Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

E-gold

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#19
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
la carduri, fata de goldservice mai platiti in momentul cand retrageti banii si o taxa lunara daca nu ma insel ... deci eu zic ca oricum ajungeti mai bine :)

#20
*boris*

*boris*

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2006

View Postjablonsky, on Oct 21 2006, 09:23, said:

Eu stiam de 5% + 5$. Uite aici
porcarie to gCard (Sell your porcarie in real time)
Available to worldwide cardholders
Timeframe to receive your loading: Instantaneous 5% + 5.00 USD

Si eu am Gcard dar nu prea ma incanta sa platesc comision 5% de aceea intrebam ce comision ia enkumber, sa stiu daca mai are rost sa ma inregistrez pe acel site

3%+5 USD

http://gcard.my-atm-...d_atm_cards.php

Pt gCard platesti un comision de intretinere lunara numai daca ai bani pe card in prima zi lucratoare a fiecarei luni. Daca nu ai bani nu iti iau nimic.

Edited by *boris*, 24 October 2006 - 11:39.


#21
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

View Post*boris*, on Oct 24 2006, 12:36, said:

3%+5 USD

http://gcard.my-atm-...d_atm_cards.php

Pt gCard platesti un comision de intretinere lunara numai daca ai bani pe card in prima zi lucratoare a fiecarei luni. Daca nu ai bani nu iti iau nimic.

Am citit dar tot nu inteleg cum, reseller fiind ia comision mai mic :|

#22
*boris*

*boris*

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2006

View Postjablonsky, on Oct 24 2006, 13:19, said:

Am citit dar tot nu inteleg cum, reseller fiind ia comision mai mic :|

E reseller la gCarduri nu si la loadinguri :)

Vezi ca pe site-ul mygcard.com loadingul este instantaneu, de aceea e mai scump. Pe my-atm-card.biz e in max. 24 h, insa de fiecare data cand am incercat a durat mai putin de 3 ore.

#23
pepelea

pepelea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.03.2005
haha, bruneta21, sunt convins ca ai dat click-uri pe mailuri aiurea sau cine stie pe unde ai bagat parola. asta e problema ta.

#24
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
si s-a cam dus si gcardul ... era de asteptat

#25
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Imi explica si mie careva cum fac sa trimit niste bani cuiva prin porcarie?Am facut contul.

#26
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
Enkumber, ai uitat sa specifici cateva lucruri:

ceri scan dupa buletin dupa ce primesti banii si nu specifici asta dinainte.

apoi poti foarte usor sa te duci sa iti deschizi cont bancar sau sa-ti faci abonament la vodafone cu scanul meu de buletin.


al 2-lea lucru foarte important care tot uiti sa il specifici este  ca

Ai fost membru super cunoscut al unui forum de discutii pe teme de carding, hacking, phishing si cum sa furi bani de pe carti de credit, spalare de bani, furat parole si asa mai departe.

Deci fiti foarte atenti cu acest hacker de cariera   Enkumber din Galatzi si serviciul lui care te lasa fara identitate, GoldService.ro !

Edited by Cristi Popescu, 13 April 2007 - 10:55.


#27
miluch

miluch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.04.2005

View PostCristi Popescu, on Apr 13 2007, 11:54, said:

....

apoi poti foarte usor sa te duci sa iti deschizi cont bancar sau sa-ti faci abonament la vodafone cu scanul meu de buletin.

nu vreau sa par carcotas: nu cred ca la deschiderea unui cont sau unui abonament cei de la banca/vodafone se rezuma la a consulta un ... scan, banuiesc ca au si ei procedurile lor.
la vodafone si nu numai parca iti trebuie si un document original care sa ateste si detinerea/inchirierea spatiului de la adresa respectiva
nu contest alte afirmatii si nu ii tin partea respectivului impricinat, e doar un punct de vedere ... sper ca nu naiv !!

Edited by miluch, 13 April 2007 - 13:03.


#28
the_p1tbull

the_p1tbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.12.2006
Cristi Popescu , ai o parere gresita despre Enkumber, ori vrei sa ii faci o imagine proasta lui si serviciului care il ofera el.
  Oricine isi poate alege nicknameul "Enkumber" si se poate afla pe multe forumuri.
Eu garantez ca este un baiat de incredere.
Si sa stii ca nu iti poti face abonament doar cu cartea de identitate.

#29
le0

le0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.05.2006

View PostCristi Popescu, on Apr 13 2007, 11:54, said:


apoi poti foarte usor sa te duci sa iti deschizi cont bancar sau sa-ti faci abonament la vodafone cu scanul meu de buletin.
Shefu', tot respectu'! Vreau si io abonament vodafone doar cu scanu' de la boletin!
Cat despre contu' bancar, inca nu m'am hotarat... O sa te'anunt.  Multzam fain!
Enkumber, de ce nu ne'ai spus frate ca esti hacker si pisher [pishiker!...]?
Si ce detergent folosesti la spalarea de bani??

#30
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
tare, daca folosesti umor prin userii tai clona Enkumber, asta nu schimba situatia.

doar ai o imagine din ce in ce mai proasta, de fapt meriti sa fii in puscarie, acolo ti-e locul

orice cont bancar in romania se deschide pe baza unei copii de carte de identitate. ganditi-va de ce  cere asa ceva ;)

uitati-va cu ce acte ramane o banca dupa ce treci sa deschizi un cont la banca... cu un xerox alb negru de proasta calitate dupa cartea de identitate ;)

acum EnKumber mai isi creaza alti useri, ca poate cei creati din timp pentru a-si da singur feedback pozitiv nu il avantajeaza, si are nevoie si de mai multi useri clona

oricum, le are cu proxyurile si este un hacker de meserie, deci stie sa stearga urmele cand veti ramane fara nici un ban in contul bancar si veti avea mandate de arestare pe numele vostru ;)


#31
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
Cartea aia de identitate are si o poza sa stii si nu stiu ce banca iti da voie sa deschizi in numele altuia, cand pe contract trebuie sa apara semnatura respectivului.

Sper ca stii ca banca mai ramane si cu un contract pe care trebuie sa aiba semnatura ta, iar fals in acte se pedepseste cu puscarie,

#32
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
Buna ziua !

Eu sunt EnKumber adica :

Dan Ciprian Neculai,
Adresa : Str. Podul Inalt nr.10, Bl. T8A, Ap.6, Galati

La aceasta adresa este inregistrata si firma mea SC GOLDSERVICE SRL, firma ce poate fi verificata pe siteul ministerului de finante, mfinante.ro .

Nu am cunostinta sa fi facut VREODATA exchange pe vreun site de CARDERI, HACKERI etc.

Nu stiu cu cine, sub ce forma ai discutat . Te rog sa-mi spui de asemenea, ce client Goldservice.ro ti-a spus ca eu folosesc copiile de facturi sau buletin ?

Daca continui asemenea afirmatii voi lua legatura cu cei de la softpedia, iti aflu IP-ul, si daca e de romania si te dibuiesc am si posibilitatea sa te dau in judecata pt. defaimare, calomnie etc.  Nu am nevoie de clone, spre deosebire de dushmanii mei !

#33
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003

View PostCristi Popescu, on Apr 13 2007, 11:54, said:

Enkumber, ai uitat sa specifici cateva lucruri:

ceri scan dupa buletin dupa ce primesti banii si nu specifici asta dinainte.

apoi poti foarte usor sa te duci sa iti deschizi cont bancar sau sa-ti faci abonament la vodafone cu scanul meu de buletin.
al 2-lea lucru foarte important care tot uiti sa il specifici este  ca

Ai fost membru super cunoscut al unui forum de discutii pe teme de carding, hacking, phishing si cum sa furi bani de pe carti de credit, spalare de bani, furat parole si asa mai departe.

Deci fiti foarte atenti cu acest hacker de cariera   Enkumber din Galatzi si serviciul lui care te lasa fara identitate, GoldService.ro !

Multi retardati pe lumea asta , sa o luam punctual :

View PostCristi Popescu, on Apr 13 2007, 11:54, said:

ceri scan dupa buletin dupa ce primesti banii si nu specifici asta dinainte.

Site-ul goldservice.ro , de la inceputul activitatii chiar, NU PERMITE initierea niciunei comenzi ATENTIE, pana la verificarea contului, pe baza de factura, buletin etc ... deci nu am cum sa primesc vreun ban inainte, dar dvs. fiind oligofren nu putetzi compila aceasta informatzie .



View PostCristi Popescu, on Apr 13 2007, 11:54, said:

apoi poti foarte usor sa te duci sa iti deschizi cont bancar sau sa-ti faci abonament la vodafone cu scanul meu de buletin.


Am lucrat la viata mea la un dealer VODAFONE, si orice om normal stie ca e nevoie de buletin si ACTUL CASEI, IN ORIGINAL, dar iarasi, fiind oligofren, nu putetzi compila informatzia


Acestea fiind spuse ... data viitoare cand mintzi, mai vezi si tu, analizeaza, studiaza, sa fii cat de cat credibil ca asha nu faci nici o branza mai omule ... mai !

#34
Ubikk

Ubikk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.09.2004
Cristi Popescu: No offense, dar habar nu ai despre ce vorbesti.

In afara faptului ca nu faci nimic altceva decat sa aduci acuzatii false fara a prezenta nici o dovada sau vreun argument care sa ne faca sa te credem, mai incerci sa strici si imaginea omului, de parca ti-ar fi gresit el cu vreo ceva.

Eu personal fac exchange cu el din 2004, si nu am avut parte de nici o problema pana acum, toate tranzactiile derulandu-se in mod corect.
Iar forumul despre care vorbesti probabil ca e BPN care in nici un caz nu se ocupa cu hacking, phishing sau alte prostii.

Probabil aceasta atitudine provine din partea unui posibil concurent care si-a creat un user anonim "Cristi Popescu" si incearca sa isi discrediteze competitia prin intermediul unor metode mai mult decat josnice.

Edited by Ubikk, 14 April 2007 - 15:54.


#35
Haotik

Haotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.12.2004
Personal eu si cu Enkmber ne "iubim" foarte mult, mai ales ca si eu fac exchange, ca am creat un magazin de incarcare electronica cu porcarie (www.incarcaricartele.ro) ceea ce dupa o lupta apriga a dus la falimenlul magazinului lui (www.fastpay.ro)

La exchange nu exista o concurentza directa pentru ca el are comisioanele mult mai mici decat ale mele, dar nu are LEI asfel incat uni dintre clientii lui tot asteptand sa prinda niste lei renuntza si bat la mine la usa.

Daca ar fi sa citez o prietena comuna despre cine este Enkumber ar spune ca "este omul caruia i-as lasa si cheile de la apartament"

Asa ca draga Cristi Popescu nu faci decat sa aberezi si sa demonstrezi cat poti fi de idiot. Daca vreti sa va convingeti de "relatiile" mele cu Enkumber cautati pe google si sigur ne ve-ti gasi in mari scandaluri si certuri.


Cat despre copia de buletin a ta, da-mi ip-ul tau si o sa mi-o iau singur din computerul tau, ca sa iti arat cu ce se mananca cuvantul haker, oricum cred ca alceva in computerul ala nu as gasi interesant decat o fatza de idiot. Dar de ce sa imi pierd vremea cu tine cand sunt pe DC++ atatea copii de buletine. Din cauza asta sistemul meu de verificare impotriva unor carderi ca tine este mult mai bine pus la punct pe siteurile mele.

Cum zicea si Enkumber, legea permite sa facem aceste verificari, atat firmei Vodafone, cat si firmei GoldService cat si firmei NANOTEL.

Si daca vrei sa vezi legislatia in domeniu iti dau cateva linkuri de legi:

Lege privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectiavietii private in sectorul comunicatiilor electroniceNumarul 506/2004Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1101 din 25/11/2004

Hotarire nr. 1308 din 11/20/2002 pentru aprobarea Normelor metodologice pentru aplicarea Legii 365/2002 privind comertul electronic

Si mai sunt si alte legi pe acolo care au legatura cu activitatile de pe internet si care le pun acolo pentru a le gasi usor cand am nevoie de ele.

P.S.  Relax Enkumber ca nu o sa iti spun cine a spus vorbele alea despre tine :P

Edited by Haotik, 14 April 2007 - 17:25.


#36
hîhî

hîhî

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.02.2007

View PostCristi Popescu, on Apr 14 2007, 14:18, said:

acum EnKumber mai isi creaza alti useri, ca poate cei creati din timp pentru a-si da singur feedback pozitiv nu il avantajeaza, si are nevoie si de mai multi useri clona

oricum, le are cu proxyurile si este un hacker de meserie, deci stie sa stearga urmele cand veti ramane fara nici un ban in contul bancar si veti avea mandate de arestare pe numele vostru ;)[/b]
Cred ca ai nevoie de pastile.

Chiar daca n-am folosit asa des serviciile lui Enkumber, trebuie sa spun ca am apelat la el inca de acu vreo 3 ani (nici nu mai tin minte exact). Absolut nici o problema pana acum.

Edit: zi si mie, desteptule, cum imi poti goli contul bancar cu o copie xerox dupa buletin?

Edited by hîhî, 14 April 2007 - 17:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate