Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comanda online, compania nu vrea ...

Reduceri mincinoase Makita

Ccleaner

Interviu viza turist SUA
 medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B
 Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 

Oamenii invatati si placerile lor perverse

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005
Sunt in pragul exmatricularii mele din Politehnica...

Trist, pe drumul de plecare ma gandeam, ce e Polithenica ? Doar aici lucrulile merg rau ?

Si m-a dus mintea cu mii de ani in urma. Niste oameni pentru care personal am tot respectul: Socrate, Platon !?

Te intreb retoric: Ti-ar place sa ai un profesor ca acestia ?!
La ei invataceii nu aveu derptul sa spuna nimic, eu macar am dreptul la o cerere. Stateau in cerc iar in centru filozifii grei.

Iar ca forma de salut in Grecia antica se practica salutul pederastic. Adica, il privea drept in ochi, iar cu celata mana ii prinde pensiul.

Tot priveam poza de pe wiki la pederastie si ma intrebam ce insemna asta ? Perversiune, salut, Bai sa fie da' alfel nu stiau sa salute ?!

Cu toate ca in Grecia antica sexul contra invatatura era considerat rusinos.

Cati astfel de invatacei au ajuns cunoscuti ? Paii.. Aristotel care spunea ca "radacinile invataturii sunt amare, dar roadele sunt duleci"

Oare stiinta sa cum o cunostem astazi, se poate face doar sub umbra acestor "bolnavi celebri". Credeti ca s-a schimbat cu ceva lumea ?

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Nu ai fost in stare sa faci o facultate, cand tot ce auzi in jur este ca in ziua de azi toata lumea face o facultate, si o dai in filozofie ca sa deviezi de la adevarata problema: ca nu ai fost in stare sa faci o facultate.

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,713
  • Înscris: 26.11.2001
Care e ideea de baza?
Ti-au propus profesorii de la Poli sa faci sex cu ei?

Preferintele sexuale in divese medii selecte pt fi deviante, asta e un un lucru cunoscut, chiar daca cam greu de acceptat!
Pe acest fond au aparut intregi religii, nu vad ceva extraordinar in asta.

E fix vb aia: "ce are *ula cu prefectura".
Chiar daca aia nu se spalau prea des pe maini, noi totusi beneficiem de multe chestii pe care ei le-au dezvoltat in timp ce se salutau intr-un mod dureros. :D

#4
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005
Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Nu este vorba de ce are prefectura cu ...., ci doar ma surprinde lumea intelectuala de astzi.


Si da, nu am fost in stare sa imi termin studiile. Nu folosesc cuvantul facultate.
Da, accept asta. Nu cred ca am contesta intr-un fel asta.

Si faptul ca citesc si comentez filozofie nu cred ca are asa cum s-a spus mai sus prefectura cu ceva...
Daca misiunea ta in viata este descurajezi oamenii sa citesca filozofie, e problema ta personala.
Poti chiar sa te adresezi adminului forumului sa steraga postul sa sa imi suspende userul... daca crezi ca ma supa cu ceva.

#5
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Eu cred ca mai bine ai fi facut un topic prin care sa incerci sa te regasesti si sa iti dai seama ce vrei de la viata.
Daca tot ne ceri sa ne dam cu parerea, eu as zice ca ai ales aceasta facultate nefiind sigur ca asta o vrei, impins de oamenii din jur, ca trebuie sa faci o facultate de viitor, ca nu poti sa iei pauza un an ca pierzi un an din viata, ca Ionel a lui Popeasca a facut aceeasi facultate si acuma are un servici cu "douazeci de milioane pe luna".
Uite, un sfat adevarat: exista un program international de voluntariat numit "Serviciul European de Voluntariat". Pe scurt, daca ai intre 18 si 30 de ani, poti sa mergi intr-o tara straina, pe o durata de maxim 12 luni (dar poate sa fie si de 4 sau 6 sau 9 sau orice alta durata intre 2 si 12 luni), ai acoperite toate cheltuielile de baza (casa, masa) si ai si ceva bani de buzunar (sa iti cumperi tigari, o bere, sa mananci o prajitura). Nu primesti salariu. Dar lucrezi in cadrul unei organizatii non-guvernamentale, capeti experienta, la sfarsit primesti un certificat bun, inveti limba acelei tari prin cursuri oferite in mod gratuit.
Putini tineri (din Romania) realizeaza ca mai la aceasta varsta trebuie sa gandeasca in perspectiva nu pot sa traiasca de acuma pentru tot restul vietii doar de pe o zi pe alta. Daca vrei mai multe informatii despre SEV, da-mi un PM sau intreaba aici.
Sau poti sa continui ceea ce faci acuma.
Indiferent de alegere, bafta!

#6
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,137
  • Înscris: 25.02.2007

View PostGurban_Dan, on 11th September 2011, 23:09, said:

"radacinile invataturii sunt amare, dar roadele sunt duleci"
Nu-mi dau seama daca nu termini pt. ca ti s-au pus conditii sexuale si nu ai vrut sau ai vrea sa poti sa oferi sex pt. a termina si nu vor ei.
Sau motivul e mai ..ortodox, ca de pilda bani sau restante si partea erotica e.. modul in care interpretezi tu situatia ?
(acum nu e vremea restantelor ? parca la 1 octombrie incepeau cursurile; cu atatea reforme habar nu mai am cand ce cum)

#7
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
De ce vei fi exmatriculat?

#8
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005
Multumesc frumos pentru intrebare, am sa raspund la ea dupa perioda pe care a amintit-o @theMisuser.

Dan

#9
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005

View PostGurban_Dan, on 16th September 2011, 16:34, said:

Multumesc frumos pentru intrebare, am sa raspund la ea dupa perioda pe care a amintit-o @theMisuser.

OK, am sa raspund acum. Deja lucram la forma finala a tezei cand scriam acel mesaj. Numai ca iin pauzele pe care le faceam scriam pe acest form.
Unele discutii mi-au fost folositoare ca de exemplu diferenta inttre X si gamma - mici profesorul (seful catedrei) nu o stia.

De atunci am renuntata complet la a mai intra pe forum. Pana astazi au trecut aproape 2 luni. Nervi, bani cheltuiti (si nu am bani) si nu am obtinut decat o amanare ?

Pentru detalii am postat urmatoarul subiect, specrand ca vre un jurist va sti legea invatamatului (desi personal ma indoiesc ca in RO aveam juristi care stiu ce fac )
http://forum.softped...howtopic=819526

Edited by Gurban_Dan, 13 November 2011 - 04:12.


#10
tampitezol

tampitezol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 08.10.2008

View PostGurban_Dan, on 11th September 2011, 22:09, said:

Sunt in pragul exmatricularii mele din Politehnica...

Trist, pe drumul de plecare ma gandeam, ce e Polithenica ? Doar aici lucrulile merg rau ?

Si m-a dus mintea cu mii de ani in urma. Niste oameni pentru care personal am tot respectul: Socrate, Platon !?

Te intreb retoric: Ti-ar place sa ai un profesor ca acestia ?!
La ei invataceii nu aveu derptul sa spuna nimic, eu macar am dreptul la o cerere. Stateau in cerc iar in centru filozifii grei.

Iar ca forma de salut in Grecia antica se practica salutul pederastic. Adica, il privea drept in ochi, iar cu celata mana ii prinde pensiul.

Tot priveam poza de pe wiki la pederastie si ma intrebam ce insemna asta ? Perversiune, salut, Bai sa fie da' alfel nu stiau sa salute ?!

Cu toate ca in Grecia antica sexul contra invatatura era considerat rusinos.

Cati astfel de invatacei au ajuns cunoscuti ? Paii.. Aristotel care spunea ca "radacinile invataturii sunt amare, dar roadele sunt duleci"

Oare stiinta sa cum o cunostem astazi, se poate face doar sub umbra acestor "bolnavi celebri". Credeti ca s-a schimbat cu ceva lumea ?

Părerea pe care mi-o lași e că ești imatur și-o arzi filosofic, divagând de la subiect, căutând consolare pe un forum. Trist.

#11
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005

View Posttampitezol, on 19th November 2011, 19:50, said:

Părerea pe care mi-o lași e că ești imatur și-o arzi filosofic, divagând de la subiect, căutând consolare pe un forum. Trist.

Ajung sa cred ca tu reprezinti majoritatea. Si mai trist.
Este un  forum. Propunem subiecte si le discutam. Iar tu ma "luminezi" ca nu e bine sa discutam acese subiecte? De ce ? Pe motiv ca am eu defecte ?

Tu nu esti in stare sa scrii nimic despre subiectul propus de mine. Asta este realitatea.
Si da, unele le scrii trist, altele le scrii vesel.

As vrea sa stiu ce pregatire ai tu @tampitezol de te consideri abiilitat sa ma etichetezi pe mine - serios.

#12
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005

View PostOriginalCopy, on 13th December 2011, 18:45, said:

Dați report, și îi ard eu pe offtopicieni.

Eu raportez topicul ca un abuz ! Am abuzat deschizand acest topic.

Vrei si pe PM mesajul ?

#13
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005
Am incercat o astfel de discutie pe forum. Asta pentru ca ma interesa mult relatia profesor-discipol si a trebui sa imbrac intr-o haina mai atractiva discutia.

Cred ca datorita acestei relatii profesor-discipol invatamantul tehnic va muri lent.
Relatia profesor-discipol sta la baza invatamantului.

In mod clar acesta idee nu mi-a venit plecand de la scoala asa cum v-am povestit. Iar despre userul care este convins ca motivul real al dicutiei este ca nu am terminat facultatea nu am zis nimic. Au aparut si alte sfaturi de genul asta.....

In 2008 eram la CAARI:
http://archive_2008.caari.com/

Numele meu apare in indexul alfabetic de la sfarsit.
http://archive_2008....rogram_Book.pdf

Ce vremuri... sunt si nostalgic.

Veti zice: pai stai tata, ca nu ai prezentare orala nu ai fost... si da sopre rusinea mea nu avea tunci prezentare orala.

Dar voi zice bine, in Germania daca am avut prezentare orala:
http://ip2009.hiskp..../downloads.html

nu aveam cum sa nu fiu prezent

De ce nu plec ? Pentru astia din RO m-au incurcat voi cu actele, dar asta este o alte dicutie.

#14
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Ai suparat pe cineva? Nu ai facut o lucrare stiintifica pentru coordonator? Nu ai sarit la cap? Nu faci politica potrivita? Ai zis ceva rau de cine nu trebuia? Esti o gura sparta?...
Aminteste-ti unde nu ai procedat corect!

#15
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005
Ok, multumesc pentru intrebare.

Imi amintesc ca in acelasi an de la caldura foarte mare din Texas, am prins prima ninsoare la Moscova.
Viza de USA pe o partea si visa de Federata Rusa, scrisa chirilic, pe cea alata parte.  

http://lit.jinr.ru/v...rch_seminars_08

Prezenatre orala. Oameni de nota 20. Singurii care mi-au facut probleme au fost din grupul de romani.  De unde aceste diferenta colosala ?

Pai... Universitatea de Stat din Moscova este pe locul 15 in lume ! Cine a terminat universitatea asta e tare.
Universitatea Politehnica Bucuresti este in primele 500 de universitati ? Mmm ?

http://ro.wikipedia....a..._București
"care la 30 octombrie 1867 devine scoala de Poduri, Sosele si Mine cu durata studiilor de 5 ani"


http://www.msu.ru/en/info/history.html

"In 1755, on 25 January, St. Tatiana's Day according to the Russian Orthodox Church calendar, Empress Elizaveta Petrovna signed the decree that a university should be founded in Moscow. .
According to Lomonosov's plan, there were originally three faculties. First all the students acquired a comprehensive knowledge in the field of science and humanities at the Faculty of Philosophy; then they could specialize and continue at the Faculty of Philosophy or join either the Law Faculty or The Faculty of Medicine.

Sesizati vreo diferenta ?

#16
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
De obicei, examinatorii straini se arata incintati de lucrari, facute de romani, la nivel scazut. Rusii fac treaba asta fara a face economie de note si medalii.
Faptul ca UTB a inceput ca o institutie specializata pe constructii nu este semnificativ in valoarea ei actuala. Ca a fost si mineritul pe acolo, la fel nu este un lucru rau, lucrarile miniere sint constructii subterane sau de suprafata, deci, sint constructii.
Revin cu intrebarea: unde, ce, ... si cum ai gresit? De ce nu ai ales vestul?
De curiozitate, poti sa-mi spui ce lucrare ai? Eventual pe PM.

#17
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005
Salut,

Nu am nimic de cometat/reprosat cel putin pe forum.

Cu ce ma ocup reiese orecum din link-uri pe care le-am dat.


Dan

Edited by Gurban_Dan, 06 January 2012 - 15:50.


#18
Oooooooooooooooooooooooooo

Oooooooooooooooooooooooooo

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 05.01.2012
1. Îmi este lene sa citesc tot subiectul, ai o facultate usoara în comparatia cu cea ce au terminat alti...
2.Începând de la generala am avut destui care treceau pe pile, pe plase, pe oral(supt penis).
3.La liceu era futerea a mai mai mare, liceul la categoria futere a fost peste facultate, la facultate macar aveai libertate.
4.Sunt multi cu facultate care nu au job, în România pilele conteaza, cine te-a recomandat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate