Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon
 

baloti dublu presat?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
grigorestefan

grigorestefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.09.2011
am o intrebare pentru cei care lucreaza cu baloti de fan(si alte paie)...exista baloti dublu presati???am inteles de la cineva ca acestia ar dubla practic greutatea unui balot(imi dadea exemplu ca un balot dreptunghiular, care in mod normal are cam 25 de kg, ar avea 50)...daca ma poate lamuri cineva...si daca exista, se poate face o astfel de balotare cu o presa normala sau sunt utilaje anume pentru aceasta operatiune??

#2
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
Eu stiu ca exista prese de balotat cu presiune mare... care preseaza fanul mai tare. Nu poti sa il presezi de doua ori :).

#3
grigorestefan

grigorestefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.09.2011
si il preseaza atat de tare incat ii dubleaza greutatea???

#4
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
Am un claas markant 65 si o presa romaneasca pe sarma cu aceleasi camere de presare si balotii de la claas sunt aproape dubli ca greutate, cu toate ca au acelasi principiu de functionare. Claas-ul are in plus pe interiorul camerei aproape de iesire inca un reglaj care strange balotul pe latime(din lateral) in felul asta ingreunand inaintarea balotului si implicit acumulare de material mai mult. Singurul incovenient e ca-mi zapaceste cardanul mai mereu, la U650 aproape opreste motorul.

#5
grigorestefan

grigorestefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.09.2011
la ce greutate ajunge un balot facut cu claas???

#6
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
De lucerna cam 45-50kg si paie vreo 30 kg, n-am cantarit sa vad exact dar aproximativ cam asta ar fi greutatea.

#7
techmaster35

techmaster35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 02.02.2014
Salut la roti.As dori sa îmi spune-ti ce dimensiune are balotul la o presă Welger Ap42,daca la berbec ghidarea se face pe role sau altcumva,si antrenarea la pick-up cum este?
Multumesc.Stima!

#8
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
Vad ca tot intrebi si nu ti se raspunde...ia un anunt in care se vinde presa respectiva si intreaba omul, de ex. http://www.aaz.ro/de...r-AP42#stayhere

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate