, nu-i intereseaza clickurile.
Mi se pare ciudat totusi, in sectiunea de statistici de la ei de pe site, nu apare nimic (nici o afisare, nimic nimic, iar ultimul update e trecut "1969" (anul).

Sunt fake, platesc, ce-i cu ei ?
Mai tin reclama vreo luna, si daca tot nu apare nimic la ei pe site, o scot...

#2
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
I-am vazut la multi, si am auzit ca platesc, nu i-am folosit dar din auzite nu-s tepari.

http://forums.digita...=trafficrevenue

Edited by bogdan_popescu, 30 January 2012 - 21:25.


#3
misterclaude

misterclaude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.09.2011

View Postbogdan_popescu, on 30th January 2012, 21:23, said:

I-am vazut la multi, si am auzit ca platesc, nu i-am folosit dar din auzite nu-s tepari.


Atunci ii mai las... pacat ca nu fac update zilnic la statistici... Tot site-ul lor pare parasit asa...

Partea buna e iti trimit banii prin paypal. (asta daca intr-adevar ii trimit), iar limita minima de retragere e 5 dolari.

Si ofera 3.44 $ la 1000 unici din SUA, si 0.44 la 1000 unici din RO. Discriminare pe fata :))

#4
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Vezi la postul meu anterior ca am editat si am adaugat un link unde se discuta despre ei.
Eu folosesc http://adprudence.com/ pentru CPM si-s multumit, nu platesc cinestie ce dar e totusi ceva, poti sa testezi, am primit 3 plati pana acum de la ei.

#5
misterclaude

misterclaude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.09.2011

View Postbogdan_popescu, on 30th January 2012, 21:34, said:

Vezi la postul meu anterior ca am editat si am adaugat un link unde se discuta despre ei.
Eu folosesc http://adprudence.com/ pentru CPM si-s multumit, nu platesc cinestie ce dar e totusi ceva, poti sa testezi, am primit 3 plati pana acum de la ei.

Am vazut linkul de la digitalpoint, multumesc.

O sa arunc o privire la adprudence. Nu se supara daca mai sunt pe pagina si reclame de la alti advertiseri nu ?

Apropo, uita-te te rog aici .
Poate iti dai si tu cu parerea :)

Later Edit: M-am inscris pe adprudence. Cam cat dureaza pana iti verifica formularul ? Sunt pretentiosi ?

Edited by misterclaude, 30 January 2012 - 21:44.


#6
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Nu mai retin exact cat dureaza dar cred ca a doua zi mi l-au aprobat, nu-i intereseaza cate alte reclame ai pe site, nu-s deloc pretentiosi.
In ce priveste topicul de adsense nu stiu ce sa zic, eu n-as mai incerca pe aceleasi situri si de pe acelasi nume, daca vrei sa mai ai sanse, si sa scoti tot ce ar parea in neregula, poate ti-au dat si ceva motiv pe mail cand au dezactivat.
Mie mi-au tot banat situri pe motiv de continut, faceam pana-n 1000 de euro pe luna, 2 ani la rand, cum am depasit 1200 cum m-au banat direct, tot contul, asta e, acuma folosesc ce se poate ;)

Edited by bogdan_popescu, 30 January 2012 - 21:52.


#7
misterclaude

misterclaude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.09.2011

View Postbogdan_popescu, on 30th January 2012, 21:49, said:

Nu mai retin exact cat dureaza dar cred ca a doua zi mi l-au aprobat, nu-i intereseaza cate alte reclame ai pe site, nu-s deloc pretentiosi.
In ce priveste topicul de adsense nu stiu ce sa zic, eu n-as mai incerca pe aceleasi situri si de pe acelasi nume, daca vrei sa mai ai sanse, si sa scoti tot ce ar parea in neregula, poate ti-au dat si ceva motiv pe mail cand au dezactivat.
Mie mi-au tot banat situri pe motiv de continut, faceam pana-n 1000 de euro pe luna, 2 ani la rand, cum am depasit 1200 cum m-au banat direct, tot contul, asta e, acuma folosesc ce se poate ;)

Mailurile pe care le trimit ei sunt generice deobicei... Ultima data nici n-am primit e-mail :)).

Eh.. am zis si la topicul respectiv... ma las de adsense.

#8
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postmisterclaude, on 30th January 2012, 21:09, said:

Am pus si eu un banner de la trafficrevenue (.net) . Din ce zic ei pe site, platesc in regim CPM, nu-i intereseaza clickurile.
Mi se pare ciudat totusi, in sectiunea de statistici de la ei de pe site, nu apare nimic (nici o afisare, nimic nimic, iar ultimul update e trecut "1969" (anul).

Sunt fake, platesc, ce-i cu ei ?
Mai tin reclama vreo luna, si daca tot nu apare nimic la ei pe site, o scot...

Mi-am facut si eu cont la ei acum vre-o doua seri citind postul tau. Nu am apucat decat sa fac contul atunci fara sa pun reclame pe site sau alt ceva iar a doua zi cand am incercat sa ma loghez nu mai mergea, acum am re incercat si dupa vre-o 30 de secunde de asteptat s-a logat intr-un sfarsit, acum daca incerc sa mut de la account la profile sau alt veva dureaza la fel de mult, asta m-a facut sa ma gandesc mai bine si sa nu mai incerc sa pun reclame de la ei, nu de alta dar daca asa se incarca site-ul lor nu vreau sa am probleme de genul asta cu incarcarea reclamelor  :nonobad:  cea ce ar fi neplacut sau poate sunt la fel de lenti si cu efectuarea platilor. In concluzie nu va recomand un site care se misca de parca e adus din epoca de piatra si care iti scrie urmatorul lucru la statistici.... Screen-Shoot-ul urmator face cat o mie de cuvinte
[ http://img804.imageshack.us/img804/2602/ecranshoot.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by d33pic313lu3, 06 February 2012 - 23:27.


#9
tudorc11

tudorc11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.04.2007
Eu folosesc Trafficrevenue pe un site banat de Adsense. Am primit deja o plată de la ei, plătesc cam 0.50$ pe 1000 de vizitatori unici. Problema e că ei contorizează doar jumate din vizitatorii unici numărați de Analytics.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate