Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

"O țară cu probleme care trebuie ajutată ar trebui să cedeze Uniunii Europene, la schimb, o parte din drepturile sale de suveranitate"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
96 replies to this topic

#19
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

 Mosotti, on 28th July 2011, 18:41, said:

dupa cum zicea stefan "saraci, rupti in cur si lesinati de foame, da stapini pe glia stramoseasca"
da da alde basescu, ponta si restu sigur pun in aplicare ce scrii mai sus.

#20
yo7cjf

yo7cjf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 05.08.2004

 stormwatch, on 28th July 2011, 17:18, said:

Ar fi cea mai bună soluție: O intergrare mai puternică.

Și nu se spune pierderea suveranității, ci cedare de suveranitate, ceea ce se tot întîmplă de la înființarea UE: cu renunțarea la granițe, la monedele naționale, la acceptarea legislației europene ca făcînd parte din dreptul intern.

În România aș introduce de urgență grăniceri și curți de justiție europene. Pentru început. Iar pe judecătorii români i-aș da afară cu drept de pensie minimă pe economie.

No, this is how irresponsability dies.

Cine nu ii lasa sa sa retraga,cine i-a luat cu forta si ia bagat in UE, cind au semnat aderarea la UE, nu stiau sa citeasca si sa gindeasca care sint avantajele si dezavantajele, era greu de gindit. Cindva Germania propusese excluderea din UE a unor membri, aducind si argumente corecte,pe multi suparindu-i rau de tot adevarul argumentelor.Multi au pretentia ca ei trebuie sa aiba numai beneficii,obligatiile fiind numai ale altora,Ce sa-i faci democratia are si dezavantaje,auzi sa nu mai respecti conventiile semnate pe motiv ca nu iti mai place. Si cind te gindesti ca altii au facut sacrificii mari ca sa isi tina cuvintul dat,la altii, n-are nicio valoare. Dupa mine UE,a facut mare gresala cind a admis in rindurile ei si tari subdezvoltate si continua sa sprijne financiar tari ce nu pot oferi o garantie, probabil n-au auzit de proverbul "pe cine nu lasi sa moara....sau  pe ala cu facerea de bine" si probabil nu doresc cu adevarat o dezvoltare rapida de mentin in uniune mari discrepante in dezvoltare si nivel de trai.Posibil sa plateasca mai devreme sau mai tirziu,intrucit totul se plateste.

#21
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006

 vladma, on 28th July 2011, 17:09, said:

Ei nu vor sa aiba control peste asta ci peste colectarea taxelor , impunerea de legi ,  controlul total al politicilor fiscale  , controlul resurselor naturale etc

Pentru? Economia Parisului (orasului) o depaseste lejer pe cea a Romaniei, doar ca Parisul e cat de cat guvernabil.

Edited by alalaltu, 28 July 2011 - 18:17.


#22
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 Mosotti, on 28th July 2011, 18:41, said:

dupa cum zicea stefan "saraci, rupti in cur si lesinati de foame, da stapini pe glia stramoseasca"

da puiule, stapani aici.
un sclav nu poate intelege chestia asta. :)

#23
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006

 CapitanuPICARD, on 28th July 2011, 18:28, said:

da puiule, stapani aici.

"Stapani" pe ce exact?

#24
zagon

zagon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 30.11.2009

 CapitanuPICARD, on 28th July 2011, 18:28, said:

da puiule, stapani aici.
un sclav nu poate intelege chestia asta. :)
stăpâni pe ce? :thumbdown:

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,296
  • Înscris: 21.04.2004

 CapitanuPICARD, on 28th July 2011, 18:28, said:

da puiule, stapani aici.
un sclav nu poate intelege chestia asta. :)
stapinu pubiplii verzi, belita, da molateca

#26
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 alalaltu, on 28th July 2011, 19:37, said:

"Stapani" pe ce exact?

 zagon, on 28th July 2011, 19:40, said:

stăpâni pe ce? :thumbdown:

Cum ar fi daca ar veni un strain la voi si v-ar da stingerea la ora 20:30? Asta asa, ca sa va faceti idee ce aveti acum.

#27
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Eu ma uit la ei ce au. Dar tot nu-mi dau seama ce ar pierde daca UE ar gestiona direct fondurile pentru Romania.

Edited by alalaltu, 28 July 2011 - 19:26.


#28
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,296
  • Înscris: 21.04.2004

 Dihorul Razboinic, on 28th July 2011, 19:21, said:

Cum ar fi daca ar veni un strain la voi si v-ar da stingerea la ora 20:30? Asta asa, ca sa va faceti idee ce aveti acum.
analogiile retardate sint celebre pe softpedia.

treaba e simpla. orice firma meseriasa umbla dupa cei mai meseriasi oameni. ceo & pubipla mea. nu conteaza nici cit un cacat de ce religie sau nationalitate e, se cere PERFORMANTA. in cazul tarilor in schimb, pubipla. hai romania, noi nu ne vindem tara, e roman de-al nostru sau mai comic, e de treaba ca e ardelean :lol: anyway, n-o sa iesim niciodata din mocirla cu sefi incompetenti si este clar ca laba aia cu alegerile si democratia n-o sa schimbe niciodata nimic. atita timp cit nu se angajeaza clar, pe contract si pe performante un ceo si o armata de motherfuckeri care sa puna muya asta de popor la treaba, o sa fie mereu la fel: fix un cacat  :thumbup:

#29
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

 Mosotti, on 28th July 2011, 20:31, said:

analogiile retardate sint celebre pe softpedia.

treaba e simpla. orice firma meseriasa umbla dupa cei mai meseriasi oameni. ceo & pubipla mea. nu conteaza nici cit un cacat de ce religie sau nationalitate e, se cere PERFORMANTA. in cazul tarilor in schimb, pubipla. hai romania, noi nu ne vindem tara, e roman de-al nostru sau mai comic, e de treaba ca e ardelean :lol: anyway, n-o sa iesim niciodata din mocirla cu sefi incompetenti si este clar ca laba aia cu alegerile si democratia n-o sa schimbe niciodata nimic. atita timp cit nu se angajeaza clar, pe contract si pe performante un ceo si o armata de motherfuckeri care sa puna muya asta de popor la treaba, o sa fie mereu la fel: fix un cacat  :thumbup:


trist dar adevarat

#30
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

 costy_ytsoc, on 28th July 2011, 20:39, said:

trist dar adevarat

Nu e trist...e patetic. Priveste in mareata noastra istorie sa vezi daca a existat vreodata o perioada cand noi eram ca...ei. Aveam, candva, o imagine destul de buna fata de romani si cine sunt ei in general dar...mai tarziu am realizat ca de fapt...acel tip de oameni este extrem de rar. A fost un soc...

Edited by Ovidiu93, 28 July 2011 - 19:58.


#31
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
Visati daca credeti ca germanii fac ceva cu noi, pana si Hitler s-a convins de asta   :closedeyes:

#32
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
mentalitatea de sclavi v-a patruns in suflet si-n fiecare celula.
pentru unii nu mai e scapare.
pentru ceilalti...

stapani pe:
1- milioane de hectare de pamant agricol de cea mai buna callitate
2 - pe gramezile de aur si de argint pe care au pus altii ochii
3 - pe zacamintele de petrol, gaze naturale, uraniu etc.
4 - pe rafinarii
5 - pe propiile transporturi
6 - pe industria de medicamente, sa nu mai vedem la tv oameni care mor cu zile ptr ca nu exista medicamentele necesare pe nicaieri
7 - pe industria extractiva, cea care in urma cu vreo 20 si ceva de ani, batea la cur producatori cu renume si era pe locurile 3-4 in lume
8 - pe industria agricola, cea care, intre tractoare de lux si plugul tras de boi, ar fi oferit romanilor foarte multe variante intermediare de a-si lucra pamantul eficient
9 - pe comunicatiile prin cablu, care aduc in mod clar profit si care au fost privatizate asa cum stim toti ca au fost
10 - pe utilitatile de stricta necesitate (apa, gaze, electricitate), sa nu mai trebuiasca sa platim porcilor si jegosilor de nemti de la eon tone de bani doar pentru ca misca niste hartii si cica "transporta" gaze

am lasat-o pe asta cu eon la final pentru a repeta si sublinia: nemtilor, multa UE ma! v-am dat-o de mai multe ori si pentru ca n-ati fost tari la brand, ati venit cu cacatul ala de firma sa furati ca niste porci imputiti ce sunteti! si mai vine apoi pubipla beata ala de ministru sa vorbeasca de suveranitatea noastra?
sa-i iau familia-n pubipla de bosorog imputit!

#33
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
Trimite lista de mai sus  la [email protected]    :roflmao:

 CapitanuPICARD, on 28th July 2011, 21:27, said:

10 - pe utilitatile de stricta necesitate (apa, gaze, electricitate), sa nu mai trebuiasca sa platim porcilor si jegosilor de nemti de la eon tone de bani doar pentru ca misca niste hartii si cica "transporta" gaze

am lasat-o pe asta cu eon la final pentru a repeta si sublinia: nemtilor, multa UE ma! v-am dat-o de mai multe ori si pentru ca n-ati fost tari la brand, ati venit cu cacatul ala de firma sa furati ca niste porci imputiti ce sunteti! si mai vine apoi pubipla beata ala de ministru sa vorbeasca de suveranitatea noastra?
sa-i iau familia-n pubipla de bosorog imputit!

Apropo, ai auzit de noua taxa introdusa in factura de curent, numita "CONTRIBUTIE PENTRU COGENERARE"  ?

Quote

Contributia va fi acordata lunar producatorilor de energie electrica si termica in cogenerare in intervalul 2010-2023, pe o perioada de maximum 11 ani consecutivi, ca o forma de bonus pentru sprijinirea acestui sector


ahahahahaha, ce-mi place romania

Edited by Al_Bundy, 28 July 2011 - 20:45.


#34
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

 CapitanuPICARD, on 28th July 2011, 21:27, said:

mentalitatea de sclavi v-a patruns in suflet si-n fiecare celula.
.....

Ma repet a mia oara. Nu te opreste nimeni sa cumperi tu tot ce vrei, si sa administrezi tu ce vrei. Noi romanii smecheri ne-am cumparat doar calitate imaginara si nemeritata a vietii cu miliarde de euro imprumutate din banci. Este normal ca sa fim sclavii lor pana la urma, cel putin pana platim.

Si eu daca as fi in locul nemtilor as face EXACT la fel.

#35
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
daca tu gandesti asa, poti fi sclavuloricui. pentru tine viata nu exista in lipsa unui stapan. a ajuns sa ti se para normal sa stai in genunchi si sa ... blow la un licurici mai mare, cum spunea presedintele.
in fine, nici pe tine nu pte opreste nimeni sa te prostituezi in felul acesta! succesuri!

da' poate ca in timp ce blow, la neamt de data asta, ti-o fulgera vreo idee prin vreunneuron ceva: ba, ce pubipla mea vine nemtoteiu' sa vorbeasca de datorii, cand el si-a trimis aici cacatii de la eon sa fure pe fata, cu acte in regula? fura din saracia mea, eu ma imprumut de la el sa-i platesc facturile din ce in ce mai mari, dupa care eu ies dator si camatarul imi iai in schimb suveranitatea!

si tie ti se pare normal!
esti tare dom' semaca!

ba, voi pricepeti greu sau deloc o chestie demonstrata  mereu in istorie: cand aduci un popor la disperare, ditnre aia se vor gasi unul sau 100 sau 1.000 care sa prefere sa crape in stil kamikaze decat ca niste sclavi pe plantatie, biciuiti si scuipati!

PS: tre' sa fii cel putin bosorog scelerat sa faci asemenea propuneri, cand doar acum cateva zile UN SINGUR OM a indoliat o tara! de aceea eu cred ca bosorogul este, de fapt, doar o rotita intr-un mecanism destinat destramarii UE!

LE: e plin forumul de viteji care au vazut arme doar la tv si-n jocurile PC. rahati cu ochi care ar face razboaie batand din palme, dar care plang ca niste zdrente cand se taie la degetel cu cutitul de bucatarie! ba, e de 300 de miliarde de catraliarde de ori mai bine sa previi violenta decat sa incerci sa o stingi! e oribil sa vezi un om impuscat, asa ca nici cu gandul nu ganditi ce inseamna violenta! asa ca mai terminati dracului cu mentalitatea asta de sclavi si mai bine v-ati folosi dovleceii de pe umeri sa fatati o solutie PASNICA!!!! asa cum NU a facut nemtoteiu' ala bosorogit

Edited by CapitanuPICARD, 28 July 2011 - 20:49.


#36
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006

 CapitanuPICARD, on 28th July 2011, 20:27, said:

stapani pe:
1- milioane de hectare de pamant agricol de cea mai buna callitate
2 - pe gramezile de aur si de argint pe care au pus altii ochii
3 - pe zacamintele de petrol, gaze naturale, uraniu etc.
4 - pe rafinarii
5 - pe propiile transporturi
6 - pe industria de medicamente, sa nu mai vedem la tv oameni care mor cu zile ptr ca nu exista medicamentele necesare pe nicaieri
7 - pe industria extractiva, cea care in urma cu vreo 20 si ceva de ani, batea la cur producatori cu renume si era pe locurile 3-4 in lume
8 - pe industria agricola, cea care, intre tractoare de lux si plugul tras de boi, ar fi oferit romanilor foarte multe variante intermediare de a-si lucra pamantul eficient
9 - pe comunicatiile prin cablu, care aduc in mod clar profit si care au fost privatizate asa cum stim toti ca au fost
10 - pe utilitatile de stricta necesitate (apa, gaze, electricitate), sa nu mai trebuiasca sa platim porcilor si jegosilor de nemti de la eon tone de bani doar pentru ca misca niste hartii si cica "transporta" gaze

Mtz. Lasand deoparte propaganda comunista, tu personal ce detii din toate astea? Ca alti proprietari s-or chema Gallagher sau Popescu mult ma incalzeste!

Edited by alalaltu, 28 July 2011 - 20:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate