Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

E voie să mănânci în autobuz?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
215 răspunsuri în acest subiect

#19
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.251
  • Înscris: 20.10.2008

 alakazam, on 8th April 2011, 19:01, said:

Habar n-am ce hamburgeri cumperi tu, ParapantaFlavia, dar fast-food-urile de unde cumpăr eu servesc hamburgeri în două pungulițe (una de hârtie și una de plastic), și nu curge nimic din ei.
Dar tot nu ai rezolvat problema number one, cea de ordin moral. Stai să te vadă vre-un borac și să înceapă să îi zbiere lui mumă-sa cu vrea și el. Să vezi cum ți se taie pofta.
P.S. La vara te va apuca pofta de înghețată, normal că tot în autobuz, că acolo e cel mai cald. Ar fi bine să fie la pahar.

Editat de ParapantaFlavia, 08 aprilie 2011 - 18:05.


#20
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.611
  • Înscris: 17.08.2007
Cat timp va petreceti fratilor in autobuz/tramvai de nu va puteti abtine de la mancare pana la sfarsitul calatoriei ?

#21
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.536
  • Înscris: 10.10.2009

 Stryker_9, on 8th April 2011, 18:58, said:

mi se pare o mojicie sa mananci in tramvai,
sa nu-mi pot savura io tigara din cauza mirosului de mancare ? :deadtongue:


Bre, poate eu vreau sa ma bucur de mirosul de transpiratie proaspata emanat de calatori, si tu vii si-mi strici placerea cu misorul de tigara?  :confuzzled:

#22
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.533
  • Înscris: 14.09.2008
Eu n-as manca de frica sa nu-mi flegmeze unul in mancare  si din cauza ca n-o pot savura intr-o cutie de fier mirosind dubios cu destui calatori pe langa mine. Zic ca n-as manca, pentru ca eu nu merg cu RATB-ul.
Cand eram pe la 13-15 ani mai mancam (sandvisuri) ca faceam o ora in autobuzul vietii si mi se facea foame.  

Dar ce stim noi, astia da pa softpedia au citit codul bunelor maniere si-s destepti acu.

#23
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 821
  • Înscris: 15.01.2010

 alakazam, on 8th April 2011, 19:01, said:

Lângă mine nu stătea nimeni.
Poate din cauza mancarii tale  :thumbup:

#24
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.360
  • Înscris: 11.08.2008

 scrisit, on 8th April 2011, 18:54, said:

Imputi? Tu ce mananci? Biscuiti? Sau si aia put?
E vorba de mirosul strident al mancarii de fastfood, care devine gretos daca nu iti este foame

 alakazam, on 8th April 2011, 19:01, said:

@Owidiu, autobuzele sunt prevăzute cu geamuri care pot fi utilizate pentru aerisire, în caz că sunt mirosuri neplăcute...
Nu prea au mult efect daca este aglomerat. S-a urcat un tampit cu un hamburger si incepea sa puta oribil. Ca sa nu mai zicem ca faci mizerie

#25
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.406
  • Înscris: 01.01.2011

 alakazam, on 8th April 2011, 18:26, said:

E voie să mănânci în mijloacele de transport în comun (autobuz, tramvai...)? Un șofer mi-a spus să nu mănânc hamburger în autobuzul lui, dar nu era niciun semn cu ?mâncatul interzis"...
Daca mi-e foame si imi scade "zaharul" mananc oriune indiferent de reguli, regulamente scrise si nescrise dar ceva cat se poate de discret, in nici un caz nu intind ziarul, tai rosii si salam! Daca cineva are vreo obiectie, sa-mi bipppppppppppppp! Asta dace e vorba de mijloc de transport urban, daca e autocar si merge pe distante lungi si foarte lungi.... si nu opreste destul de des pentru picnic pun masa ca de revelion! Din cate am auzit e valabil si pe cursele de avion low cost! :lol: E la fel ca in "rata"!

Editat de costables, 08 aprilie 2011 - 19:06.


#26
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.684
  • Înscris: 06.05.2007
Eu cand mergeam cu autobuzul, trageam un ghiolhan.....fix in p... ma durea de parerea altora, eu sa fiu fericit.

#27
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 1.380
  • Înscris: 07.06.2005
Am mai intalnit eu "destepti" care mancau shaorma in tramvai, eu inteleg ca-i foamea mare, da nici chiar asa. Inteleg sa mancam o ciocolata, un biscuite, mancare cu miros ok, nu sa imputim tot tramvaiu.

PS: Mancarea ca mancarea, dar ce ziceti de aurolacii care sunt lasati sa se incalzeasca in autobuz si nu sunt dat jos de sofer.

#28
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.684
  • Înscris: 06.05.2007

 CoBr4, on 8th April 2011, 22:20, said:

Am mai intalnit eu "destepti" care mancau shaorma in tramvai, eu inteleg ca-i foamea mare, da nici chiar asa. Inteleg sa mancam o ciocolata, un biscuite, mancare cu miros ok, nu sa imputim tot tramvaiu.

PS: Mancarea ca mancarea, dar ce ziceti de aurolacii care sunt lasati sa se incalzeasca in autobuz si nu sunt dat jos de sofer.


Asta da, aurolacii imi stricau pofta....

#29
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006
cum sa nu fie voie
ala sa bese
aia ragaie mititei
alalaltu pipaie fundul unei urate

tu daca mananci ce problema sa fie

probabil soferul face curat in autobuz dupa terminarea turei, au facut restructurari si la ei ,iar femeile de serviciu au fost trimise in somaj

Editat de Cutzu, 08 aprilie 2011 - 21:30.


#30
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.436
  • Înscris: 31.10.2008

 CoBr4, on 8th April 2011, 22:20, said:

PS: Mancarea ca mancarea, dar ce ziceti de aurolacii care sunt lasati sa se incalzeasca in autobuz si nu sunt dat jos de sofer.

Mie mi-e mila de ei. Ma deranjeaza mirosul, dar ii inteleg.

#31
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.243
  • Înscris: 01.12.2007

 Thomas-, on 8th April 2011, 22:30, said:

Mie mi-e mila de ei. Ma deranjeaza mirosul, dar ii inteleg.
Sunt doar niste drogati care merita sa moara!

Nu stiu cum voua va miroase fast-foodul urat, e chiar ciudat.

#32
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.436
  • Înscris: 31.10.2008

 scrisit, on 8th April 2011, 22:49, said:

Sunt doar niste drogati care merita sa moara!

Nu stiu cum voua va miroase fast-foodul urat, e chiar ciudat.

Merita sa moara criminalii, violatorii si pedofilii, in niciun caz niste tineri care s-au nascut fara nicio sansa in viata. Si eu m-as droga daca as fi in situatia lor!

#33
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.243
  • Înscris: 01.12.2007

 Thomas-, on 8th April 2011, 22:54, said:

Merita sa moara criminalii, violatorii si pedofilii, in niciun caz niste tineri care s-au nascut fara nicio sansa in viata. Si eu m-as droga daca as fi in situatia lor!

Asa e.. Mai bine cersesti si-ti iei bautura si bronz. Imi place cum gandesti!

#34
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.436
  • Înscris: 31.10.2008

 scrisit, on 8th April 2011, 22:56, said:

Asa e.. Mai bine cersesti si-ti iei bautura si bronz. Imi place cum gandesti!

Aha. Si ce ar trebui sa faca?

E atat de usor sa vorbesti cand ai un acoperis deasupra capului, ce manca, niste conditii decente de trai, educatie cat de cat.

Crezi ca daca te aruncam in strada la 8-9 ani faceai ceva mai mult decat aurolacii? Poate faceai mai putin, respectiv nu reauseai sa supravietuiesti.

Aurolacii nu sunt oameni normali, sunt niste fiinte atat de traumatizate si de abrutizate incat reintegrarea sociala este aproape imposibila pentru multi dintre ei.

Editat de Thomas-, 08 aprilie 2011 - 22:05.


#35
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.243
  • Înscris: 01.12.2007

 Thomas-, on 8th April 2011, 23:00, said:

Aha. Si ce ar trebui sa faca?

E atat de usor sa vorbesti cand ai un acoperis deasupra capului, ce manca, niste conditii decente de trai, educatie cat de cat.

Crezi ca daca te aruncam in strada la 8-9 ani faceai ceva mai mult decat aurolacii? Poate faceai mai putin, respectiv nu reauseai sa supravietuiesti.

Aurolacii nu sunt oameni normali, sunt niste fiinte atat de traumatizate si de abrutizate incat reintegrarea sociala este aproape imposibila pentru multi dintre ei.

Si refugierea in droguri e o solutie? Nu toti sunt aruncati in strada de la 8-9 ani, unii raman pe strazi din propria prostie. Asa e... Daca te droghezi si bei supravietuiesti. Se stie !
Fiinte traumatizate? Ha! Cu prima ocazie te taie cu ciobul iti fura aia 10 mii si ia o sticluta de bronz.

#36
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.269
  • Înscris: 03.01.2007

 jay333, on 8th April 2011, 18:27, said:

Pe de alta parte, bunul simt ar spune sa eviti a manca in autobuze; poate cuiva i se face rau din cauza mirosului emanat de mancarea ta si te trezesti cu vreun jet de fericire pe tine.  ;)
Dacă de la miros de mâncare i se face cuiva rău, ce să mai spun de la odorizantul emanat de mulți vara, pe caniculă...

 934, on 8th April 2011, 18:42, said:

Este voie insa numai daca mananci o shaorma mare cu multa ceapa.
Acum dac-a trecut iarna, crezi că nu-i mai nevoie de usturoi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate