Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...
 Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...
 

De ce ENEL, CEZ, E.ON nu taie curentul la CFR? La cetateni sau firme taie imediat.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#55
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

 takillya, on 7th May 2011, 13:26, said:

si mie imi place sa circul cu trenul, dar ca sa faci 4 ore cu acceleratul de la rm sarat la galati???? (160 de km). nu merci! cu autobuzul ajung in 2 ore si ma costa mai putin.
Eu nu stiu sa faca un accelerat de la Ramnicu Sarat pana la Galati doua ore dar fie, putem admite ca se mai intampla. La fel de bine se poate intampla si cu ''autobuzul'' daca prinde o zi mai aglomerata, se lucreaza pe o anumita portiune din drum, un accident sau este direct implicat in accident - datorita imprudentei soferilor care nu inteleg ca atunci cand transporti calatori, responsabilitatea este una enorma.

#56
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,149
  • Înscris: 03.12.2005

 iDorin, on 7th May 2011, 13:49, said:

Eu nu stiu sa faca un accelerat de la Ramnicu Sarat pana la Galati doua ore dar fie, putem admite ca se mai intampla. La fel de bine se poate intampla si cu ''autobuzul'' daca prinde o zi mai aglomerata, se lucreaza pe o anumita portiune din drum, un accident sau este direct implicat in accident - datorita imprudentei soferilor care nu inteleg ca atunci cand transporti calatori, responsabilitatea este una enorma.


eu circul des pe ruta asta si iti spun in cunostinta de cauza ca atat face. 4 ore.

ramnicu sarat - tecuci - galati (acc) 75+85km
plecare: 18.45
sosire: 22.27

autobuzul.
plecare: 14.30
sosire:16.30

daca n-ar fi timpul asta absurd de lung, as alege oricand trenul fiindca e mult mai comod (nu trebuie sa stai intepenit pe bancheta, ai si baie etc) si nu sunt decat 160 de km ffs.


sau uite:
buzau-bucuresti n (rapid) 128km - 2h si 3 min :D
na viteza de tren rapid: 60km/h :)))

#57
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,034
  • Înscris: 13.06.2004
Eu nu am înțeles niciodată de ce cei de la C.F.R. (apropos, C.F.R. în zilele noastre înseamnă Căile Furate Române) în ultimii ani nu au putut să introducă un tren accelerat de la București Est (Obor) la Constanța. În anii '90 - începutul aniilor '000 exista un personal cu mers de accelerat București Est (Obor) - Constanța. Ar vorbi cu cei de la R.A.T.B. să mai bage o linie în plus prin zonă și vara ar putea să fie 2 perechi de trenuri pe ruta asta (mai ales că drumul e mai scurt cu 10 km).

#58
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007

 djl, on 7th May 2011, 13:25, said:

Multe gări au budele murdare, chiar și unele de pe Valea Prahovei (precum Câmpina și Sinaia). Acum câțiva ani și alea de la Gara Băneasa erau mizere - acum nu știu cum e, dar era (e) o rușine pentru o gară prezidențială.
Gara de Nord este un focar de infectie. Plina de aurolaci, jegosi, derbedei. Prostitutia, pedofilia, traficul de droguri de mare risc, talharia si jaful este la moda prin fauna garilor. Acum la adapostul Basarabului infractionalitatea tinde sa creasca.
Am fost ieri in gara, o turma de tigani se certau si gaborii langa stateau la taclale. Cat oamenii se holbau, talharii operau.

I-am scris lui Oprescu sa dea un ultimatum MT:
Ori militarizeaza zonele garilor si liniilor, transformandu-le in cele mai sigure din oras, ori zboara garile cu tot cu triajul din BUCURESTI
Politia TF exista degeaba. Sa fie desfiintata.

Edited by Highlander91, 12 May 2011 - 09:55.


#59
duster2010

duster2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,912
  • Înscris: 29.01.2011
De ce ? Sunt mana in mana cu sefii CFR!
Le da curent cu 70% mai scump-tun!

#60
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,149
  • Înscris: 03.12.2005

 duster2010, on 6th August 2011, 11:28, said:

De ce ? Sunt mana in mana cu sefii CFR!
Le da curent cu 70% mai scump-tun!

dustere, tu vezi tunuri peste tot.

pacat ca ai dreptate  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate