Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

Abonament sau pre-pay?

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#109
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,104
  • Înscris: 19.01.2004
Mare golanie si cu portarea asta ...
Ma intorc la Orange, sa re-portez din Vodafone... iar portocaliii astia din galati nu au in OS cartele lot G2 (pentru seriile de numere care incep cu 0744/0745)
Cica sa ma duc eu sa caut pe la dealeri si cind gasesc G2-ul asta sa ma intorc la ei cu cartela neactivata in dinti, sa imi faca portarea.
Mare golanie cu Orange asta ...

#110
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Ciudat. La mine nu a fost nicio problema din Cosmote.

#111
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,394
  • Înscris: 21.11.2008
@ Taxon: Adreseaza-te aici: http://www.ancom.org.ro/contact_4513 , si ai sa vezi ca in vreo 2 Zile or sa gaseasca si Cartela din care este nevoie, si pt. tine...  :rolleyes:

#112
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View PostTaxon, on 8th December 2011, 10:48, said:

Mare golanie si cu portarea asta ...
Ma intorc la Orange, sa re-portez din Vodafone... iar portocaliii astia din galati nu au in OS cartele lot G2 (pentru seriile de numere care incep cu 0744/0745)
Cica sa ma duc eu sa caut pe la dealeri si cind gasesc G2-ul asta sa ma intorc la ei cu cartela neactivata in dinti, sa imi faca portarea.
Mare golanie cu Orange asta ...

iti dai seama ca nu e in interesul lor sa te refuze ... ca pierd un client ... deci probabil chiar nu au cartela de aia.
am patit si eu ... dar m-au rezolvat cu o alta cartela pe care am primit-o in plus ... dar a durat 1 zi sau doua ...

#113
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,104
  • Înscris: 19.01.2004
ii doare pe ei la fix de client, nene crustaceu, cam asta am inteles eu din refuzul lor de a ma trece de la bonament la cartela, de a trebuit sa fac ghidusia asta cu portarea pentru 30 de zile.

lopatar, multumesc de hint, dar in cazul asta chiar nu aveau cartele G2, au scotocit prin cutii in fata mea.
am luat una de la un student (de-alea cu 1000 min in retea, sper sa nu fie teapa), azi trec iar pe la Orange si sa vedem ce rezolv.

#114
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
La pantera 9 am internet nelimitat cateva luni? Nu vad nicaieri sa scrie asta.

Azi dimineata aveam 16,69Mb de date, informatie actualizata la 2:00
Am descarcat doua melodii de pe "cucurigu.com" de vreo 9Mb pe la ora 9.
Acum am tot 16,69Mb, informatie actualizata la ora 12.

Care e treaba?

#115
alin_78

alin_78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 07.12.2011

View Posttzaq93, on 9th December 2011, 15:43, said:

La pantera 9 am internet nelimitat cateva luni? Nu vad nicaieri sa scrie asta.

Azi dimineata aveam 16,69Mb de date, informatie actualizata la 2:00
Am descarcat doua melodii de pe "cucurigu.com" de vreo 9Mb pe la ora 9.
Acum am tot 16,69Mb, informatie actualizata la ora 12.

Care e treaba?

Cred ca Cronosu' a luat-o pe aratura : aseara la ora 22:57 mai aveam 1947 de minute in retea,107 minute nationale,394 mb pentru trafic pe internet (la sms-uri si mms-uri nu m-am uitat ca nu ma interesat),dupa ce am facut verificarea am inchis telefonul si m-am culcat.
Dimineata cand am verificat din nou,la ora 08:23 mai aveam 1881 minute in retea  si in rest informatia era la fel ca aseara.
Intrebare : unde naiba au disparut 66 de minute ?!

#116
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Au fugit :D

#117
alin_78

alin_78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 07.12.2011
Sa fuga cu tot cu Orange in Franta ca deja m-am plictisit de cate erori tehnice si umane exista in reteaua asta

#118
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,394
  • Înscris: 21.11.2008
Bine ca N-au 'fugit' 666 de Minute...  :devilred:

#119
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Numa' prastii la orange shop in Piatra. O sa iau un mobil ieftinut, cu radio, mp3 si slot micro-sd, il vand si cu banii inmatriculez masina (da, am terminat leasingul , iupiiiiii!!!). Daca vreau un smartphone, musai trebuie optiune de 5-9 euro si sunt niste scoruri de ametesti. Ori fac alta miscare, iau un mobil ieftin la oferta, il vand sub pretul pietei, vand si boston-ul si-mi iau minim un LG p500 sau vreun Black, vad eu. Daca nu, merge si Boston-ul, saracul tine bateria pana la ultima suflare, semnal si-n beci, se misca fain pe net.

O sa las topicul deschis, poate mai sunt si altii in dilema ca si mine, eu oricum m-am incaltat pe inca 2 ani, dar sincer la banii aia nu aveam ce oferta similara sa prind la aproape 35 de lei. Si am scapat si de butonat la cartele, coduri si alte tampenii, oferte si nebunii. SI de incarcat cu euro- ciuciu mai incarc eu, poa' sa vrea si sor-mea.

#120
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
cu un ab de 9 euro si net de 5, telefoanele trecute de ei la promotie au acelasi pret ca la liber, si mai sunt si blocate basca!
Mokia c6 doar 229euro la abonare la Olingi adica 988 de lei la un curs de 4,3125. Pe net pretul la liber este intre 950 si 1000 de lei!

Imi explica cineva de ce telefoanele sunt mai ieftine pentru noii abonati decat pentru vechii?

Edited by Josef_Mengele, 20 December 2011 - 15:33.


#121
alin_78

alin_78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 07.12.2011

View PostJosef_Mengele, on 20th December 2011, 15:23, said:

cu un ab de 9 euro si net de 5, telefoanele trecute de ei la promotie au acelasi pret ca la liber, si mai sunt si blocate basca!
Mokia c6 doar 229euro la abonare la Olingi adica 988 de lei la un curs de 4,3125. Pe net pretul la liber este intre 950 si 1000 de lei!

Imi explica cineva de ce telefoanele sunt mai ieftine pentru noii abonati decat pentru vechii?

Pentru a atrage clienti noi?
Prin clienti noi a se intelege tineri/pustani care vor sa se afirme "Mama ce telefon am"

#122
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,854
  • Înscris: 13.07.2010

View Postalin_78, on 20th December 2011, 15:41, said:

Pentru a atrage clienti noi?
Prin clienti noi a se intelege tineri/pustani care vor sa se afirme "Mama ce telefon am"



Ai dreptate, puștani cu ,,telefoamea" în gât, dar care au telefoane scumpe. Am văzut și eu mulți din aștia care nici măcar nu au activat internetul pe ele. Dar de, vorba aia, au sculă. :o

#123
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Faza faina! Dupa ce imi termin traficul, pot sa cumpar 100 mb cu 0,5 euro. What can I say?!

Acum sunt curios cat vine prima factura, ma astept sa fie cei 8 euro cu tot cu tva care mi s-au promis. Nu depasesc nici minutele, nici sms-urile, nici traficul (si daca il depasesc, nu e scump sa-mi iau inca 100 mb). Je este multumit. Dar sa vad factura mai intai.


Vreau sa iau la abonament un telefon. Faza nasoala e ca daca vreau un smart-phone, musai sa iau optiune de net. Si eu n-am chef. Asa ca o sa iau un samsung cardinal, il vand pe la mine prin zona cu vreo 2 mil (l-as lua cu vreo 88 lei, din care 5 euro transportul; hmmmmm...). Apoi imi vand si boston-ul si cu ce strang, imi iau un Galaxy Gio sh. Sa vedem daca socotelile or sa dea rezultatul scontat. Sincer eu chiar n-am avut chef sa imi bag coduri, sa stau cu grija ca trebuie sa caut cartele etc. PLatesc lunar, cu cardul, nu am de activat optiuni etc. Mie mi-e mai comod asa.
Va tin la curent cu evolutia lucrurilor.

#124
ahdila

ahdila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2012
de azi am reusit sa trec si eu de pe abonament pe cartela prepay orange. am auzit ca trebuie sa incarc 3 luni consecutiv minim 5 euro altfel pierd numarul. E adevarat, stiti si de alte conditii orange?

#125
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pai si nu ai 20 de lei sa incarci cartela? Suna la clienti si vezi cum sta treaba, eu sincer nu am auzit de "conditionari" de genul acesta.

#126
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,295
  • Înscris: 12.08.2006

View Postahdila, on 27th March 2012, 18:56, said:

de azi am reusit sa trec si eu de pe abonament pe cartela prepay orange. am auzit ca trebuie sa incarc 3 luni consecutiv minim 5 euro altfel pierd numarul. E adevarat, stiti si de alte conditii orange?
   Tentativa de pacaleala.(a se citi prosteala)
  Cand treci de pe abonament pe cartela ti se spun tot felul de rahaturi,doar doar te sperii si nu mai reziliezi.
  Cartela o sa fie la fel ca celelalte cartele prepay.

  Mie imi spunea unul de la Vodafone ca daca nu prelungesc abonamentul o sa raman fara semnal :w00t:

Edited by alexa32, 27 March 2012 - 21:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate