Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 

probleme cu parul

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
neguraalexandru

neguraalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2011
Am 22 ani, sunt din Nisporeni. Am fost peste hotare..............peste 3 saptamini de la intoaercere in R.Moldova a inceput sa-mi cada parul, pata era cit un ou de vrabie, a inceput si mai tare sa se mareasca.Pe parcus au aparut mai multe pete.Am urmat tratamente,am fost pe la diferiti medici dar in zadar,nimic nu-mi ajuta. Foarte multi bani am cheltuit pe medicamente  La momentul actual am citeva pete mari dupa cap si in virful capului........numai stiu ce sa fac si  la cine sa apelez....Am 2 ani si jumate de cind ma chinui cu problema asta.Poate am lenta in intestine, poate de la stresuri imi cade, nustiu ce sa spun. Si-mi pare ca se uita toti la mine cind sunt fara chipiu. Ma deranjeaza foarte mult asta.  Poate ma ajuta cineva cu vreun sfat medical,sau vreun tratament. Multumesc

Attached Files



#2
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
ma indoiesc sa cada asa de la stress sau alte d-astea ..
la tine e boala 100% ..
doar un medic te poate ajuta ..

#3
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Cred ca pierderea parului a fost cauzata de-o ciuperca (ex. tinea capitis). Cel mai probabil, chiar daca s-a vindecat in urma tratamentului dat de doctori, pierderea parului este ireversibila. Sau poate e alopecia areata si ai noroc sa-ti creasca la loc. Desi daca zici ca deja problema a aparut de cativa ani nu cred.

Ai incercat sa te razi pe cap? Atunci nu s-ar vedea asa de clar, ar fi uniform si n-ar sti lumea de ce te razi. Stiu ca nu-i ideal dar in lipsa de altceva, poti incerca.

Doctorii cu ce te-au tratat?

Edited by Dev, 05 May 2011 - 20:33.


#4
neguraalexandru

neguraalexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2011

View PostDev, on 5th May 2011, 21:29, said:

Cred ca pierderea parului a fost cauzata de-o ciuperca (ex. tinea capitis). Cel mai probabil, chiar daca s-a vindecat in urma tratamentului dat de doctori, pierderea parului este ireversibila. Sau poate e alopecia areata si ai noroc sa-ti creasca la loc. Desi daca zici ca deja problema a aparut de cativa ani nu cred.

Ai incercat sa te razi pe cap? Atunci nu s-ar vedea asa de clar, ar fi uniform si n-ar sti lumea de ce te razi. Stiu ca nu-i ideal dar in lipsa de altceva, poti incerca.

Doctorii cu ce te-au tratat?

diferite feluri de pastile...ca: revalid, magneB6, xanox, diferite nici nu-mi amintesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate