Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil
 Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 

E-gold

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#55
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
proasta idee Danutze Ciprian sa ma amenintzi atat de urat...

mai ales la ce trecut negru ai tu, nu cred sa te mai spele nimeni vreodata, asa cum speli tu banii zi de zi...

domain-name: porcarie.ro
description: Dan Ciprian Neculai
description: Str. Podul Inalt nr.10,
description: Bl. T8A, AP. 6
description: Galati
description: Galati
description: RO
description: Postal Code: 800267
description: Phone: +40726154556
description: Email: [email protected]

#56
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
05-22-2005, 11:33 AM  
EnKumber  
Investor
Trader Rating: (12)
%Positive Ratings: (100)  Join Date: Sep 2003
Location: Romania
Posts: 357
    

EnKumber's exchange service !

--------------------------------------------------------------------------------

I can provide you following services :



buy MONEYBOOKERS with EGOLD

buy EGOLD with CASH (WIRE or WU)


ne intrebam cu totii daca are macar 1% legal : spalarea de bani care a facut-o ani de-a randul EnKumber Dan Neculai Ciprian obtinand profit, fara sa plateasca nici un impozit la stat, prin schimbarea ilegala de moneybookers cu egold sau din Western union in porcarie (care este definita si de guvernul USA ca  money laundering: terorist act)

#57
Haotik

Haotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.12.2004
lool... enkumber nu mai are cont la MoneyBokers de mult, eu am inca dar nu fac exchange cu MB.

Mama ce tare esti ca ai aflat adresa lui dar o scrisese si el cu mana lui mai sus.

Are comunitatea.porcarie.ro  si domeniu porcarie.ro, e prezent si pe talkgold si pe MMG si pe alte forumuri despre bani si afaceri online. Normal si eu sunt prezent in urma lui.

A fost haker pe un forum care nu mai exista. Sa iti spun un secret si eu scrisesem mare pe siteul de la pentagon HAOTIK dar au skimbat aia siteul domnule, nu mai exista siteul vechi, asta este daca ma crezi bine daca nu iarasi bine.

Oricum esti nr.1 pe lista mea de entraiment :D continua sa aberezi ca imi place.

Si apropo nici tu nici EnKumber nu aveti habar despre hakeri. Pe net sunt cunoscut ca Haotik, peste tot, nikul meu este dat de un mare haker, si il pastrez ca o amintire a unor vremuri frumoase din tineretze. Cand am aparut in 2000 ca haker pe TVR1, aparea si un site cu 5 nume acolo, nici unu din numele alea nu sunt cunoscute pe net, sau ma rog pe netul care il stiti voi. Eram si eu acolo in lista, dar fi sigur ca nu eram cu Haotik. Hakeri traiesc intr-o lume aparte, despre care tu vorbesti doar din vorbe. Si cand spun hakeri nu ma refer la DOS-atack sau flooderi de 2 lei, e simplu sa cauti exploituri pe net si sa cauti servere vulnerabile, si gata esti "mare" haker, sau mare ca.cat. In rest putini cunosc ce insemana hakeri, ce mod de viatza au.

In fine ca sa nu te mai plictisiesc mult, mai zi-mi de enkumber ca poate cine stie cand ma cert cu el si imi foloseste threadul asta la ceva :))

Deci zi-le Loredana...


P.S. Ne mai ti mult in suspans pana ne explici care e scopul acestui scandal. Daca era orientat impotriva mea era ceva normal, dar impotriva lui enkumber si cu atata ardoare, sa mor de nu mi-ai starnit curiozitatea.

#58
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
uite cine ma ameninta pe mine :
Mesaj de la el :

Quote

Cristi Popescu

Group: Members
Posts: 20
Member No.: 166 186
Joined: 12-April 07




ba Danutze mama, vezi pe cine ameninti tu, terminatule

insulta si calomnia nu exista in codul penal.

te caci pe tine de frica ca stii f bine ce li s-a intamplat la porcarie din Florida USA ca au venit cu FBIul peste ei in casa.

tu o s-o patesti mult mai rau. si cu cat incerci mai mult sa afli, iti zic eu: cu atat te vei duce intr-un loc mai negru si mai adanc. IP-urile sunt rootate printr-un internet cafe anonim. asa ca o sa te caci pe tine cu IPurile daca dai spaga sa ti le dea adminii de la SOFTPEDIA.

mai continua tu, si iti garantez ca iti va fi mai rau in viata... asta daca o s-o mai ai mult timp... si nu o sa iei vreo sida sau hepatita in mod anal biggrin.gif


Deci vine intrebarea ... domnule Cristi Popescu, de ce va ascundeti, care este problema ? De ce va e frica si va ascundeti ip-ul domnule ?

Edited by EnKumber, 16 April 2007 - 11:40.


#59
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
si ca o chestie asa draga domnule "Cristi Popescu", pt. cultura ta generala , cand s-a infiintzat moneybookersul , se putea alimenta cu porcarie, deci VAI , SPALAU BANI , DAR VAI , CUM SE POATE UNA CA ASTA , sa spele ei asa ??? oricum eu stiu ca tu defapt nu existi, esti doar clona lui HAOTIK, care inca o data ma ataca intr-un mod mizerabil, frustrat fiind ca nu ma poate ajunge ! HAI PA !

#60
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
iti scrii singur mesaje pe PM ca sa te te justifici.

tot ce am scris aici este documentat si se stie ca Dan Neculai Ciprian e in big big shit.  

Cei care sunteti clienti in fraudele lui enKumber, va veti trezi la un moment dat in viitor cu conturi bancare fraudate pe numele voastre, abonamente la vodafone si orange cu facturi de milioane, etc etc.

cititi din nou tot ce s-a dezvaluit despre trecutul lui negru si minciunile jalnice prin care incearca sa se scoata, minciuni expuse mai sus

#61
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007

View PostEnKumber, on Apr 14 2007, 16:26, said:

Buna ziua !

Eu sunt EnKumber adica :

Dan Ciprian Neculai,
Adresa : Str. Podul Inalt nr.10, Bl. T8A, Ap.6, Galati

La aceasta adresa este inregistrata si firma mea SC GOLDSERVICE SRL, firma ce poate fi verificata pe siteul ministerului de finante, mfinante.ro .

Nu am cunostinta sa fi facut VREODATA exchange pe vreun site de CARDERI, HACKERI etc.

iti aflu IP-ul, si daca e de romania si te dibuiesc am si posibilitatea sa te dau in judecata pt. defaimare, calomnie etc.  Nu am nevoie de clone, spre deosebire de dushmanii mei !


Defaimare si calmonie nu mai exista in codul penal. Si tu te stii foarte bine ce ai facut, te punem la detectorul de minciuni si sa vezi cum infunzi puscaria de la 10 ani in sus ;)


Nu ai cunostinta ca forul talkgold.com este populat cu carderi si hackeri la greu ? Imposibil sa nu stii, doar tu le speli banii zilnic din 2003 incoace !

#62
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
ia uitati-va aici, cu ce se ocupa domnul enkumber: cu spalatul banilor hackati din MB in egold - transfer ilegal.

asta face din 2003 pana acum si multe alte porcarii ilegale.

http://www.talkgold....mber.php?u=2383


oricum, dosarul lui Dan Neculai Ciprian de la Serious Organised Crime Agency (SOCA) se ingroasa zilnic.

#63
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
ok.

deci toate au o limita haotik, am incercat sa port o discutie cu afirmatii argumentate. NU are rost sa stau si sa asist la un monolog al unui om frustrat, traind dupa principiul " Sa moara si capra vecinului " . mult succes haotik, si nu mai vb cu mine ca deja ti-am dat ignore iar, pe threadul asta nu mai intru ca nu are rost

#64
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006

View PostCristi Popescu, on Apr 16 2007, 12:03, said:

Defaimare si calmonie nu mai exista in codul penal. Si tu te stii foarte bine ce ai facut, te punem la detectorul de minciuni si sa vezi cum infunzi puscaria de la 10 ani in sus ;)
Nu ai cunostinta ca forul talkgold.com este populat cu carderi si hackeri la greu ? Imposibil sa nu stii, doar tu le speli banii zilnic din 2003 incoace !
Cu titlu informativ:

Articol din 20 ianuarie 2007: http://www.gandul.in..._cod_penal.html

Calomnia si insulta vor fi din nou infractiuni prevazute de Codul Penal iar cei care vor comite aceste fapte penale - ziaristi, persoane publice sau simpli cetateni - vor suporta consecintele legii penale, adica vor fi condamnati si vor avea cazier. Aceasta modificare legislativa survine unei decizii a Curtii Constitutionale, pronuntata in data de 18 ianuarie a.c., prin care a fost admisa exceptia de neconstitutionalitate a articolului 56 din Legea nr. 278/2006 pentru modificarea si completarea Codului Penal.


#65
Haotik

Haotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.12.2004
mai fratilor hotarativa clona cui sunt

pana la urma va spune eu sunt clona la amandoi. Defapt e Haotik  care se cearta singur cu el insuti aka Enkumber aka Cristi Popescu, e o intreaga conspiratie de a strica reputatia forumului sofpedia, si ma cert singur cu imaginile mele din oglinda.
Deci recunosc sunt clona lui Enkumber, a lui Cristi Popescu, a lui Sandosu, a adminilor de la sofpedia, defatp ce mai incolo si incoace SUNT EU UNICUL, THE ONE.

Deci la concursul de aberatii vad ca ma dascurc lafel de bine ca si voi. Daca ati fi fete as vrea sa va cunosc sa ne unim si sa formam o singura fiintza dar asa nu pot sa va "satisfac" si asa de vreo 2 zile incoace apar tot felul de dubiosi pe mesenger care ma intreaba daca sunt gay, cine stie ce "glume" mi-au mai facut dusmanii pe cine stie ce forumuri.


Rog admini de la softedia daca exista vreo zona de panaraba si aberatii pe forum sa mute acolo acest thread.


Si eu cred ca dosarul amandarora este foarte gros la Funy Organised Jokes Agency (FOJA)
Deja daca ma iei cu SOCA incep sa cred ca e 1 aprilie si nu stiu eu.
bine ca nu e SOCAT :D

Sti ce nu inteleg eu, daca tot zici ca are dosarul gros si ca il salta politia, in legatura cu ce vrei sa ne avertizezi? Daca tot zici ca o sa infunde puscaria, de ce mi-as face eu probleme de el? Atragi atentia asupra ce? Asupra faptului ca esti idiot, te credeam si daca ne spuneai fara sa demonstrezi.

Repet deocamdat esti entrainment pentru mine, cand o sa ma calci pe coada eu nu sunt enkumber eu vin direct si iti rup gatu, dar eu ma enervez greu.

#66
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007

View PostHaotik, on Apr 16 2007, 14:29, said:

eu vin direct si iti rup gatu

Ok, bine ca ai scris aici, ca sa se stie pe cine salta politia cand patesc eu ceva :)

Si foarte bine de altfel ca ai procedat cu amenintari, si asta apare in Codul Penal: Amenintare :)

Oricum Haotik tu esti baiat bun, insa Dan Neculai Ciprian Enkumber asta e un scam, criminal informatic de joasa speta, un fraudator, scammer si un phisher de te doare capul

#67
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
http://www.antena3.r..._eur_30313.html

Organizația pentru Securitate și Cooperare în Europa este îngrijorată! OSCE nu este de acord cu introducerea insultei și calomniei în Codul Penal al României. Reprezentanții organizației au declarat că această măsură constituie un pas înapoi în realizarea unui cadru favorabil funcționării libere a presei. „Această decizie contravine nu numai îndelungilor eforturi depuse de departamentul meu, ci și apelului din mai 2006 al domnului Terry Davis, Secretar General al Consiliului Europei, adresat tuturor statelor membre, de a lua măsuri în vederea mutării delictelor de calomnie din domeniul legii penale în cel al legii civile”, a declarat reprezentantul pentru libertatea presei al OSCE, Miklos Haraszti, conform Hotnews.

29 martie 2007

#68
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Da, știu.  Deocamdată e în coadă de pește, dar în vigoare.  Cică s-ar putea să o scoată dacă se modifică legea presei.  Oricum e off-topic.  Am considerat doar ca trebuie menționat.

#69
Haotik

Haotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.12.2004
Si ce ne mai povestesti? Ca sunt plictisit nu am chef de nimic, mai distreaza-ma putin inainte sa aflu cine esti.

#70
phlorryn

phlorryn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2005

View Postmiluch, on Apr 13 2007, 12:58, said:

nu vreau sa par carcotas: nu cred ca la deschiderea unui cont sau unui abonament cei de la banca/vodafone se rezuma la a consulta un ... scan, banuiesc ca au si ei procedurile lor.
la vodafone si nu numai parca iti trebuie si un document original care sa ateste si detinerea/inchirierea spatiului de la adresa respectiva
nu contest alte afirmatii si nu ii tin partea respectivului impricinat, e doar un punct de vedere ... sper ca nu naiv !!


Daca "prietenul tau din cartier" ajunge sa lucreze pe la un dealer de firma de telefonie (nu dau nume ca tot una e oricare ar fi) - il si mai ai cu ceva la mana - se face abonament la ce vrei tu, fie si cu scan. Verificarea actelor (in afara de buletin) se fac strict la magazin, si nu ajung la vodafone - de asta si sunt mii de rau platnici in tara asta, cu adrese la "mishto" prin contracte, pe care nu ii mai gaseste nimeni - nici macar executorii judecatoresti.

(A se mai citi ce s-a mai intamplat cu "creditul doar cu buletinul" si de ce sunt 50.000 de credite restante in astfel de retele - nu ca s-ar fi facut toate pe "blat", dar si 1% sunt muuulte)


PS: Eu cred ca am sa folosesc pentru porcarie firme de transfer adevarate din afara, care trimit prin WU (fie si cu 4% comision)

#71
miluch

miluch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.04.2005

View Postphlorryn, on Apr 16 2007, 22:42, said:

Daca "prietenul tau din cartier"
.... multumesc pentru ghilimele.
Ok, sunt foarte de acord cu ceea ce ai afirmat,serios.
Bun, factura se duce in balarii in fiecare luna unde vrea "cutare" sa o trimita.
Dar...eu am cont pe myaccount si acolo apar toate numerele de telefon asociate CNP-ului meu.
Ce crezi ca fac daca gasesc un numar strain, avand in vedere ca intru de cel putin 1 data pe saptamana in cont ?  :huh:

NU este polemica, am vrut numai sa intreb ...

#72
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
da, dar cati oameni din romania au cont la myaccount si intra pe el zilnic?

eu cred ca sub 0.2%

din zecile de mii de angajati la orice firma de dealer de telefonie mobila sau la orice sucursala de banca nu e greu sa gaseasca un "prieten" pe undeva, pe care sa il roage sa ii deschida un credit sau un abonament vodafone pt un alt "prieten" care nu e in localitate, are urgent nevoie, si uite i-a dat lui o copie dupa cartea de identitate...

chiar nu e mare branza, atatia fac asta pe banda rulanta...

Edited by Cristi Popescu, 17 April 2007 - 12:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate